6 lekcji fitnessu zdobytych podczas 5 lat podnoszenia ciężarów

Latem 2017 roku zgodziłam się odbyć sześciotygodniowy trening personalny jako wprowadzenie do podnoszenia ciężarów na artykuł.

Jako dziennikarz zajmujący się stylem życia zawsze próbowałem różnych rzeczy, ale były to głównie przelotne zainteresowania treścią.

Trening siłowy był jednak inny. Kiedy zgodziłem się napisać ten artykuł, nie miałem pojęcia, że ​​rozpali on pasję, która przerodzi się w styl życia.

Post udostępniony przez Rachel Hosie (@rachel_hosie)

Kiedy zaczynałem, nigdy nie chwyciłem sztangi i mimo że jako nastolatek uwielbiałem tańczyć i grać w siatkówkę, nie uważałem się za „osobę do fitnessu”. Od czasu do czasu poddawałem się nudnej pracy na maszynie cardio.

Ale pięć lat później odkrycie treningu siłowego się zmieniło nie tylko moje ciało ale całe moje życie. Fitness to teraz moja specjalność jako dziennikarz, Mam zdrową relację z jedzeniema także jestem silniejszy, sprawniejszy i szczuplejszy.

„Trening wytrzymałościowy jest kluczem do prawie każdego celu treningowego”, trener osobisty Luke Worthington powiedział wcześniej Insider.

Od pięciu lat konsekwentnie podnoszę ciężary, czuję się wzmocniony i zamiast postrzegać ćwiczenia jako karęjestem podekscytowany pójściem na siłownię.

Po drodze nauczyłem się cennych lekcji, które pomogłyby mi na początku, w tym, że same ćwiczenia nie spowodują utraty znacznej ilości tłuszczu i nie ma czegoś takiego jak „tonowanie”.

1. Ćwiczenia są przereklamowane pod kątem utraty tkanki tłuszczowej

Post udostępniony przez Rachel Hosie (@rachel_hosie)

Pomimo tego, że ćwiczyłem więcej niż kiedykolwiek, Nie schudłam przez prawie dwa lata mojej przygody z fitnessem. Właściwie przybrałem na wadze i chociaż niektóre były mięśniami, były też tłuste. po prostu jadłem (i picie) zbyt wiele.

nie schudłam do Nauczyłam się kalorii i zminimalizowałam przejadanie się. Trening siłowy i dieta wysokobiałkowa również pomogły mi w utrzymaniu masy mięśniowej.

Po utracie tkanki tłuszczowej i zrzuceniu 35 funtów ludzie błędnie założyli, że właśnie zacząłem uprawiać fitness. Ale byłem już silny (mógłbym martwy ciąg 255 funtów), po prostu nie pasowałem do wizerunku, który większość ludzi kojarzy z kimś, kto ćwiczy.

Formalne ćwiczenia stanowią tylko 5-10% kalorii spalanych przez przeciętnego człowieka w ciągu dnia, trener osobisty Graeme Tomlinson powiedział wcześniej Insider. Dlatego ćwiczę, aby stać się silniejszym, sprawniejszym i wzmocnić siebie, nie spalać kalorii — jeśli chcę zrzucić tłuszcz, dążę do deficytu kalorii w mojej diecie.

2. Podnoszenie ciężarów nie powoduje, że jesteś nieporęczny

Wbrew powszechnemu przekonaniu, podnoszenie ciężarów nie powoduje automatycznie, że kobiety stają się „masywne”. Budowanie mięśni to tak naprawdę bardzo trudny, powolny proces, zwłaszcza jeśli nie jesz w nadwyżka kalorii.

„Jeśli robisz to trzy razy w tygodniu, wzrost masy mięśniowej nie będzie zauważalny dla większości ludzi”, trener osobisty Sarah Carr wcześniej powiedziała Insiderowi.

Budowa ciała kobiet ciężarowców jest wynikiem ciężkiego treningu i odpowiedniego odżywiania, powiedział Carr, a genetyka również odgrywa ważną rolę.

Pięć lat później uwielbiam mięśnie, które mam i jeszcze nie zrobiłam się nieporęczna.

3. Tonowanie to mit

Post udostępniony przez Rachel Hosie (@rachel_hosie)

Podnoszenie dużych ciężarów może pomóc w stworzeniu „stonowanej” sylwetki wiele kobiet chłopak Ale to jest… mit że mięśnie mogą być napięte — po prostu rosną lub kurczą się.

„Stonowany” wygląd zasadniczo oznacza posiadanie pewnej masy mięśniowej i wystarczająco niski poziom tkanki tłuszczowej, aby to zobaczyć, trener osobisty Pete Geracimo powiedział wcześniej Insider.

Sposobem na osiągnięcie tego jest budowa mięśni poprzez trening oporowy i niewielka utrata tkanki tłuszczowej deficyt kalorii.

4. Konsekwencja przebija perfekcję

Nie każdy trening będzie świetny. W niektóre dni mój trening jest trudniejszy niż w inne. Czasami w ogóle nie chcę chodzić na siłownię. Ale 90% czasu, kiedy idę, pojawiam się i coś robię.

Świadomość, że nie zawsze będę czuła się zmotywowana do treningu, a czasami będę musiała zmuszać się do pójścia na siłownię, była kluczem do zachowania spójności i osiągania celów fitness. Nie biję się, jeśli czasami mam lżejszy trening.

Przetrenowanie nie pomaga mi szybciej osiągać celów i czasami biorę dodatkowy dzień odpoczynkuale poczyniłem postępy — i uczyniłem fitness częścią mojego stylu życia — uznając, że konsekwencja jest ważniejsza niż perfekcja.

5. Zmiana treningu jest dobra, ale podstawy zawsze działają

Post udostępniony przez Rachel Hosie (@rachel_hosie)

Za każdym razem, gdy zmieniałem swój styl treningowy (np. z programu kulturystycznego na CrossFitplan treningowy w stylu), moje ciało się przystosowało.

To często prowadzi do opóźniona bolesność mięśni (DOMS), co jest błędnie uważane za oznaka skutecznego treningu. Więc nie zmieniam swojego treningu co miesiąc w poszukiwaniu DOMS-ów.

Moje treningi zawsze będą obejmować ruchy podstawowe jak przysiady, zawiasy (martwy ciąg), pchanie (wyciskanie na ławce), ciągnięcie (podciąganie), wypady i noszenie.

Podstawy są podstawami nie bez powodu i aby robić postępy, musisz je konsekwentnie szkolić, stosując je postępujące przeciążenie, powiedział Worthington.

6. Każdy może zostać „osobą fitness”

Kiedyś myślałem, że w ten sposób urodzili się „osoby od fitnessu”, a gdybym nim nie był, nie było nadziei.

Ostatnie pięć lat pokazało mi, że to nieprawda.

Znalezienie sposobu na poruszanie się, który aktywnie lubię, zmieniło dla mnie wszystko. Nie każdy pokocha podnoszenie ciężarów, ale to nie znaczy, że nie ma dla ciebie rodzaju ćwiczeń. Być może jeszcze tego nie znalazłeś.

Leave a Comment