Arcybiskup San Francisco mówi, że Pelosi nie może przyjmować komunii z powodu wysiłków na rzecz ochrony prawa do aborcji

Arcybiskup San Francisco powiedział w piątek, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która jest katoliczką, nie może dłużej przyjmować sakramentu komunii, ponieważ odmówiła wycofania się z jej nacisku na poronienie dostęp.

Arcybiskup Salvatore J. Cordileone napisał w piątek w publicznym poście, że jego „wiele próśb” nie zostało zaakceptowanych, aby porozmawiać z Pelosi, która pochodzi z San Francisco, od obiecała zatrzymać Roe v. Przebrnąć. Arcybiskup powiedział, że 7 kwietnia zakomunikował Pelosi, że jeśli publicznie nie wyrzeknie się jej „obrońcy praw do aborcji” lub powstrzyma się od publicznego odwoływania się do swojej wiary, nie będzie miał innego wyboru, jak tylko odmówić jej komunii. Nagana arcybiskupa jest najnowszym wydarzeniem w debacie politycznej i religijnej, ponieważ niektórzy przywódcy Kościoła katolickiego wypowiadają się przeciwko katolickim politykom popierającym aborcję.

Arcybiskup odniósł się do kanonu 915 Kościoła katolickiego, który mówi, że „ci, którzy zostali ekskomunikowani lub skazani na zakaz po nałożeniu lub ogłoszeniu kary oraz inni uporczywie trwający w manifeście grzechu ciężkiego, nie mogą być dopuszczeni do komunii świętej”. Chatekizm Kościoła Katolickiego jest przeciw aborcji.

„Ponieważ nie wyrzekłeś się publicznie swojego stanowiska w sprawie aborcji i nadal odwołujesz się do wiary katolickiej w uzasadnianiu swojego stanowiska i przyjmowania Komunii Świętej, ten czas nadszedł” – napisał arcybiskup. „Dlatego w świetle mojej odpowiedzialności jako Arcybiskupa San Francisco „troska o wszystkich wiernych powierzonych [my] troski „… niniejszym zawiadomieniem zawiadamiam Cię, że nie masz przystępować do Komunii św., a jeśli to uczynisz, nie możesz być dopuszczony do Komunii św. do czasu, gdy publicznie wyrzekniesz się swojego orędujemy za zasadnością aborcji i spowiedzi oraz otrzymamy rozgrzeszenie z tego ciężkiego grzechu w sakramencie pokuty.”

Demokraci Izby Reprezentantów organizują wydarzenie prasowe, aby omówić ujawniony projekt opinii Sądu Najwyższego w sprawie aborcji
Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przemawia przed schodami do Izby Reprezentantów z członkami Kongresu, aby wypowiedzieć się w sprawie Roe v. Wydanie Wade 13 maja 2022 w Waszyngtonie.

Wygraj McNamee / Getty Images


Arcybiskup uprościł swoje stanowisko w kolejnym tweecie: „Po wielu próbach rozmowy z mówcą Pelosi, aby pomóc jej zrozumieć poważne zło, jakie popełnia, skandal, który powoduje, zagrożenie dla własnej duszy, które naraża, mam postanowili, że nie zostanie dopuszczona do Komunii św.” on napisał.

Publiczne stanowisko arcybiskupa pochodzi z wycieku Sądu Najwyższego projekt opinii to obaliłoby Roe v. Wade ponownie zwrócił uwagę na debatę na temat aborcji i lawinę proponowanych ustaw zarówno od tych, którzy popierają, jak i sprzeciwiają się aborcji.

Ale Pelosi nie jest pierwszym politykiem, który został upomniany przez członków Kościoła katolickiego za aborcję – biskupi debatowali, czy prezydent Biden, który również jest katolikiem, powinien również przyjmować komunię. Papież Franciszek w zeszłym roku powiedział, że nigdy nikomu nie odmawiał komunii i zachęcał katolickich przywódców, by unikali wiązania się z polityką.

Ostatecznie w listopadzie 2021 r. Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych głosował za zatwierdzeniem dokumentu który nie odmówił przyjęcia komunii dla pana Biden lub inni, którzy opowiadają się za powszechnym dostępem do aborcji.

Rebecca Kaplan przyczyniła się do powstania tego raportu

.

Leave a Comment