Biden nazywa dyrektora generalnego Chevron „umiarkowanie wrażliwym” po tym, jak dyrektor ds. ropy naftowej poprosił prezesa o zmianę podejścia do przemysłu

Prezydent Biden we wtorek odrzucił prośbę Mike’a Wirtha, dyrektora generalnego Chevron, o przyjęcie innego podejścia do przemysłu naftowego, mówiąc, że dyrektor naftowy był „umiarkowanie wrażliwy”.

Podczas konferencji prasowej poproszono Bidena o: odpowiedzieć na list Wirthaw którym przekonywał, że oczernianie branży przez prezydenta nie pomaga w obniżeniu rekordowo wysokich cen gazu.

PLIK: Prezydent Joe Biden mówi o nowo zatwierdzonych szczepionkach na COVID-19 dla dzieci poniżej 5 roku życia, wtorek, 21 czerwca 2022 r., z pokoju Roosevelta w Białym Domu w Waszyngtonie. (AP Photo / Susan Walsh / AP Newsroom)

– Jest umiarkowanie wrażliwy. Nie wiedziałem, że tak szybko zranią ich uczucia – powiedział Biden. „Słuchaj, potrzebujemy większej wydajności rafinacji. Ten pomysł, że nie mają ropy do wydobycia i wychowania, jest po prostu nieprawdziwy”.

Dodał: „Powinniśmy być w stanie wypracować coś, dzięki czemu będą w stanie zwiększyć wydajność rafinacji i nadal nie zrezygnują z przejścia na energię odnawialną. Obaj są w sferze możliwości”.

ADMINISTRACJA BIDEN PONOWNA SPRZEDAŻ OLEJU I GAZU PONOWNIE SPRZEDAŻ WŚRÓD PROTESTÓW ŚRODOWISKOWYCH

Biden wysłał w zeszłym tygodniu list do dyrektorów naftowych, karcąc ich za prowadzenie „historycznie wysokich marż” i nie robienie wystarczająco dużo, by obniżyć ceny paliw.

W swoim liście do Bidena Wirth przekonywał, że Chevron „wypełnia swoją rolę, zwiększając nakłady inwestycyjne do 18 miliardów dolarów w 2022 r., czyli o ponad 50% więcej niż w zeszłym roku”.

Chevron Mike Wirth

PLIK: Michael Wirth, prezes i dyrektor generalny Chevron Corp., przemawia podczas wywiadu dla CNBC na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 1 marca 2022 r. (REUTERS / Brendan McDermid / File Photo / Reuters Photos)

„Chevron i jego 37 000 pracowników codziennie pracuje, aby zapewnić światu energię, której potrzebuje, i podnieść życie miliardów ludzi, którzy polegają na tych dostawach” – powiedział Wirth. „Pomimo tych wysiłków wasza administracja w dużej mierze starała się krytykować, a czasami oczerniać nasz przemysł. Te działania nie są korzystne dla sprostania wyzwaniom, przed którymi stoimy, i nie są tym, na co zasługują Amerykanie”.

Dane z amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej pokazują, że rafinerie ropy naftowej działają na prawie szczytowej wydajności.

Rafinerie w USA

Tygodniowe procentowe wykorzystanie zdolności operacyjnej rafinerii w USA. (Wiadomości EIA / Fox)

Starcie między Bidenem i Wirthem ma nastąpić przed czwartkowym spotkaniem, które sekretarz ds. energii Jennifer Granholm zorganizuje z firmami energetycznymi.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX BUSINESS

Średnie ceny gazu w całym kraju wynoszą prawie 5 dolarów za galon, co jest obciążeniem dla osób dojeżdżających do pracy i politycznym bólem głowy dla demokratów Bidena biorących udział w wyborach śródokresowych. To spowodowało, że Biały Dom szukał rozwiązań, w tym możliwego zawieszenia 18,4 centów federalnego podatku gazowego od galonów. Biden planuje do końca tygodnia zdecydować, czy podatek powinien zostać zawieszony, co ma na celu złagodzenie presji cenowej i wymagałoby zgody niechętnego Kongresu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Leave a Comment