3 oficerów zastrzelonych; 2 mieszkańców i rewolwerowiec nie żyje w Haltom City w Teksasie

Bandyta zabił dwie osoby w domu i zranił trzech policjantów oraz sąsiada, zanim odebrał sobie życie Sobotnia noc w Haltom Citypodały władze.

Policja w niedzielę zidentyfikowała rannych funkcjonariuszy jako kpr. Zach Tabler, który od siedmiu lat pracuje w wydziale Haltom City; oficer Tim Barton, z sześcioletnim stażem; oraz oficer Jose Avila z pięcioletnim stażem.

Policja poinformowała, że ​​dwaj mieszkańcy, którzy zostali zabici, to Collin Davis (33 lata) i Amber Tsai (32 lata). Tsai mieszkał w domu, w którym rozpoczęła się strzelanina, zgodnie z aktami własności. Starsza kobieta, sąsiadka, która zadzwoniła pod 911, również została zastrzelona, ​​ale ma się dobrze i oczekuje się, że zostanie poddana operacji, poinformowała policja na konferencji prasowej w niedzielę po południu.

Policja zidentyfikowała zabójcę jako 28-letniego Edwarda Freymana. Powiedzieli, że znał ofiary, ale szczegóły ich związku i motyw strzelaniny są przedmiotem dochodzenia.

Ranni funkcjonariusze zostali zabrani do lokalnych szpitali i oczekuje się, że przeżyją, podała policja. Tabler został postrzelony w prawą rękę, palec i nogę. Przeszedł operację i nadal był hospitalizowany w niedzielę. Avivila został trafiony w obie nogi i czekał na operację w niedzielę. Barton został postrzelony w udo, leczony i zwolniony ze szpitala rejonowego.

IMG-0015.jpg
Funkcjonariusz miasta Haltom Jose Avila, który ma pięć lat służby, był jednym z trzech policjantów rannych w sobotę wieczorem podczas strzelaniny. Wydział Policji Miasta Haltom

IMG-0014.jpg
Oficer miasta Haltom, Tim Barton, od sześciu lat służby, był jednym z trzech rannych podczas strzelaniny w sobotę wieczorem. Wydział Policji Miasta Haltom

IMG-0013.jpg
Haltom City kpr. Zach Tabler, który ma siedem lat służby, był jednym z trzech oficerów rannych podczas strzelaniny w sobotę wieczorem. Wydział Policji Miasta Haltom

Rzecznik Wydziału Policji Miejskiej Haltom sierż. Rick Alexander powiedział, że Tsai została znaleziona martwa w jej domu, a Davis został znaleziony martwy na podjeździe.

Alexander powiedział, że pierwszy sygnał oddanych strzałów nadszedł około 18:45 w sobotę. Dzwoniący powiedział policji, że strzelanina miała miejsce w bloku 5700 Diamond Oaks Drive North. Kolejny telefon o 18:52 zgłosił, że oddano kolejne strzały.

Kiedy przybyli pierwsi funkcjonariusze, Freyman strzelił do nich, a oni odpowiedzieli ogniem, zgodnie z wideo z kamery dzwonka do drzwi sąsiada pokazanej na niedzielnej konferencji prasowej. Freyman uciekł z tyłu rezydencji, prowadząc do obławy.

Minutę po drugim wezwaniu pod numer 911 policja otrzymała doniesienia o rannych funkcjonariuszach.

Świadkowie powiedzieli Star-Telegramowi, że widzieli, jak jeden z oficerów padł po tym, jak został ranny od strzału. Mówili, że inni oficerowie z tarczami otoczyli go i zabrali.

Inni funkcjonariusze wsadzili Tablera i Avilę do samochodu policyjnego North Richland Hills, aby zabrać ich do szpitala, poinformowała w niedzielę policja.

Jeden z sąsiadów, Angel Trevino, powiedział Star-Telegramowi, że początkowo myślał, że strzały to fajerwerki na weekend 4 lipca, dopóki on i jego żona nie wyjrzeli przez okno.

– Widzę kurz – powiedział Trevino. „Wokół dosłownie unosiła się w powietrzu ziemia. Wyszliśmy. Nadeszła kolejna seria pocisków.

Trevino powiedział synowi, aby wziął broń do ochrony, gdy jego żona zadzwoniła pod numer 911 i ukryli się w swoim domu.

„Spojrzeliśmy na trajektorię, z której dochodziło, i zobaczyliśmy pysk wychodzący z domu (sąsiada)” – powiedział.

IMG-0011 (1).jpg
Mężczyzna i kobieta zostali zastrzeleni w tym domu w Haltom City, zanim napastnik otworzył ogień do funkcjonariuszy policji w sobotę, 2 lipca 2022 r., podała policja. Emerson Clarridge eclarridge@star-telegram.com

Trevino powiedział, że widział podjeżdżających trzech funkcjonariuszy, a jego rodzina wskazała im jedną ofiarę na ziemi.

„Gdy tylko biegli w kierunku ofiary… jako tchórz, którym był, gdy tylko funkcjonariusze zbliżyli się do tej ofiary, wtedy do nich strzelał” – powiedział Trevino.

„Wciąż pochwalam oficerów, ponieważ dosłownie w to wpadli” – powiedział. „Dosłownie narażają swoje życie dla moich sąsiadów i mojej rodziny”.

Po tym, jak oficerowie odpowiedzieli na ogień, Trevino powiedział, że nie słyszał więcej strzałów.

Nie wiadomo, ile strzałów oddali oficerowie lub rewolwerowiec. Nie jest jasne, czy podejrzany został trafiony przez policję.

Alexander powiedział, że policja uwierzyła strzelcowi, uzbrojonemu w karabin i pistolet, próbował uciec i pracował nad zablokowaniem obszaru.

„Oczywiście głównym problemem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, próba dostania się do naszych funkcjonariuszy, uchronienie ich przed niebezpieczeństwem, przy jednoczesnym zabezpieczeniu podejrzanego” – powiedział Alexander na konferencji prasowej w sobotę wieczorem.

Freyman został znaleziony w bloku 3900 Golden Oaks Drive – około pół mili od pierwotnego miejsca zbrodni – z najwyraźniej samookaleczoną raną głowy, podała policja. Został znaleziony z pistoletem “w pobliżu jego ramion” i “wojskowym karabinem” blisko niego, powiedział Alexander.

Haltom City ma około 60 000 mieszkańców i znajduje się około pięciu mil na północny wschód od Fort Worth. Według jej strony internetowej wydział policji ma 76 funkcjonariuszy i 23 pracowników cywilnych.

Strzelanina doprowadziła do wielogodzinnego zamknięcia okolicy. Mieszkańców ostrzegano, aby pozostawali w domach, jeśli byli w domu, i unikali tego obszaru, jeśli już tam nie byli, ale tłum wciąż gromadził się na Denton Highway, aby obserwować, jak obława trwa.

IMG-7183.jpg
Według rzecznika policji duża liczba funkcjonariuszy policji, w tym zespół SWAT, znajduje się na miejscu zbrodni, gdzie w pobliżu Cedarcrest Drive i Diamond Oaks Drive w Haltom City oddano wiele strzałów. James Hartley jhartley@star-telegram.com

Około godziny 20:00 funkcjonariusz powiedział tłumowi, że aktywny strzelec nadal prawdopodobnie przebywa w okolicy i powinni odejść dla własnego bezpieczeństwa. Około godziny 21 policja ogłosiła, że ​​bandyta nie stanowi już zagrożenia.

Wcześniej wieczorem policja udostępniła mapę obszaru poszukiwań, na wschód od Denton Highway, na południe od Glenview Drive i na północ od Webster Street.

W oświadczeniu na Facebooku policja Haltom City powiedziała: „Prosimy, aby mieszkańcy okolic Glenview i Denton HWY pozostali w swoich domach. Pracujemy nad aktywną sceną i mamy uzbrojonego podejrzanego. Jest opisywany jako biały mężczyzna o ciemnych włosach, ubrany w niebieską koszulę, niebieskie spodnie, „pas bojowy” i uzbrojony w karabin. Ostatnio widziano go w okolicy Cedarcrest (Drive). Jeśli zobaczysz, nie podchodź i dzwoń pod 911”.

Policja wysyłała również ostrzeżenia do mieszkańców za pomocą automatycznych wiadomości głosowych i SMS-ów.

Ludzie w okolicy mówili, że było zbyt wiele strzałów, by je zliczyć. Powiedzieli, że policja szybko otoczyła okolicę.

Jeden z mieszkańców, Ryan Barron, powiedział, że słyszał coś, co brzmiało jak półautomatyczny ostrzał, ale niektórzy ludzie nie reagowali na to.

„Na zewnątrz było wielu ludzi i wszyscy zachowywali się zwyczajnie, jakby nic się nie działo” – powiedział Star-Telegramowi w wiadomości w mediach społecznościowych. „… To było po prostu szalone, że nikt nie wiedział, jak brzmiał strzał z broni palnej i jak wszystko było zwyczajne”.

IMG-7185.jpg
Ludzie gromadzą się na Denton Highway z obszaru, gdzie policja szukała uzbrojonego mężczyzny po strzelaninie, w której zginęło dwóch mieszkańców i zraniono cztery osoby, w tym trzech policjantów, w Haltom City w sobotę, 2 lipca 2022 r. James Hartley jhartley@star-telegram.com

Barron powiedział, że spacerował wzdłuż Glenview po otwartej przestrzeni, gdzie za stacją benzynową budowane są domy. Powiedział, że „nie miałby dokąd uciec, gdyby przyjechali tą drogą”.

Odpowiedzieli funkcjonariusze z co najmniej pięciu różnych agencji, w tym policji z Fort Worth i North Richland Hills, Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu i US Marshals Service. W obławie asystowali funkcjonariusze w ekwipunku taktycznym i śmigłowcu.

Podczas gdy strzelec został potwierdzony jako martwy, policja nadal blokowała niektóre drogi i pobliskie parkingi w okolicy po co najmniej 22:30

Alexander poprosił publiczność o wsparcie i modlitwę za funkcjonariuszy i ich rodziny oraz o zrozumienie, gdy policja kontynuuje śledztwo w okolicy.

„Przejdziemy przez to i będziemy silni jak zawsze” – powiedział Alexander.

Texas Rangers przejęli śledztwo, poinformowała policja Haltom City.

Jeśli ty lub bliska osoba przeżywacie kryzys lub myśli samobójcze, zadzwoń do nich Krajowa linia ratunkowa w zapobieganiu samobójstwom pod numerem 1-800-273-8255.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 2 lipca 2022 19:23.

Powiązane historie z telegramu „Fort Worth Star”

James Hartley jest dziennikarzem prasowym w gwiezdnym telegramie Fort Worth. Pochodzi z północnego Teksasu, dołączył do zespołu Star-Telegram podczas stażu w 2019 roku i po prostu nie wyjechał. Pasjonuje się prawdziwymi historiami i uwielbia dyskretne filmy, dobrą herbatę i szkocką, na którą nie ma pieniędzy.

.

Leave a Comment