40 lat później zespół World Series Brewers z 1982 roku ponownie świętuje

To nie pierwszy raz, kiedy Cecil Cooper uczestniczył w obchodach 40-lecia zespołu, który nie wystartował w World Series. W 2015 roku Cooper wrócił z Red Sox, upamiętniając kamień milowy dla zdobywcy drugiego miejsca w World Series z 1975 roku.

„To jedyny raz, kiedy wróciłem do Bostonu od tego czasu” – powiedział Cooper w piątek, otoczony kolegami z drużyny z Milwaukee Brewers z 1982 roku, jedynej drużyny w historii franczyzy, która dotarła do World Series – i drużyny, która regularnie zbiera się ponownie na obchody rocznicy Pole amerykańskiej rodziny.

Mistrzostwa Świata w 1975 roku są najbardziej pamiętane dzięki dramatycznej bramce Carltona Fiska w meczu 6, który dziko gestykuluje, aby piłka pozostała uczciwa i wymusiła mecz 7 przeciwko Cincinnati Reds. Siedem lat później „Coop” wydał charakterystyczny moment po sezonie 1982 Brewers ze swoim przebojowym singlem przeciwko California Angels w piątym meczu ALCS, gestykulując tym razem, aby piłka „opadła”.

„Myślę, że właśnie to skłoniło mnie do tego”, powiedział Cooper, odnosząc się do legendarnych fal Fiska. „Prawdopodobnie z tyłu głowy.

Cecil Cooper serwuje drinki dla klientów podczas

„Jestem po prostu zaskoczony i szczęśliwy, że widzę tak wielu facetów” – dodał Cooper. „Wciąż jest wielu facetów, którzy wciąż są w pobliżu. Wielu z nich nadal grało w baseball do ostatnich kilku lat”.

Wśród nich jest Cooper, ostatnio menedżer Houston Astros do 2009 roku. Wcześniej jego życiorys trenerski obejmował pracę jako trener ławkowy Brewers.

Leave a Comment