Badania pokazują, że liczba samobójstw wśród nastolatków wzrosła podczas pandemii

Liczba samobójstw wśród nastolatków w wieku od 10 do 19 lat wzrosła w pięciu stanach podczas pandemii, według: Badania patrząc na 14 stanów opublikowanych w czasopiśmie JAMA Pediatrics w poniedziałek.

Autorzy stwierdzili, że dane z Georgii, Indiany, New Jersey, Oklahomy, Wirginii i Kalifornii również wykazały wzrost odsetka zgonów nastolatków w wyniku samobójstw w stosunku do samobójstw osób w każdym wieku. Z drugiej strony, w Montanie odnotowano spadek liczby samobójstw wśród nastolatków i odsetka zgonów nastolatków przez samobójstwo podczas pandemii, podczas gdy na Alasce zmniejszył się tylko odsetek, jak wykazały badania.

„Badania pod kątem ryzyka samobójstwa przyniosły rezultaty wyższe stawki dodatnie„podczas pandemii niż wcześniej, powiedzieli autorzy. A w 2021 roku Amerykańska Akademia Pediatrii ogłosiła stan wyjątkowy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Aby zmierzyć wpływ tego podwyższonego ryzyka, naukowcy nawiązali współpracę z departamentami zdrowia publicznego w 14 stanach i przeanalizowali dane akt zgonu ponad 85 000 osób, które zmarły w wyniku samobójstwa. Autorzy porównali dwa okresy: 2015 do 2019 i 2020, czyli rok pandemii, który analizowali.

Odkrycia podkreślają potrzebę zwracania uwagi na wszelkie zachowania, które wykazują nastolatki, które mogą sygnalizować myśli samobójcze, powiedziała Marie-Laure Charpignon, pierwsza autorka badania i doktorantka statystyki w Instytucie Danych, Systemów i Społeczeństwa w Instytucie Massachusetts. technologii. „Wszyscy jesteśmy ślepi w naszych własnych rodzinach lub gospodarstwach domowych” – dodała. Czasami „widzimy to, co chcemy zobaczyć lub to, co mamy okazję zobaczyć w ograniczonym czasie, jakim dysponujemy”.

Czynniki stojące za ryzykiem samobójstwa wśród nastolatków

Dlaczego niektóre stany miały zwiększoną liczbę samobójstw wśród nastolatków, jest „trudnym pytaniem”, a odpowiedź może zależeć od wielu czynników, powiedział Charpignon.

Wiedząc, czy śmierć opiekunów nastolatków podczas pandemii wpłynęła na wzrost samobójstw wśród nastolatków, wymaga dalszych badań z lokalnymi wydziałami zdrowia, powiedział Charpignon. Charpignon powiedział, że nie wiadomo, czy wirtualne lub hybrydowe środowisko szkolne w tych stanach podczas pandemii mogło negatywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne nastolatków, a tym samym na ryzyko samobójstwa.

Nastrój czy więcej? Jak stwierdzić, czy Twoje dziecko cierpi na zaburzenia psychiczne?

Dodała, że ​​posiadanie tych danych geograficznych może pomóc ekspertom ds. zdrowia publicznego ponownie rozważyć, gdzie przydzielają usługi w zakresie zdrowia psychicznego.

Te badania nie są pierwszymi, które dotyczą samobójstw wśród nastolatków w Stanach Zjednoczonych podczas pandemii. Wizyty na oddziałach ratunkowych Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w maju 2020 r. liczba podejrzanych prób samobójczych wśród młodzieży, zwłaszcza dziewcząt, w wieku od 12 do 17 lat, zaczęła wzrastać. To samo badanie wykazało, że od 21 lutego 2021 r. do 20 marca tego samego roku wizyty wzrosły o 50,6% wśród dziewcząt i 3,7% wśród chłopców w tym przedziale wiekowym, w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.

Charpignon powiedział, że rówieśnicy i opiekunowie powinni zwracać uwagę na wszelkie negatywne zmiany w sposobie wyrażania siebie przez nastolatków lub częstotliwości komunikowania się. Zaniepokojeni rodzice mogą porozmawiać z pracownikami służby zdrowia i nauczycielami swoich dzieci, w przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian w zachowaniu – dodała.

Czynniki ryzyka samobójstwa obejmują również problemy psychiczne lub problemy związane z nadużywaniem substancji lub ich historię rodzinną; negatywne wydarzenia życiowe; historia samobójstwa w rodzinie; wszelkiego rodzaju nadużycia rodzinne; pistolety domowe; zachowania impulsywne; i narażenie na zachowania samobójcze innych, zgodnie z Medycyna Johnsa Hopkinsa.

Inne powszechne znaki ostrzegawcze – które mogą również wskazywać na depresję – według Johns Hopkins Medicine obejmują:

 • „Zmiany nawyków żywieniowych i spania”
 • Utrata zainteresowania zajęciami lub szkołą
 • „Zaniedbywanie własnego wyglądu”
 • „Obsesja śmierci i umierania”
 • Więcej skarg na dolegliwości fizyczne związane z niepokojem emocjonalnym
 • „Problemy z ogniskowaniem”
 • „Brak odpowiedzi na pochwały”
 • „Werbalne wskazówki, takie jak »Nie będę już dłużej stanowił problemu« lub »Jeśli coś mi się stanie, chcę, żebyś wiedział…«”
 • Dawanie lub wyrzucanie cenionych rzeczy
 • Radość po epizodzie depresyjnym

Zdaniem autorów badania, poszerzony dostęp do oceny ryzyka samobójstwa i poradnictwa w żałobie w radzeniu sobie z utratą opiekunów może być pomocnymi interwencjami dla nastolatków zagrożonych samobójstwem.

Naukowcy niedawno zbadali samobójstwa wśród nastolatków we wszystkich innych stanach i planują przesłać te wyniki do recenzji naukowej 25 kwietnia, powiedział Charpignon. Potrzebne są również dalsze badania, które przyjrzą się różnicom rasowym i etnicznym, stwierdzili autorzy, ponieważ „na samobójstwo w okresie pandemii może w różny sposób wpływać rasa i pochodzenie etniczne”.

Jacqueline Howard z CNN przyczyniła się do powstania tej historii.

.

Leave a Comment