Amber Heard reaguje tak, jak psycholog, który przeanalizował relację z Johnnym Deppem, opowiada o zaburzeniach osobowości

Wydaje się, że Amber Heard zareagowała fizycznie, gdy psycholog, który zbadał jej związek z Johnnym Deppem, zeznał, że ma dwa zaburzenia osobowości.

Proces o zniesławienie między panem Deppem a panią Heard rozpoczął się w poniedziałek 11 kwietnia w Fairfax w stanie Wirginia po pozwie pana Deppa przeciwko jego byłej żonie w marcu 2019 r. Pan Depp twierdzi, że zniesławiła go w artykule opublikowanym w grudniu 2018 r. Washington Post zatytułowany „Wypowiedziałem się przeciwko przemocy seksualnej – i stawiłem czoła gniewowi naszej kultury. To musi się zmienić ”.

Psycholog dr Shannon Curry zabrał stanowisko we wtorek, mówiąc, że spotkała się z panią Heard w „dwóch oddzielnych terminach”, kiedy przeprowadzała swoją ocenę – 10 i 17 grudnia 2021 r. Powiedziała, że ​​spędzili razem 12 godzin i że „wynik oceny pani Heard poparł dwie diagnozy – zaburzenie osobowości z pogranicza i zaburzenie osobowości histrionicznej ”.

Dr Curry powiedział, że pani Heard „eksternalizuje winę” i może być „obłudna”, „osądzająca” i gniewna.

Dodała, że ​​istnieje „desperacki strach przed porzuceniem” wśród osób z zaburzeniami z pogranicza i że reakcją na to jest próba utrzymania bliskiej osoby znaczącej, a to zachowanie może stać się ekstremalne.

Dr Curry powiedział, że osoby z zaburzeniami z pogranicza mogą wydawać się czarujące i wyrafinowane społecznie, ale mogą też wybuchać i być nieświadome problemów w swoim myśleniu.

Są bardzo zaniepokojeni wyglądem, mogą być okrutni i mogą mieć trudności z przyznaniem się do błędów, powodując wiele problemów w bliskich związkach.

Reakcje mogą być gwałtowne lub agresywne i mogą być obraźliwe dla partnera, aby fizycznie powstrzymać go przed odejściem.

Mogą również użyć systemu prawnego, aby powstrzymać partnera przed odejściem, grożąc złożeniem zakazu zbliżania się lub twierdząc, że był maltretowany.

Dr Curry powiedział, że osoby z zaburzeniami z pogranicza mogą łatwo czuć się lekceważone i nie próbują kontrolować swoich emocji. Zrobią wszystko, by wyrazić gniew.

Psycholog kliniczny opisuje, w jaki sposób zdiagnozowała u Heard dwa zaburzenia osobowości

Opisując histrioniczne zaburzenie osobowości, dr Curry powiedział, że należy być w centrum uwagi, dodając, że osoby z tym schorzeniem będą musiały wymyślać historie, aby postawić się w centrum jako „ofiara” lub „księżniczka”.

Dr Curry powiedział, że istnieją dowody na to, że pani Heard „rażąco” wyolbrzymiała objawy zespołu stresu pourazowego i że nie ma dowodów na to, że faktycznie cierpi na tę chorobę.

Podczas przesłuchania przez zespół prawników pani Heard, dr Curry powiedziała, że ​​nie ma certyfikatu zarządu i nigdy wcześniej nie zeznawała o przemocy między partnerami.

Dr Curry powiedziała, że ​​była przesłuchiwana w domu pana Deppa przez jego zespół prawników, że pan Depp był wtedy obecny, a obiad i napoje zostały podane.

Adwokat Heard, Elaine Bredehoft, zapytała dr Curry o jej opinie i o to, że nie zgadzają się one z opinią terapeuty, który leczył panią Heard. Pani Bredehoft zapytała również o wniosek innego lekarza, że ​​pani Heard była ofiarą przemocy domowej z rąk pana Deppa.

Dr Curry powiedział, że istnieją notatki od innych lekarzy stwierdzające, że pani Heard zgłosiła przemoc ze strony pana Deppa.

W swoim artykule z 2018 roku pani Heard napisała, że ​​„podobnie jak wiele kobiet, byłam molestowana i napastowana seksualnie, zanim byłam w wieku studenckim. Ale milczałem – nie spodziewałem się, że składanie skarg wymierzy sprawiedliwość. I nie widziałem siebie jako ofiary ”.

„Wtedy dwa lata temu stałam się osobą publiczną reprezentującą przemoc domową i poczułam pełną siłę gniewu naszej kultury wobec kobiet, które zabierają głos” – dodała wtedy.

Chociaż pan Depp nie jest wymieniony w artykule, jego zespół prawników twierdzi, że zawiera on „wyraźną sugestię, że pan Depp jest sprawcą przemocy domowej”, co według nich jest „kategorycznie i demonstracyjnie fałszywe”. Pan Depp domaga się odszkodowania w wysokości „nie mniej niż 50 mln USD”.

Pani Heard złożyła pozew wzajemny w wysokości 100 milionów dolarów przeciwko panu Deppowi za niedogodności i immunitet od jego zarzutów.

Leave a Comment