Biden nadal jest COVID-dodatni w siódmym dniu infekcji „z odbicia”: lekarz

Prezydent Biden uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 w piątek, ponieważ jego infekcja „odbicia” utrzymywał się przez siódmy dzień — co oznacza, że ​​musi pozostać w kwarantannie w Białym Domu.

Lekarz Bidena dr. Kevin O’Connor napisał w notatka publiczna że ”

Biały Dom nie pozwolił dr. O’Connor odpowiadał na pytania dziennikarzy, odkąd Biden po raz pierwszy uzyskał pozytywny wynik 21 lipcaargumentując, że nie jest na tyle chory, by uzasadnić taką przejrzystość.

Ciągła choroba zagraża planowi Bidena wznowienia wydarzeń osobistych w przyszłym tygodniu – w tym planowanej poniedziałkowej wycieczki na trasę zniszczone przez burzę obszary Kentucky i planowane wydarzenie podpisywania rachunków w Rose Garden w środę zwiększyć finansowanie dla weteranów rent inwalidzkich i opieki medycznej związanej z toksycznym dymem wdychanym w strefach wojennych.

Biden ukończył pięciodniowy schemat leczenia przeciwwirusowego Paxlovid w zeszłym tygodniu i testowany negatywny w zeszły wtorek i środę, ale wirus pojawił się ponownie w codziennych testach w sobotę po tym, jak prezydent na trzy dni wznowił osobiste zaangażowanie w Białym Domu.

Prezydent Biden nadal pracuje w domu, ponieważ siódmy dzień z rzędu uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.
Twitter / @POTUS

O’Connor napisał w piątek, że Biden ma minimalne objawy, pomimo pozytywnych testów.

Prezydent, 79 lat, „nadal czuje się bardzo dobrze. Jego kaszel prawie całkowicie ustąpił” – napisał O’Connor. „Jego temperatura, puls, ciśnienie krwi, częstość oddechów i nasycenie tlenem pozostają całkowicie normalne. Jego płuca pozostają czyste”.

Biden, najstarszy prezydent USA, zaczął odczuwać objawy wieczorem w środę 20 lipca i uzyskał wynik pozytywny następnego ranka, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami O’Connora.

dr.  Kevin O'Connor
dr. Kevin O’Connor, lekarz Bidena, powiedział, że Biden „nadal czuje się bardzo dobrze”. Jego kaszel prawie całkowicie ustąpił”.
GW SMHS

Prezydent zachorował niecałe cztery dni po powrocie do Białego Domu z podróży do Arabii Saudyjskiej zawrzeć pokój z zabójca koronowany książę Mohammed bin Salman. Biały Dom szukał stłumić spekulacje o tym, jak Biden zaraził się wirusem.

Bidenowi udało się uniknąć wirusa przez ponad dwa lata, częściowo dlatego, że doradcy Białego Domu i reporterzy, którzy mieli z nim bliski kontakt, musieli wcześniej przejść testy.

Podeszły wiek Bidena i historia astmy narażały go na podwyższone ryzyko poważnej choroby, chociaż fakt, że otrzymał cztery dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer zmniejszyły to ryzyko.

Prezydent Biden
Ciągła choroba Bidena zagraża jego planom poniedziałkowej trasy koncertowej w Kentucky po silnej burzy, a także środy z podpisami w Ogrodzie Różanym.
Twitter / @POTUS

Od marca 2020 r. wirus zabijał ponad milion Amerykanów.

Sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, powiedziała w czwartek dziennikarzom, że Biden będzie musiał dwukrotnie uzyskać wynik negatywny, zanim zakończy kwarantannę.

„Nie zobaczymy go ponownie, dopóki, przynajmniej osobiście… dopóki nie będzie miał negatywnego testu” – potwierdziła.

.

Leave a Comment