4 rzeczy do obejrzenia w grze Sixers-Raptors 6

Joel Embiid i Filadelfia zmagali się z Toronto od czasu awansu 3:0 w serii.

ten seria pierwsza runda między Philadelphia 76ers i Toronto Raptors szybko stało się bardzo interesujące. Sixers wygrali pierwsze trzy mecze, a teraz wracają do Toronto z nadzieją, że unikną meczu 7.

Raptors chcą tworzyć historię. Wiemy, że żadna drużyna nie wróciła z przegranej 0-3, aby wygrać do dwóch siedmiu serii w historii NBA. I tylko trzy z poprzednich 145 (w tym tegoroczne Brooklyn Nets i Denver Nuggets), które miały do ​​czynienia z deficytem 0-3, wymusiły nawet mecz 7. (ostatni był Portland Trail Blazers z 2003 r. w pierwszej rundzie.)

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę z pierwszych pięciu gier przed meczem 6 w czwartek (7 ET, telewizja NBA).


1. Ofensywa znikania Sixers

W pierwszej grze z tej serii Sixers mieli trzeci najskuteczniejszy występ ofensywny w fazie playoff (131 punktów na zaledwie 89 posiadania piłki) w ciągu 26 lat, dla których mamy dane play-by-play. Z każdą kolejną grą, Sixers strzelili mniej skutecznie. A mecz 5 w poniedziałek był ich piątym najmniej efektywnym meczem w sezonie (88 punktów na 94 piłki).

Kiedy masz tak duży spadek, cierpi wiele liczb. A w odniesieniu do ich wygrane kontra ich straty, istnieją ogromne różnice w procentach skutecznych rzutów z pola Sixers, liczbie rzutów wolnych i procentach zbiórek ofensywnych. Największe spadki w procentach efektywnych rzutów z gry należały do ​​Tyrese Maxey (69,0% 36,5%) i Tobiasa Harrisa (69,1% vs. 51,8%), podczas gdy Joel Embiid nie dotarł do linii tak wiele jak seria trwała.

Obrona Toronto z pewnością zasługuje na uznanie. W poniedziałkowym meczu nr 5 było kilka piłek, kiedy Raptorom udało się podwoić Embiida, wykonać rotację stamtąd i zdusić próbę Sixers do gry cztery na trzy…

Rotacje Raptorów

Jednak według śledzenia Second Spectrum jakość strzału Sixers była w poniedziałek lepsza niż w poprzednich trzech grach. Zdarzało się, że piłka poruszała się szybciej niż obrona, ale Sixersom po prostu brakowało dobrego wyglądu…

Tyrese Maxey nie trafił za 3 punkty

Gdyby ten trend ofensywy Sixers pogarszał się z każdym meczem, mecz 6 byłby dość brzydki. A nawet gdyby nie było że brzydki, konkurs o niskiej wydajności prawdopodobnie faworyzowałby Toronto.


2. Embiidowa obrona w kosmosie

Możliwe, że Raptors bronią się lepiej, ponieważ grają lepiej. Ponieważ Fred VanVleet opuścił ostatnie półtora meczu z powodu kontuzji biodra, Raps mieli w swojej rotacji tylko jednego gościa niższego niż 6 stóp i 7 stóp (6 stóp i 5 stóp, Gary Trent Jr.). Ale chociaż byli wielcy na skrzydłach, Raptors byli również w stanie zagrać pięć razy w ataku.

Dzięki temu Embiid musiał bronić się poza farbą. I trochę się z tym boryka. Raptors zdobyli zaledwie dziewięć punktów po pierwszych 11 posiadaniach w trzeciej kwarcie w poniedziałek, ale potem zdobyli cztery gole z rzędu, broniąc Embiida na obwodzie.

Po pierwsze, Precious Achiuwa wytrącił go z równowagi podróbką pompy i narysował faul na dysku. Wtedy Embiid nie mógł poruszać się po ekranie wystarczająco szybko, aby zapobiec wsadowi OG Anunoby…

OG Anunoby wsad

Potem Achiuwa…

Cenny dysk Achiuwa

…I Siakam…

Przejazd Pascala Siakam

… Na zmianę przelatywały obok niego.

Rozegranie pięciu outów jest nie tylko dobre, ponieważ Embiid można pokonać bez dryblingu. Jest to również dobre, ponieważ nie stoi przy obręczy, aby go chronić.

W sezonie zasadniczym bronił Embiid najwyższe w lidze 8,8 strzałów w obręcz na mecz, a przeciwnicy strzelili tylko 58,7% w obręcz, gdy był tam, aby ją chronić. W play-offach obronił po prostu 6,8 strzałów na krawędzi (w ciągu większej liczby minut) na mecz, a Raptorzy wystrzelili 73,5% w krawędź, gdy był tam, aby ją chronić.

Częścią tego jest to, że Raptors to zespół, który nie ma czasu na pokonanie tony. Ale Embiid obronił również znacznie niższy procent strzałów przeciwników w obręcz, od której był na parkiecie (37%) niż w sezonie zasadniczym (49%). Raps był lepszy o 1,5 punktu na mecz w strefie ograniczonej w sezonie zasadniczym, ale są plus-5,6 na grę w obszarze objętym ograniczeniami w tej serii.


3. Niebezpieczny dyferencjał

W tym superwydajnym pierwszym meczu Sixers zanotowali tylko cztery straty, a trzy z czterech nadchodziły po tym, jak przeszli 20 na mniej niż cztery minuty przed końcem. W ciągu czterech meczów od tego czasu Philly popełnił o 30 więcej strat niż Toronto, co dało im różnicę w wysokości 5,2 strat na mecz w serii. To drugi co do wielkości mechanizm różnicowy w dowolnej serii w ciągu ostatnich pięciu lat (w sumie 68 serii).

Podziękowania dla Raptorów, którzy wymusili 3,4 więcej strat niż popełnili w sezonie zasadniczym. To był remis (z Dallas Mavericks 2014-15) o najlepszą ocenę dla dowolnej drużyny w ostatnim czasie 14 lat.

Ale kiedy popadli we wczesny deficyt w grze 5, kilka błędów Sixers było z własnej winy…

Obrót Jamesa Hardena

Odwrócenie ofensywy zaczyna się od dbania o piłkę.


4. Licznik do licznika

Kolejna strata Sixers ’16 w poniedziałek pojawiła się w zabawnej sekwencji w trzeciej kwarcie, kiedy rozegrali tę samą grę trzy razy na odcinku pięciu piłek.

Podczas drugiej podróży Philly’ego w tym okresie, Danny Green ustawił „pistolet” dla Jamesa Hardena, który zamienił Scottie Barnes. Następnie zielony rozbłysnął wokół Embiida i ustawił ekran krzyżowy dla Tyrese Maxey, który kontynuował drybling z Embiida…

Napęd opon Maxey

Raptory nie zmieniły zielonego ekranu. Z Trentem wlokącym się za Maxeyem i z Khemem Birchem początkowo przywiązanym do Embiida, Maxey był w stanie skręcić za róg i dostać się do kubka.

Dwie piłki później Sixers prowadzili tę samą grę. Tym razem OG Anunoby przełączył ekran i odmówił przekazania. Zielony był otwarty przez sekundę, ale nie był gotowy…

Raptor przełącznik

Sixers przeszli do pick-and-roll Harden / Embiid i uzyskali kolejną przewagę, ale czas między dwiema gwiazdami był wyłączony i Embiid stracił piłkę poza boiskiem.

Dwie piłki później Sixers wrócili do tej samej gry. Tym razem Green był gotowy na zmianę Anunoby (podczas gdy Trent nie był), i szybko wyskoczył do szeroko otwartej 3 (

Danny Green 3-punktowa próba

Zobacz powyższą notatkę o Sixers, którzy nie mają dobrego wyglądu w grze 5. Może to być liga typu make-or-miss, a Sixers mieli 10 na 37 (27%) z zakresu 3 punktów w poniedziałek po strzeleniu 45% do pierwsze cztery gry. W sezonie zasadniczym Philly miał drugą największą różnicę w lidze między swoim rekordem, gdy strzelił średnią ligową (35,4%) lub lepszy z zakresu 3 punktów38-10.792) i ich rekord, gdy nie (13-21, .382).

Raptorzy strzelali znacznie gorzej (32,1%) spoza łuku w tej serii, ale byli gorszą drużyną strzelecką za 3 punkty (34,9%, 20.) w sezonie zasadniczym, polegając na przejściu i drugich szansach, aby wesprzeć atak z dolnej części boiska.

Mimo to, nawet jeśli VanVleet ma wątpliwości, czy nie zagra w czwartek, Raps może mieć gorącą noc zdjęciową. I to może stworzyć bardzo interesującą grę 7 w Filadelfii.

* * *

John Schuhmann jest starszym analitykiem statystyk w NBA.com. Możesz wysłać do niego e-mail tutaj, znajdź jego archiwum tutaj oraz śledź go na Twitterze.

Opinie na tej stronie niekoniecznie odzwierciedlają poglądy NBA, jej klubów lub Turner Broadcasting.

Leave a Comment