„Bowel Babe” Deborah James, która walczyła z rakiem, zmarła w wieku 40 lat

Dziennikarka i osobowość BBC Dame Deborah James zmarła w wieku 40 lat.

James, znany fanom jako „Bowelbabe”, zmarł na raka jelita w stadium 4 po publicznej pięcioletniej bitwie, która zainspirowała wielu i pomogła zwiększyć świadomość i miliony dolarów na opiekę nad rakiem w Wielkiej Brytanii.

Zmarła we wtorek w otoczeniu rodziny, która ogłosiła smutne wieści na jej temat Instagram, w poście, który czyta: „Jesteśmy głęboko zasmuceni, ogłaszając śmierć Dame Deborah James; najbardziej niesamowita żona, córka, siostra, mamusia. Debora odeszła dzisiaj w pokoju w otoczeniu swojej rodziny.

„Deborah, którą wielu z was zna jako Bowelbabe, była inspiracją i jesteśmy niesamowicie dumni z niej, jej pracy i zaangażowania w kampanie charytatywne, pozyskiwanie funduszy i jej niekończące się wysiłki na rzecz podnoszenia świadomości na temat raka, który dotknął tak wiele istnień ludzkich”.

Książę William odwiedził Deborah James i uczynił jej damy.
Instagram / @bowelbabe

W poście nadal zauważono, jak James przełamał bariery, „złamał tabu i zmienił rozmowę na temat raka”.

Matka dwojga dzieci przeżyła swojego męża Sebastiena i dzieci: 12-letnią Eloise i 14-letnią Hugo.

Na początku maja James napisał bolesna pożegnalna kolumna dla Słońca.ogłaszając, że skończyły się jej możliwości leczenia i pójdzie do hospicjum w domu.

Deborah James z humorem i gracją opisała swoją walkę z rakiem
James opisał jej walkę z rakiem z humorem i gracją.

„Nie chodzi o brak dostępu do najnowszych fantazyjnych leków – nie chodzi o to, że nie mogę się poddać operacji ratującej życie – po prostu mam wyjątkowo trudnego raka w niezwykle trudnym obszarze mojego ciała że nawet dzisiejsza najnowocześniejsza technologia i techniki nie mogą wyleczyć… Moje ciało jest tak wychudzone, że nie mam wyboru, jak tylko poddać się nieuniknionemu ”- napisała.

Ale nawet po mówić do widzenianadal pojawiała się na międzynarodowych nagłówkach.

Publicystka i prezenterka radiowa Deborah James opisała swoją walkę z rakiem jelita
Felietonista i prezenter radiowy James opisał jej walkę z rakiem jelita.

James uruchomił jej działalność charytatywną Fundusz Bowelbabe na finansowanie badań klinicznych i opieki onkologicznej. W ciągu 24 godzin zebrała ponad milion dolarów, a do końca maja miała w swoich kasach ponad 7 milionów dolarów – co świadczy o jej wpływie na społeczeństwo i społeczność onkologów.

Tydzień później Książę William odwiedził ją w domu, czyniąc z niej damę.

„Książę William rzeczywiście przyszedł dzisiaj do naszego rodzinnego domu !! Jestem całkowicie zaszczycony, że dołączył do nas na popołudniową herbatę i szampana, gdzie nie tylko spędził hojną ilość czasu na rozmowie z całą moją rodziną, ale także uhonorował mnie moim Damehood ”- napisała dalej jej Instagram obok jej zdjęcia i księcia Cambridge.

U Jamesa zdiagnozowano rzadką postać raka, mutację B-RAF, zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem 2016 r. – w wieku 34 lat.

Deborah James, jej mąż Sebastien i dzieci Eloise i Hugo pozują z księciem Williamem.
James, jej mąż Sebastien i dzieci Eloise i Hugo pozują z księciem Williamem.
Instagram / @bowelbabe

Po otrzymaniu druzgocących wieści została wojowniczką raka i z humorem i wdziękiem dzielnie kronikowała swoją wstrząsającą podróż zdrowotną w swojej regularnej rubryce w Słońcu.

Jej ogłoszenie śmierci zawierało jej ostatnie słowa mądrości – uczucia, którymi często dzieliła się podczas jej pięcioletniej walki z rakiem jelita.

„I kilka ostatnich rzeczy od Deborah znajduje „znajdź życie warte cieszenia się; podejmij ryzyko; głęboka miłość; nie żałuj; i zawsze miej buntowniczą nadzieję. I na koniec sprawdź swoją kupę – może po prostu uratować ci życie ”.

.

Leave a Comment