As wilga John Means przechodzi operację Tommy’ego Johna, niegdyś rzadką, ale teraz obserwowaną u jednej trzeciej miotaczy MLB – Baltimore Sun

Operacja rekonstrukcji łokcia Tommy’ego Johna była kiedyś tak rzadka, że ​​gdy w 1974 roku wykonał ją imiennik tej procedury, wielu wierzyło, że nigdy więcej nie będzie rzucał. Tak często zdarza się, że jeden lekarz wykonał trzy takie operacje na miotaczach Major League Baseball w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Ostatnim z nich został as wilga John Means, który w środę rano przeszedł operację w Teksasie od dr. Keitha Meistera. Wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Orioles Mike Elias nazwał operację „udaną” i powiedział, że klub spodziewa się powrotu Meansa „w pewnym momencie w 2023 roku”.

„Wszystko poszło świetnie” — powiedział Elias.

Powrót z procedury może potrwać 18 miesięcy, więc droga przed Means jest długa. Ale jest to również wydeptana ścieżka, ponieważ setki hurlerów przeszło operację i kontynuowało karierę. W 2021 roku około jedna trzecia miotaczy MLB była weteranami Tommy’ego Johna.

Operacja polega na naprawie zerwanego więzadła w łokciu – więzadła pobocznego łokciowego (UCL), które łączy kość ramienną z kością łokciową – ze ścięgnem z innych części ciała.

Kiedy John, leworęczny gracz z Los Angeles Dodgers, zerwał UCL i przeszedł pierwszą operację prawie pół wieku temu, był to radykalny i eksperymentalny efekt. Jednak z powodu zwiększonej prędkości skoku i użycia ramion, szczególnie u młodych sportowców, kontuzje i operacje stały się częstsze u miotaczy, którzy wielokrotnie i gwałtownie trzaskają ramieniem tak szybko, jak to możliwe.

„We wszystkim, co ludzie robią na powierzchni Ziemi, prawie nic nie powoduje tego rodzaju stresu w tym miejscu w łokciu” – powiedział Andrew Cosgarea, chirurg ortopeda w Johns Hopkins, który służył jako lekarz zespołu Orioles od 2000 roku. do roku 2010. „I to jest szalona rzecz w rzucaniu tą okrągłą, białą piłką z prędkością 100 mil na godzinę”.

Chirurgia Tommy’ego Johna pozostawała rzadkością przez większość XX wieku, ale do 2012 roku jeden na siedem Miotacze MLB go otrzymali. W 2017 roku liczba ta wzrosła do jeden na czterya od zeszłego sezonu, jedna trzecia przeszła operacjęna podstawie danych zebranych przez analityka baseballu Jona Roegele.

Meister, chirurg Meansa, również przeprowadził operację na dwóch dzbankach MLB (Luke Jackson i Deolis Guerra) tego samego dnia, 13 kwietnia, na początku tego miesiąca.

Rico Garcia, który podpisał kontrakt z Orioles poza sezonem, przeszedł operację Tommy’ego Johna ponad rok temu i kontynuuje rehabilitację.

„To była dość łatwa decyzja do podjęcia tylko dlatego, że był tak bardzo rozdarty, że nie było zbyt wiele do myślenia” – powiedział we wtorek.

Ale był czas, kiedy rozdarty UCL podjął inną, łatwą decyzję: przejście na emeryturę. Zasadniczo zakończyło karierę Famy Hall of Sandy Koufax w 1966 roku.

Dziesięć lat później, kiedy John rzucił się w meczu MLB półtora roku po tym, jak ścięgno w jego prawym przedramieniu zostało przesunięte na lewy łokieć, jego kolega z drużyny Dodgera, Mike Marshall, który przygotowywał doktorat. w kinezjologii nazwał to „największym osiągnięciem, jakie kiedykolwiek widziałem”.

John, 31 lat w momencie operacji, został uznany za najlepszego gracza roku w National League i grał na boisku do 46 roku życia. Po operacji zanotował więcej sezonów i rund niż wcześniej.

Później pojawiły się kolejne historie sukcesu. David Wells przeszedł operację w 1985 roku, a miotacz Hall of Famer John Smoltz, as Washington Nationals Stephen Strasburg, praworęczny New York Mets i dwukrotny zdobywca nagrody National League Cy Young Award Jacob DeGrom i 40-letni Adam Wainwright, jego 17 sezon w St. Louis Cardinals, również celował po operacji.

Ale nieporozumienia dotyczące korzyści płynących z Tommy’ego Johna są tak stare, jak sama operacja.

– Wiem, że musieli przeszczepić nowe ramię Tommy’emu Johnowi, ale czy musieli dać mu ramię Koufaxa? przeciwny hitter Pete Rose żartował w 1977 roku.

„Cokolwiek zrobili w tej sali operacyjnej, baseball ma nadzieję, że zachowają plan” – napisał wówczas znany dziennikarz sportowy Jim Murray. „Niektóre kluby chciałyby wysłać na operację cały swój personel do rzucania”.

Sukces operacji u tak wielu miotaczy doprowadził przez niektórych do błędnego przekonania, że ​​procedura może być korzystna dla każdego – nawet dla tych, którzy nie mają rozdartego UCL.

„To nieporozumienie niektórych pacjentów i rodziców niektórych pacjentów” – powiedział Cosgarea.

Ale operacja może pomóc tylko tym, którzy mają rozdarty UCL. I ma swoje wady; powrót do zdrowia często trwa dłużej niż rok, niektórzy miotacze nie wracają tak silni jak wcześniej i jak każda operacja, istnieje ryzyko. W wyjątkowo rzadkim przypadku a dzban George’a Masona który uczęszczał do liceum w Salisbury, zmarł w zeszłym roku po komplikacjach po operacji Tommy’ego Johna.

Chociaż operacja Tommy’ego Johna ma sens tylko w przypadku rzucania sportowców (jeśli przeciętna osoba zerwała UCL, jest mało prawdopodobne, aby operacja była potrzebna), nie ogranicza się ona do MLB. Badanie z 2015 roku wykazało, że 57% osób, które poddają się Tommy’emu Johnowi są w wieku od 15 do 19 lat, a ponad 30 miotaczy powołanych w projekcie MLB 2021 przeszło już operację.

Wzrost Tommy’ego Johna w ostatnich latach wynika przede wszystkim z nadużywania – po prostu zbyt mocnego i zbyt częstego rzucania – począwszy od młodego wieku.

Baltimore Orioles Insider

Baltimore Orioles Insider

Co tydzień

Chcesz być Insiderem Orioles? Słońce cię okryło. Nie przegap żadnych nowości, notatek i informacji Orioles przez cały sezon baseballowy i poza nim.

„To nie jest tylko coś, co dzieje się w głównych ligach” – powiedział Cosgarea. „Problemy zaczynają się wcześnie i kumulują”.

Jednym z najmłodszych, którzy kiedykolwiek przeszli operację Tommy’ego Johna, był Hayden Hurst, który przeszedł zabieg w ósmej klasie w 2008 roku. Wyróżniał się dwoma dyscyplinami, został wybrany w pierwszej rundzie 2019 dla Kruków jako ciasny koniec.

W 80 do 85% przypadków operacja Tommy’ego Johna kończy się sukcesem, co oznacza, że ​​gracz powraca do poziomu, na którym wcześniej rywalizował. Proces rekonwalescencji trwa zwykle od 12 do 18 miesięcy, a rzucanie rozpoczyna się pięć lub sześć miesięcy po operacji.

Dla Meansa, który był All-Star w 2019 roku i pozostaje pod kontrolą zespołu do 2024 roku, może to oznaczać, że potencjalny powrót nadejdzie w połowie sezonu 2023. Ale każdy gracz jest inny, zarówno pod względem czasu, jak i wyników.

Czy Garcia, który przeszedł operację nieco ponad rok temu, czuje się teraz jak ten sam dzban, którym był wcześniej?

– Zobaczymy – powiedział. „To znaczy, myślę, że jestem taki sam. To po prostu wyjście i rywalizacja, praca z tym, co mam ”.

Reporter Baltimore Sun, Nathan Ruiz, przyczynił się do powstania tego artykułu.

Leave a Comment