BREAKING: Harmonogram turnieju głównego WSOP w dniu 2 zmieniony

Przy spodziewanym wysokim popycie na środową sesję pierwszego dnia, World Series of Poker podjął decyzję o wprowadzeniu znaczącej zmiany harmonogramu na Dzień 2 w Turniej Główny WSOP 2022.

W poniedziałek oficjalne konto WSOP na Twitterze wysłało PSA do graczy w turnieju No-Limit Hold’em z wpisowym 10 000 $, zachęcając tych, którzy jeszcze się nie zarejestrowali, aby rozważyli grę w dniu 1c zamiast w dniu 1b. Powodem jest to, że ze względu na duże zainteresowanie zagraniem ostatniego dnia startowego dnia 1, mogą zostać zmuszeni do gry w pokera 10-osobowego w środę.

Dzień 2 Startowe loty zmieniają się

Pierwotny harmonogram Turnieju Głównego przewidywał cztery startowe loty w dniu 1, jeden dziennie począwszy od 3 lipca. To się nie zmienia, ale wielu graczy będzie miało wpływ na zmiany wprowadzone w harmonogramie dnia 2.

Nie będzie już lotu Day 2ab. Zamiast tego, w czwartek stanie się on Dniem 2abc, a gracze wrócą z Dnia 1c będą rywalizować w tym locie zamiast w drugiej sesji Dnia 2. Dzień 2d rozpocznie się w piątek tylko z graczami z dnia 1d (środa).

Wiadomość prawdopodobnie nie spodoba się niektórym graczom, którzy planowali wejście do dnia 1c i spodziewali się powrotu w piątek. Jednak przy tak dużym zapotrzebowaniu na Dzień 1d, pracownicy WSOP uznali, że to konieczne posunięcie.

W zeszłym roku podobna sytuacja miała miejsce na krótko przed rozpoczęciem Main Eventu 2021. Początkowo planowano mieć trzy loty początkowe w dniu 1, ale ograniczenia dotyczące podróży z COVID-19 zostały zniesione w Europie, umożliwiając wielu europejskim graczom lot do Las Vegas dzień po zakończeniu sesji otwarcia. W związku z tym WSOP dodał dwa dodatkowe dni, aby dać tym graczom możliwość rywalizacji.

Main Event WSOP 2021 miał 6650 wpisów, ale byłoby około 3000 mniej, gdyby nie dwie dodatkowe sesje. Wielu spodziewa się, że tegoroczne mistrzostwa świata będą pobić rekord z 2006 roku z 8773 zgłoszeń, a dzień 1d ma być zdecydowanie największym lotem startowym.

Osoby, które już zarejestrowały się na Dzień 1c lub 1d i chciałyby zmienić sesje, mogą wysłać wiadomość e-mail do Tylera Pipala na [email protected].

Jak to wpływa na inne wydarzenia związane z bransoletą

Main Event może być najbardziej prestiżowym i najważniejszym turniejem lata. Nie jest to jednak jedyna impreza z bransoletkami, która jest obecnie organizowana. A to oznacza, że ​​zmiana harmonogramu może mieć wpływ na plany niektórych graczy poza Wydarzeniem Głównym.

7 lipca (czwartek) Event #71: 1111 $ Jeszcze za jeden drop No-Limit Hold’em rozpoczyna się od pierwszego z trzech startowych lotów Dnia 1. Dla tych, którzy biorą udział w Main Event Day 1c i planują również zarejestrować się na dzień 1a One More for One Drop w czwartek, lepiej anuluj te plany i zamiast tego zarejestruj się na dzień 1b w piątek.

W harmonogramie jest jeszcze 18 kolejnych wydarzeń związanych z bransoletkami, zanim seria zakończy się 17 lipca.

Śledź relację na żywo z głównego wydarzenia PokerNews

Leave a Comment