AMD przygotowuje nowy pakiet „Raise the Game”

Ponieważ detaliczne ceny kart wideo spadają do bardziej normalnych cen po 18 miesiącach szaleństwa napędzanego kryptowalutami, AMD i jej partnerzy szybko napotykają nowy problem: ceny kart wideo AMD spadają też dużo. Ponieważ rentowność wydobycia Ethereum gwałtownie spadła, spadła też cena kart graficznych, zwłaszcza kart o najwyższej marży w topowych produktach AMD. W rezultacie firma podejmuje szybkie wysiłki, aby podnieść ceny kart wideo, przywracając pakiety gier z nową kampanią Raise The Game.

Wypróbowane i prawdziwe narzędzie do zwiększania wartości kart wideo w wolniejszych czasach, pakiety gier są ulubioną taktyką producentów kart wideo, mającą na celu podniesienie wartości ich produktu, pozwalającą im poprawić ich konkurencyjność lub wartość dla konsumenta bez zmiany samego sprzętu . Przy ulicznej wartości nowej gry komputerowej AAA wynoszącej 60 USD – a producenci kart wideo płacą znacznie mniej za zakupy hurtowe i reklamę rzeczową – pakiety gier wideo są stosunkowo tanim sposobem na zwiększenie wartości produktu lub w inny sposób powstrzymać bardziej bolesną obniżkę cen. I chociaż pakiety gier są powszechnym elementem w bardziej normalnych czasach, w ciągu ostatniego roku nie było na nie potrzeby, ponieważ karty wideo szybko się wyprzedają bez dodatkowej pomocy.


Rentowność wydobycia Ethereum w ciągu ostatnich 36 miesięcy (BitInfoCharts.com)

Jednak gdy na rynku kart wideo powraca normalność, a popyt na nowe karty ze strony górników prawie wyschł (rentowność wydobycia Ethereum wróciła teraz do poziomu sprzed 2021 r.), sprzedaż kart wideo znacznie spadła. I tak też mają ich ceny: tylko w ciągu ostatnich 2 dni najtańszy Radeon RX 6900 XT na Newegg spadł z 949 USD do 849 złco teraz plasuje ją o dobre 150 USD poniżej oryginalnej sugerowanej przez AMD sugerowanej ceny detalicznej.

Zestaw produktów AMD Radeon RX 6000
MSSF Najniższa cena detaliczna
(Newegg)
RX 6950 XT 1099 zł 1099 zł
RX 6900 XT 999 zł 849 zł
RX 6800 XT 649 zł 799 zł
RX 6800 579 zł 759 zł
RX 6750 XT 549 zł 549 zł
RX 6700 XT 479 zł 484 zł
RX 6650 XT 399 zł 399 zł
RX 6600 XT (Emerytowany) 379 zł 399 zł
RX 6600 329 zł 335 zł
RX 6500 XT 199 USD 199 USD
RX 6400 159 zł 169 USD

I chociaż niższe ceny są dobrodziejstwem dla konsumentów, stanowią one potencjalnie prawdziwy problem dla AMD i ich partnerów. Krótko mówiąc, ceny spadają, ale koszty produkcji wzrosły. Od czasu premiery serii Radeon RX 6000 pod koniec 2020 roku, TSMC co najmniej raz podniosło ceny płytek 7 nm, koszty wysyłki eksplodowały, ceny komponentów wciąż są wysokie ze względu na utrzymujące się tam niedobory, a inflacja w USA od początku 2021 r. przy 10%. Tak więc niskie ceny kart graficznych nie tylko zagrażają marżom zysków AMD i jego partnerów na płytach głównych, ale pozostawione bez kontroli, stwarzają ryzyko, że sama produkcja kart graficznych znajdzie się pod wodą.

Długie i krótkie sprawy polegają na tym, że w wyniku spadających cen AMD przywraca pakiety gier wideo, aby zwiększyć wartość swoich kart wideo i uniknąć dalszych obniżek cen. I chociaż pierwszy od prawie roku pakiet gier wideo z kartą wideo sam w sobie byłby wart opublikowania, szybkość, z jaką AMD montuje swój najnowszy pakiet, dodaje do sprawy zupełnie nowy zwrot. Gwałtowny spadek cen kryptowalut i kart graficznych oznacza, że ​​AMD podejmuje bezprecedensowy krok, wprowadzając nowy pakiet kart graficznych, zanim będzie on w pełni gotowy. Mówiąc najprościej, AMD jeszcze nie do końca rozgryzło, jakie gry rozdają – ani nawet nie opracowało materiałów promocyjnych dla kampanii.

Biorąc rzeczy z góry, nowy / nadchodzący pakiet gier AMD to nowa runda ich Kampania Raise The Game, co od kilku lat jest hasłem AMD dotyczącym pakietów gier wideo. Kampania rozpoczęła się we wtorek, zbiegając się z premierą nowego Karty Radeon RX 6×50 XTi jest rozszerzany na cały zestaw produktów serii RX 6000, od 170 $ RX 6400 do nowego RX 6950 XT. W rezultacie w tej chwili wszystkie karty graficzne AMD obecnej generacji są teraz dostarczane z kodem kuponu, który można wymienić na gry po uruchomieniu kampanii.

Ale, jak wspomniano wcześniej, AMD nie określiło do końca, jakie gry rozdają w tej promocji, ani też, które gry będą dostarczane z jakimi kartami. Do tej pory firma potwierdziła, że ​​nadchodzące Saints Row mecz (termin 23 sierpniar & D) będzie częścią kampanii, podobnie jak nadchodząca Snajper Elite 5 (termin 26 maja)ten). I chociaż AMD nie deklaruje, czy jedna czy obie gry będą dostarczane z daną kartą graficzną, warto zauważyć, że oficjalne warunki ponieważ program stwierdza, że ​​„minimalne ARV z oferty to 60,00 USD”, co oznacza, że ​​AMD będzie rozdawać co najmniej 60 USD gier nawet dla swoich tańszych kart, takich jak RX 6500 XT i RX 6400. 60 z kolei wystarcza na pokrycie jednej gry AAA, choć nie wyklucza to, że AMD zamiast łączyć wiele tańszych gier, jeśli doda którąkolwiek do puli gier w kampanii.

Pakiet AMD 2022 „Podnieś poziom gry”
Karta graficzna Pakiet
Radeon RX 6400

Gry o wartości co najmniej 60 $ (ARV)

W tym (ale nie gwarantowane dla żadnego poziomu):
Święty Row (2022)
Snajper Elite 5

Radeon RX 6500 XT
Radeon RX 6600
Radeon RX 6600 XT
Radeon RX 6650 XT
Radeon RX 6700 XT
Radeon RX 6750 XT
Radeon RX 6800
Radeon RX 6800 XT
Radeon RX 6900 XT
Radeon RX 6950 XT

Wreszcie, w tym momencie AMD nie podaje, kiedy nowy pakiet Raise the Game zostanie oficjalnie wydany. Będąc hojnym, istnieje duża szansa, że ​​sami siebie nie znają. Wiadomo przynajmniej, że obecna kampania ma się zakończyć za trzy miesiące, 13 sierpniaten. Która, jeśli jest podobna do poprzednich ofert pakietów gier, prawdopodobnie zostanie przedłużona, jeśli ceny kart wideo nadal wymagają wsparcia.

Nie trzeba dodawać, że nowy pakiet gier AMD jest bezprecedensowy. Ani AMD, ani NVIDIA nie wypuściły wcześniej pakietu gier bez wyraźnego i drobiazgowego ujawnienia, jakie gry są dostarczane z jakimi produktami. Co z kolei podkreśla, jak dziwnie nadchodzi obecny rynek kart wideo i jak szybko AMD musi działać, aby podnieść ceny kart wideo w obliczu gwałtownego spadku cen kryptowalut. I na chwilę redakcyjną, podczas gdy nie mamy problemu z firmami produkującymi karty wideo, które wykorzystują pakiety gier jako element wartości dodanej dla swoich kart wideo, jest to bardzo duża prośba społeczności graczy, aby ślepo uczestniczyć w tym programie. Co może bardzo dobrze podważyć jego skuteczność w podbijaniu cen kart graficznych, przynajmniej do czasu, gdy AMD w pełni uruchomi kampanię i wyszczególni zawarte w niej gry.

W każdym razie, podczas gdy szaleństwo ostatnich 18 miesięcy dobiegło końca, a karty wideo znów stają się obfite, najwyraźniej dziwne czasy jeszcze się nie skończyły. Jak zawsze, będziemy mieć ich więcej, gdy AMD w pełni wprowadzi nowy pakiet Raise The Game.

Leave a Comment