Avatar 2 materiał z podglądu na CinemaCon — The Hollywood Reporter

CinemaCon delegaci, zakładając okulary 3D, z ogromnym entuzjazmem powitali swój powrót do Pandory, rzucając pierwsze spojrzenie na oszałamiający zwiastun filmu James cameronnowo zatytułowana kontynuacja Avatar: Droga Wody, Środa podczas prezentacji łupków Disneya w Koloseum w Caesars Palace.

„Musimy się upewnić [audiences] mają doświadczenie, którego nie mogą zdobyć nigdzie indziej, a to musi być wyłącznie w kinach ”- powiedział producent Jon Landau, wprowadzając zwiastun, który zostanie wydany w przyszłym tygodniu, wyłącznie w kinach, przed Disneyem / Marvelem Doktor Strange i wieloświat szaleństwa. Landau dodatkowo ogłosił plany ponownego wydania oryginału Awatara we wrześniu. 23 w kinach, z odrestaurowanym obrazem i dźwiękiem.

Landau poinformował, że każdy z czterech sequeli – pierwszy, Droga Wody, zaplanowano na grudzień. 16 wydanie – skupi się na powrocie Jake’a Sully’ego, granego przez Sama Worthingtona i Na’vi Neytiri, granego przez Zoe Saldaña, i ich rodzinę, i starają się zapewnić sobie nawzajem bezpieczeństwo; każdy jest samodzielnym filmem, który „razem jest jeszcze większą połączoną epicką sagą”.

W historii rozgrywającej się ponad dekadę po wydarzeniach z pierwszego filmu, olśniewający materiał w zwiastunie skupia się na Jake’u i Neytiri i zawiera wspaniałe ujęcia jasnoniebieskiej wody Pandory – zarówno nad, jak i pod powierzchnią; Toruk, latające stworzenia przedstawione w pierwszym filmie; i nowe stworzenia podobne do wielorybów.

Powracające postacie to także Sigourney Weaver jako dr. Grace Augustine i Stephen Lang jako pułkownik Miles Quaritch. W filmie występuje także kilku znanych przybyszów, w tym Vin Diesel i Cameron’s Tytaniczny gwiazda Kate Winslet. Talent zakulisowy obejmuje reżysera zdjęć Russella Carpentera, zdobywcę Oscara dla Camerona Tytaniczny DP. Awatar ‘Efekty wizualne powróciły do ​​Weta FX w Nowej Zelandii, ponownie kierowanej przez starszego kierownika ds. efektów wizualnych i czterokrotnego zdobywcę Oscara, Joe Letteriego.

Wydany w 2009 roku, Cameron Awatara szybko stał się najbardziej dochodowym filmem wszechczasów na całym świecie, z ponad 2,8 miliarda dolarów. Przypisuje się mu również zapoczątkowanie ery cyfrowego 3D i wprowadzenie nowych narzędzi i technik produkcyjnych w obszarach takich jak przechwytywanie wydajności i wirtualna produkcja. Jego kontynuacja jest jednym z bardziej oczekiwanych filmów ostatniej dekady.

„Postanowiliśmy przesuwać granice tego, co może zrobić kino”, powiedział Cameron w wiadomości wideo z Nowej Zelandii, gdzie kręci film. Przypomniał wystawcom, że są „partnerami”, dodając: „Jon i ja jesteśmy tu z wami. Możemy to zrobić. “

Podobnie jak w ostatnich latach, firma Dolby, sponsor CinemaCon, wyposażyła Koloseum – główne miejsce CinemaCon – w wciągający dźwięk Dolby Atmos i Dolby Vision, co oznacza, że ​​zainstalował najwyższej jakości 4K, wysoki zakres dynamiki, wysoką liczbę klatek na sekundę i projekcję laserową 3D system. Umożliwiło to Awatar 2 filmowcy, żeby dać niezły show.

Oczekuje się, że Cameron, Landau i ich Lightstorm Entertainment, a także 20th Century i Disney, będą oferować Awatar 2 w szeroka gama formatów do obsługi szeregu instalacji teatralnych, w tym wykorzystania 3D, 4K i wysokiej szybkości klatek 48 klatek na sekundę.

We wtorek na CinemaCon, John Fithian, prezes i dyrektor generalny National Association of Theatre Owners, zauważył, że Awatar 2 będzie mieć więcej wersji niż jakikolwiek film „w historii kina”, kiedy pojawia się w kinach: „Mówimy o wysokiej rozdzielczości, dużej liczbie klatek na sekundę, 3D, Imax, PLF, różnych systemach dźwiękowych i w 160 różnych językach”.

„Współpracuje bardzo blisko z naszymi członkami na całym świecie, aby pokazać swój film w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Fithian. „Jim ma wyjątkową motywację. Jest genialny. Może być tylko kilkaset ekranów w [some of the formats] ale on chce [Avatar 2] na tych ekranach. Nadszedł czas, aby upewnić się, że poziomy światła są prawidłowe i wszystko na zdjęciu jest prawidłowe. Jesteśmy tym podekscytowani.”

Przed wydaniem 2009 AwataraCameron stworzył ponad 100 wersji elementów dostarczanych w różnych poziomach oświetlenia, 2D i 3D, rozdzielczościach i systemach dźwiękowych. Było to wówczas najbardziej ambitne wydanie cyfrowe.

Cameron wcześniej wykorzystywał CinemaCon jako platformę do omówienia potencjału wysokich szybkości klatek. Filmowiec dał prezentacja na CinemaCon 2011 z porównaniem treści 3D – średniowieczna kolacja i scena akcji – rzutowana z prędkością 24 kl/s, 48 ​​kl/s i 60 kl/s. Podczas odtwarzania klipów Cameron podzielił się swoimi obserwacjami, w tym rozpraszającymi efektami stroboskopowymi występującymi w 24 kl./s (które obwiniano za to, że niektórzy widzowie odczuwają bóle głowy podczas oglądania 3D) i wskazał na płynniejszy obraz z większą liczbą klatek na sekundę.

Leave a Comment