Alexa firmy Amazon może ogłaszać, kiedy w twoim aparacie Ring lub Nest jest osoba lub paczka

Alexa zawsze miała aspiracje, by być typem cyfrowego kamerdynera, a dziś zbliża się do tego celu. Asystent głosowy Amazona może teraz ogłosić, kiedy osoba lub paczka znajduje się przy Twoim dzwonku wideo lub kamerze bezpieczeństwa. Jeśli masz Inteligentny wyświetlacz Echo lub Fire TV, może również pokazać, kto lub co tam jest, automatycznie wyświetlając transmisję wideo na żywo. Nowa funkcja będzie działać z dzwonki wideo oraz kamery ochrony z Ring, Google Nest i Abode, a więcej marek potencjalnie dodaje możliwość dzięki nowemu interfejsowi API od Amazon.

Amazon twierdzi, że ogłoszenia o wykrywaniu osób są teraz wprowadzane do wszystkich dzwonków wideo i kamer Ring, a wkrótce będą dostępne w Google Nest Cam Outdoor, Nest Cam Indoor, Nest Cam Floodlight, Nest Doorbell (bateria), Abode IOTA i Abode Outdoor Camera . Możesz także skonfigurować procedurę Alexa w oparciu o nowe funkcje wykrywania, takie jak włączanie światła na werandzie, sterowanie inteligentnym zamkiem lub aktywowanie zraszaczy potencjalnego intruza.

Urządzenia Echo Show, takie jak Echo Show 10, mogą teraz automatycznie wyświetlać transmisję na żywo, gdy kompatybilna kamera wykryje osobę lub paczkę.
Zdjęcie Jennifer Pattison Tuohy / The Verge

Wykrywanie paczek jest po raz pierwszy dostępny na Dzwonek dzwonka wideo Pro 2 i Ring Video Doorbell 2020 i pojawi się w kamerach IOTA i Outdoor firmy Abode, ale nie w kamerach Google Nest, mimo że dzwonki Nest mają własne wykrywanie pakietów. Te partnerstwa są częścią nowego API czujnika wykrywania obiektów Amazon wydał, który pozwala producentom aparatów na dodanie tej funkcji do swoich urządzeń.

Jeśli producent aparatu pobiera opłatę za wykrywanie osób lub paczek, będziesz musiał zapłacić, aby funkcja działała. Użytkownicy Ring będą potrzebować planu Ring Protect (od 3 USD miesięcznie), a użytkownicy Abode planu Abode (od 7 USD miesięcznie); Google nie pobiera opłat za wykrywanie osób.

Obecnie wiele dzwonków wideo współpracujących z Alexą może ogłaszać na podłączonych głośnikach Echo, gdy ktoś naciśnie dzwonek do drzwi i Dzwonki do drzwi mogą wyświetlać transmisję na żywo w programie Echo Show lub Fire TV. Niektóre kamery bezpieczeństwa mogą również ogłaszać zdarzenia ruchu. Ale te nowe funkcje dodają również możliwość zrobienia tego wszystkiego dla osoby lub pakietu. Powinno to być przydatne w przypadku, gdy kierowcy dostawczy nie dzwonią do drzwi lub gdy ktoś skrada się po twoim podwórku.

Kontrolujesz ustawienia powiadomień o osobach i pakietach w aplikacji Alexa, gdzie możesz również skonfigurować powiadomienia o ruchu i dzwonkach do drzwi.
Zrzuty ekranu: Pierścień

Aby włączyć tę funkcję, musisz włączyć wykrywanie osób i / lub paczek w kompatybilnej kamerze (oto jak to zrobić na urządzeniach Ring) a następnie przejdź do aplikacji Alexa i przejdź do ustawień aparatu lub dzwonka do drzwi. Tam zobaczysz nową sekcję o nazwie Zdarzenia kamery, w której możesz włączyć jedną lub obie opcje, a także dostosować ustawienia. Możesz także wybrać, które urządzenia Alexa wysyłają ogłoszenia, jeśli masz więcej niż jedno.

Jeszcze nie zobaczyliśmy funkcji pojawiających się na naszych urządzeniach i może minąć trochę czasu, zanim zostaną one udostępnione wszystkim użytkownikom.

Leave a Comment