Brandon Cuellar odkrył: policja San Jose identyfikuje podejrzanych, którzy rzekomo porwali z domu 3-miesięczne dziecko

SAN JOSE, Kalifornia. (KGO) – Policja San Jose ujawniła nazwiska trzech podejrzanych aresztowanych w porwaniu 3-miesięcznego Brandona Cuellara. Zostali zidentyfikowani jako 28-letni Jose Roman Portillo, 43-letnia Yesenia Guadalupe Ramirez i 37-letni Baldomeo Sandoval, wszyscy mieszkańcy San Jose.

sierż. Christian Camarillo powiedział na konferencji prasowej w środę rano, że jedna z podejrzanych, Yesenia Ramirez, jest przyjaciółką rodziny. Mówi, że była osobą, która towarzyszyła babci Cuellara w poniedziałek. Władze uważają, że Ramirez był w kontakcie z jednym z innych podejrzanych przed porwaniem.

Według policji śledztwo ujawniło, że podejrzanym, który wszedł do rezydencji San Jose i porwał Brandona, był Portillo.

W trakcie śledztwa detektywi dowiedzieli się, że przed porwaniem podejrzany Ramirez załatwiał sprawy z ofiarą i babcią ofiary. Ponieważ oświadczenie Ramireza zmieniało się kilkakrotnie, detektywi zatrzymali ją jako interesującą osobę.

Sandoval został zidentyfikowany jako kolejny podejrzany, a także przesłuchany. Na podstawie ich zeznań i dowodów uzyskanych podczas śledztwa detektywi aresztowali zarówno Ramireza, jak i Sandovala.

Baby Brandon został znaleziony bezpieczny we wtorek rano, po 20-godzinnych poszukiwaniach, które zakończyły się mile od miejsca, w którym został zabrany.

Babcia dziecka powiedziała policji, że rozładowywała artykuły spożywcze, kiedy dziecko zostało zabrane z mieszkania na Elm Street.

Masowe poszukiwania obejmowały FBI.

sierż. Camarillo mówi, że motyw jest nadal badany.

Mówi również, że „w tym incydencie jest aspekt ludzki. Mama jest teraz bardzo przerażona. Potrzebuje swojej przestrzeni”.

To jest najświeższa aktualizacja. Zobacz wcześniejszą wersję naszego raportu poniżej.

Trzymiesięcznego Brandona Cuellara znaleziono we wtorek rano, prawie 24 godziny po tym, jak policja San Jose poinformowała, że ​​został zabrany z domu jego babci.

Policja szukała mężczyzny widzianego na nagraniu wideo z monitoringu i była to wskazówka, dzięki której Brandon wrócił do domu.

Było to tuż po 13:00 w poniedziałek, kiedy zgłoszono zaginięcie małego Brandona Cuellara.

Jego babcia powiedziała policji, że rozładowuje zakupy z trzymiesięcznym dzieckiem w domu.

Prosząc o pomoc publiczną w poniedziałek wieczorem, policja opublikowała materiał z monitoringu, na którym widać mężczyznę z nosidełkiem, który od niechcenia przechadza się ulicą Wiązów. A w ekskluzywnym materiale udostępnionym ABC7 News, sygnatury czasowe ujawniają tego samego mężczyznę, który odchodzi, zaledwie pięć minut później.

„W tamtym momencie myślałem, że to ten facet” – powiedział sąsiad Marc Arce.

Kamera monitorująca Arce’a dała nam jedyny wgląd w porwanie, co odegrało kluczową rolę w policyjnym śledztwie.

„Można po prostu powiedzieć, kiedy szedł w kierunku domu lub mieszkania, było jasno” – opisał Arce. „A kiedy szedł z powrotem, wyglądało na to, że był tam jakiś ciężar”.

Porwanie doprowadziło do masowych poszukiwań dziecka, w które zaangażowane było FBI.

Teraz trzech podejrzanych jest w areszcie z pewnym powiązaniem z rodziną, chociaż policja nie precyzuje.

„Detektywi mają jeszcze dużo do zrobienia” – asystent SJPD. Szef policji powiedział dziennikarzom we wtorek. – Więc nie chciałbym podawać żadnych informacji, które mogłyby, no wiesz, utrudnić to śledztwo.

W dużej mierze dzięki pracownikowi pracownika domu opieki, którego placówka znajduje się naprzeciwko domu, w którym odnaleziono Brandona.

„Jeden z moich pracowników, który tu pracuje, poczuł się trochę podejrzliwy i zobaczył coś, co nie pasowało do charakteru” — powiedział Chris Martinez, który jest dyrektorem operacyjnym zakładu. Jego pracownik chciał być anonimowy i nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

To, co zobaczyła, to furgonetka, srebrny Nissan Quest z 2011 roku z wyraźną naklejką na tylnej szybie.

Około 4:50 California Highway Patrol opublikował na Twitterze zdjęcie, opis i tablicę rejestracyjną furgonetki.

WIDEO: Matka z Mountain View, która porwała 5-miesięczne dziecko przetrzymywane w pobliżu granicy z Nevadą, mówi policja; bezpieczny dla dziecka

Ten tweet został później usunięty, gdy policja San Jose poinformowała ABC7 News, że nie mogą potwierdzić informacji o CHP.

Nadal nie wiadomo, dlaczego te dwie agencje załamały się w komunikacji.

Ale tweet był wystarczająco długi, aby pojawiły się informacje o pojeździe i to właśnie skłoniło tego pracownika do zauważenia furgonetki.

Martinez był tam zaraz po tym, jak ten pracownik zadzwonił na policję i był świadkiem tego, co się stało.

„(Ona) zauważyła, że ​​coś jest trochę nie na miejscu. Zobaczyła pojazd, zadzwoniła do policji San Jose”, powiedział Martinez, „W końcu pojawił się Departament Policji San Jose i pojechali od razu i zablokowali pojazd zarówno z przodu, jak i z tyłu, po czym udali się do domu domniemanego podejrzanego i w tym momencie pojechali, wtargnęli do domu.

Maria Alvarado, która sama ma trzymiesięczne dziecko, mówi, że mieszka tuż pod domem, który zaatakowała policja.

Powiedziała po hiszpańsku, że była zszokowana, słysząc tyle zamieszania poza jej domem i funkcjonariuszy policji. Z niedowierzaniem, że zaginione 3-miesięczne dziecko było tak blisko.

W poniedziałek rano na miejscu zdarzenia widziano co najmniej pięciu funkcjonariuszy w kamizelkach, którzy mówili, że jednostka policji San Jose miała dowody z tego domu.

Policja nie wyjaśniła, dlaczego tam był specjalny zespół.

WIDEO: Wdzięczna matka opisuje wstrząsające chwile po uprowadzeniu syna w Sunnyvale

Mówią, że jeden z trzech podejrzanych w areszcie obejmuje mężczyznę widzianego na nagraniu z monitoringu. Zatrzymano również kobietę, która była z babcią dziecka przed uprowadzeniem.

Policja twierdzi, że wstępne śledztwo wskazuje na związek między rodziną a podejrzanymi.

Mówią, że śledztwo w sprawie tego, co się stało i jak dziecko spędziło ostatnie 20 godzin, trwa.

Dzielnica College Park przy Elm Street zasadniczo stała nieruchomo w poniedziałek wieczorem po tym, jak śledczy i policja opuścili mieszkanie, w którym porwano 3-miesięcznego Brandona.

We wtorek rano sąsiedzi obudzili się z bardzo potrzebną dobrą wiadomością, że młody Brandon został uznany za bezpieczny.

„Gdy tylko dowiedziałam się, że znaleziono dziecko, po prostu się rozpłakałam” – powiedziała sąsiadka Stephanie.

„Cała noc nie spaliśmy, rozmawiając, jak to się stało, odświeżając Twittera, wszystko w porządku?” powiedziała sąsiadka Kassandra Ramirez. „Więc ten poranek właśnie włączał wiadomości i to była dobra wiadomość. Trzęsę się mówiąc o tym. Po prostu poczułem ulgę i na pewno byłem przytłoczony dużą ilością emocji i szczęścia”.

Świadomość, że tak łatwo było porwać dziecko, przestraszyła sąsiadkę Stephanie, która nie chciała być pokazywana przed kamerą.

„Kiedy dowiedzieliśmy się, że to porwanie 3-miesięcznego dziecka, po prostu nie mogłem sobie wyobrazić” – powiedziała Stephanie. „Moje serce zsynchronizowało się, wpadło w niepokój. Po prostu nie mogłem oderwać od tego myśli. Poszedłem na kolację, nadal nie mogłem się od tego oderwać, ponieważ zaginęło dziecko”.

ZWIĄZANE Z: Dzieci są bezpieczne po kradzieży samochodu w San Francisco, podczas gdy tata dostarcza DoorDash

Od smutku i strachu po podekscytowanie i ulgę, gdy sąsiedzi byli zachwyceni, słysząc, że dziecko po raz kolejny wróciło do rodziny.

„Super ulga dla mamy, dla rodziny”, powiedziała sąsiadka Leandra Duran, „To przerażające, ale cieszę się, że został znaleziony bezpieczny w krótkim czasie”.

“Witaj w domu kochanie Brandon!” powiedział Ramirez.

Inni sąsiedzi wciąż próbują zrozumieć, że porwanie wydaje się być celem.

„Kiedy powiedzieli, że zabrano dziecko, było to dla mnie bardzo trudne. Ponieważ mam dużo wnuków i wielu prawnuków”, sąsiad rodziny z dołu, który poprosił o identyfikację tylko tak, jak powiedział Elva.

Dodała, że ​​każdy aspekt sprawy wzbudził w niej emocje.

„Kto mógłby przyjść do twojego domu z małym łóżeczkiem, żeby wynieść to dziecko?” Elva zapytała: „Kto może być tak odważny? Kto może być tak odważny?”

Mały Brandon jest teraz bezpieczny ze swoją rodziną, która powiedziała policji, że chcą ich prywatności i nie odzywają się w tym czasie.

Jeśli korzystasz z aplikacji ABC7 News, kliknij tutaj, aby oglądać na żywo

Copyright © 2022 KGO-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.

Leave a Comment