2022 – prawybory w Północnej Karolinie: Cawthorn walczy o utrzymanie miejsca w prawyborach

RALEIGH, NC (AP) – Rep. USA Madison Cawthorn skręcił we wtorek, by utrzymać swoją siedzibę w zachodniej Karolinie Północnej, stawiając czoła trudnemu wyzwaniu ze strony stanowego ustawodawcy w prawyborach republikanów.

Po przeliczeniu większości głosów wyniki wyborów w prawyborach w 11. okręgu republikańskim pokazały, że kongresmen z pierwszej kadencji i zwolennik Donalda Trumpa nieco opóźniają stanowy senator. Chucka Edwardsa.

Sześciu innych kandydatów GOP brało udział w wyścigu, który stał się testem, czy wyborcy przyznają Cawthornowi kolejną kadencję pomimo jego osobistych i politycznych potknięć.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy we wtorek wieczorem z wciąż niepewnym wynikiem, Cawthorn powiedział, że wierzy, iż deficyt z Edwardsem zostanie wyeliminowany i że wygra bez konieczności drugiej drugiej tury.

„Kiedy zostaniesz przyparty do muru, odkryłem, że większość ludzi w polityce, jeśli nie jest to dla nich politycznie uzasadnione, odwrócą się od ciebie plecami w mgnieniu oka” – powiedział Cawthorn we wtorek wieczorem. „Ale bez względu na to, z czym się zmagasz, kiedy Donald Trump stoi za tobą, ma plecy do końca”.

Kilku przywódców GOP odwróciło się od 26-letniego kongresmena, a niektórzy przytoczyli szereg niewymuszonych błędów, takich jak nazwanie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego „bandytą” po napaści Rosji na jego kraj. Cawthorn rozwścieczył także rodaków w Kongresie, gdy w podkaście twierdził, że został zaproszony na orgię w Waszyngtonie.

Cawthorn liczył na swoje udane pozyskiwanie funduszy, obecność w mediach społecznościowych i wokalne wsparcie byłego prezydenta, aby pomóc mu ponownie zdobyć nominację do 11. Okręgu Kongresowego.

Edwards, właściciel franczyzy McDonald’s, otrzymał rekomendacje od US Sen. Thom Tillis i najważniejsi przywódcy ustawodawczy stanu GOP. Super PAC sprzymierzony z Tillisem prowadził reklamy przeciwko Cawthornowi, z których jedna nazwała go „lekkomyślnym zakłopotaniem” i „nieuczciwą katastrofą”.

Pierwsza była otwarta dla wyborców republikańskich i niezrzeszonych. Zarówno Edwards, jak i Cawthorn otrzymali ponad 30% głosów we wtorek wieczorem, więc lipcowej tury wyborów można zapobiec, jeśli to prawda.

Ostateczny zwycięzca zmierzy się jesienią z nominowanymi przez Demokratów i Libertarian. Sześciu kandydatów było we wtorkowych prawyborach Demokratów.

W ciągu kilku dni od objęcia urzędu na początku 2021 r. Cawthorn przemawiał na wiecu „Stop the Steal”, kwestionując zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich, które poprzedzało styczeń. 6 Powstanie kapitolińskie. Cawthorn wkrótce stał się czołowym rzecznikiem polityki Trumpa „America First” i konserwatystów w wojnach kulturowych. Trump go poparł.

Poza uwagą o zaproszeniu na orgię, Cawthron powiedział, że widział liderów ruchu mającego na celu położenie kresu uzależnieniu od narkotyków. Przywódca republikanów Izby Reprezentantów, Kevin McCarthy, upomniał go publicznie za te uwagi.

Cawthorn został zatrzymany przez policję trzy razy od października i został złapany z bronią w punktach kontrolnych na lotniskach dwa razy od zeszłego roku, w tym w zeszłym miesiącu. A filmy opublikowane w ostatnich tygodniach kampanii ukazywały Cawthorn w seksualnie sugestywnych pozach, które, jak powiedział, pochodziły sprzed kilku lat – miały być zabawne i nic więcej.

Cawthorn uznał przekroczenie prędkości i cytowanie broni za błędy, ale powiedział, że filmy były częścią „kampanii kroplowej” jego politycznych wrogów, w tym niektórych Republikanów, aby zalać dzielnicę negatywnymi historiami.

Cawthorn był postrzegany jako wschodząca gwiazda przez wielu konserwatystów, kiedy w 2020 roku wygrał pierwotną turę o miejsce zwolnione przez Marka Meadowsa, szefa sztabu Trumpa.

Cawthorn, który jako nastolatek porusza się na wózku inwalidzkim po tym, jak został częściowo sparaliżowany w wyniku wypadku samochodowego, podczas kampanii w 2020 roku skończył 25 lat – konstytucyjnie nakazany minimalny wiek do służby w Izbie.

W przedwyborczym poście na swoim portalu społecznościowym Truth Social Trump poprosił głównych wyborców o ponowne poparcie: „Ostatnio popełnił kilka głupich błędów, których nie wierzę, że popełni ponownie… dajmy Madison druga szansa! ”

Jego największy błąd polityczny mógł mieć miejsce zeszłej jesieni, kiedy zdecydował się kandydować na inne miejsce w Izbie Stanów Zjednoczonych, co mogło prowadzić do łatwiejszej reelekcji, tylko po to, by powrócić do 11. dzielnicy, gdy spory dotyczące redystrybucji ponownie zmieniły linie. Edwards i inni oskarżają Cawthorna o próbę odejścia od swoich wyborców dla politycznej wygody.

.

Leave a Comment