Brisbee: Giganci mają rację co do niepisanych zasad, ale podejmują ryzyko

ten Giganci już się przejmowałem dwa różne zespoły kontynuując twardą grę z dużą przewagą. Są nawet w z tego powodu cholerny New York Times. Możesz grać w skojarzenia z innymi sezonami Giants, takimi jak 2001 (Obligacje), 2011 (Posey), 2012 (także Posey) i 2021 (107 zwycięstw). Jest szansa, że ​​uda Ci się to zrobić z niepisanymi zasadami i sezonem 2022 (rok, w którym zirytowali absolutnie wszystkich).

Jedyne pytanie brzmi dokładnie Jak zapamiętasz sezon obnoszących się niepisanych zasad. Czy zapamiętasz to, ponieważ w konsekwencji zdenerwowało to resztę ligi i zmieniło Gigantów w złoczyńców? A może zapamiętasz to, ponieważ konsekwencje obejmowały wielokrotne rzucanie w nie piłeczkami?

To prawdziwy eksperyment, a ty masz jedno z najlepszych miejsc w domu.

W poprzednim życiu moim zadaniem było spisywanie niepisanych zasad. Jeśli istniałby donnybrook, kerfuffle, foofaraw, ruckus lub rumpus, który zaczął się z powodu niewypowiedzianego porozumienia w sprawie baseballu, byłoby to badane z wielkim upodobaniem i wnikliwością. Niepełna lista niepisanych zasad, które omówiłem:

• Trznadel z ogromnym ołowiem.
• Kradzież z dużą przewagą.
• Trznadel, aby rozbić bez uderzenia.
• Zbyt mocne wsuwanie się w podstawę.
• Rzut kijem po home runie.
• Rzut kijem po faul ball.
• Nabijanie kija po wyskoczeniu.
• Bieganie po bazach trwa zbyt długo.
• Wystawienie łokcia podczas doskonałej gry.
• Zbyt długie wejście do pudełka.
• Krzyczenie na zapolowego próbującego zagrać.
• „Przypadkowe” rzucenie kijem w wewnątrzpolowego.
• Trznadel za uderzenie słynnego miotacza z kontuzją kolana.
• Zamieszanie z logo gospodarzy na kopcu do rzucania.
• Zbyt wczesne opuszczenie pudełka na ciasto na niezamierzony, zamierzony spacer.
• Zjedzenie kanapki podczas wiosennego treningu.
• Całowanie piłki baseballowej przed wrzuceniem jej do pierwszej bazy.
• Sikanie w basenie na boisku przeciwnika po wygraniu serii posezonowej.

Więc chociaż nigdy nie będę ekspertem – nie może być, jeśli nigdy nie grałeś w tę grę – myślałem o niepisanych zasadach ponad 99,9999999% populacji. A to, co ciągle pojawia się na temat niepisanych zasad, w kółko, bez względu na różnice w wykonaniu i/lub kontekście, to ta prosta prawda:

Niepisane zasady są głęboko, głęboko głupie. I nie muszą istnieć.

Każdy ma łatwy do obalania. Nie lubisz przeciwników, którzy chcą trafić z dużą przewagą? Podnieś kulę z końskiej skóry i rzuć nią. Jeśli zostanie złapany przez kogoś stojącego na białym kwadracie, zanim biegacz tam dotrze, pałkarz będzie smutny.

Nie lubisz przerzucać nietoperzy podczas home runów? Nie poddawaj się home runom. Nie lubisz kradzionych baz z dużym tropem? Wyrzuć biegacza. Szczególnie głupie jest proszenie innej drużyny o zaprzestanie zdobywania punktów w meczu bez zegara. To nie jest migotanie pcheł z wygasającym zegarem i 30-punktową przewagą w meczu piłki nożnej. Kiedy Giganci zastąpili Bustera Poseya Stephen Vogt w piątym inningu, bo przegrywali siedmioma biegami, okazuje się Czerwoni powinni przetestować jego ramię i ukraść kilka baz.

Istnieje kilka spisanych zasad, które również mogą pomóc. Zawodnikom, którzy wystają łokcie, nie należy przyznawać pierwszej bazy, doskonałej gry lub innej, zgodnie z regułą 5.05 (b) (2). Pałkarze, którzy zbyt długo wchodzą do pudełka, mogą otrzymać automatyczne uderzenie zgodnie z Regułą 5.04 (b) (3). Dzwonienie w basenie na Chase Field jest zabronione miejscowym zarządzeniem nr. G-2239, § 2.

Oto kolejna prosta prawda dotycząca niepisanych zasad: zazwyczaj nie jest źle, że zawodnicy i trenerzy się denerwują.

Zawodnik lub trener w drużynie, która przegrywa 10 biegami, ma kiepski dzień. Obudzili się tego ranka z nadzieją na dokładne przeciwieństwo tego, co się wydarzyło, i są usprawiedliwieni, że już są w złym humorze. Fani mogą wyłączyć telewizor lub opuścić boisko, ale zawodnicy i trenerzy nie mogą nic zrobić, tylko oglądać umierające westchnienia głupiej, nudnej, już zdecydowanej gry.

Potem, znikąd, pojawia się dingus biegający bardzo wolno wokół baz lub trznadel, by trafić, aby podnieść wynik. To naturalne, że denerwujesz się w takiej sytuacji. Tak, techniczną odpowiedzią, gdy gracz kradnie lub trąca, jest „wyrzuć go” lub cokolwiek, ale czasami drużyna wielokrotnie nie jest w stanie tego zrobić, a to prowadzi do jeszcze większego kopniaka w głowę. Nie muszą się z tego cieszyć.

Jak dotąd prawie każdy może się zgodzić w tych punktach. Drużyny, które drapią się i szarpią przy każdym ostatnim uderzeniu i ucieczce, nawet z dużą przewagą, po prostu stosują ustalone zasady gry. Zespoły, które dostają pięści, bywają przez nie zirytowane.

To, co dzieje się dalej, to problem. Historyczną reakcją było rzucanie baseballami w graczy w irytującej drużynie. To nieproporcjonalna eskalacja. Żaden rozsądny człowiek nie rzuca solniczką na kogoś, kto głośno rozmawia przez telefon w eleganckiej restauracji. Akceptowalne odpowiedzi obejmują wpatrywanie się sztyletami, chrząknięcie, uprzejme klepanie tej osoby po ramieniu i proszenie jej, aby przestała, głośne mówienie „ODŁÓŻ TELEFON, JERKWAD” i narzekanie na personel lub kierownictwo. Niektóre z nich zwiększają szanse, że sprawca stanie się fizyczny, ale to wszystko ich eskalacja. W jakiś sposób w świecie baseballu odpowiednią eskalacją było to, aby ludzie z urazami zaczęli stawać się fizycznymi.

To, co robią Giganci, jest zatem wyjątkowym zwrotem oczekiwanej dynamiki. Ogłosili jasno i jednoznacznie, że będą denerwować, jeśli nie uda się ich wydostać. Aktywnie ogłosili również, że to nic osobistego. Będą kontynuować grę z jedną prędkością i robią to, ponieważ myślą, że może to doprowadzić do dodatkowej wygranej w przyszłości. Szukają dodatkowych przejazdów, ponieważ mogą zmęczyć drużynę drużyny przeciwnej, ponieważ pomagają swoim graczom osiągać lepsze wyniki w przyszłości lub mogą pomóc graczom z marginesu w utrzymaniu się w głównych kierunkach. Giganci chcą grać w baseball w bardzo specyficzny sposób, ponieważ uważają, że może to pomóc im wygrać więcej meczów baseballowych.

Przyznają, że niektóre drużyny uznają to za lekceważące, ale sprzeciwiają się temu, że o wiele bardziej lekceważące jest zaprzestanie ostrej gry. To jest baseballowy odpowiednik poklepywania drugiej drużyny po głowie i powiedzenia: „Przepraszam, że baseball cię dzisiaj przytłoczył, biedaczki”. ten Rodacy zdenerwował się, że Giants grali w baseball z sześcioma runami, mimo że Giants strzelili siedem runów w jednej rundzie tego samego dnia. Udawanie, że Nationals nie zdołają zdobyć siedmiu przejazdów, jest o wiele bardziej obraźliwe niż kradzież bazy, a trener Gabe Kapler powiedział to samo po sobotnim meczu.

Ten argument jest dość przekonujący.

Giganci przyznają również, że mogą mieć konsekwencje tego otwartego odrzucenia niepisanych zasad. Najbardziej oczywistym jest to, że gdy mają żałosny dzień, inne zespoły dadzą im skradzioną bazę i zrobią to z przyjemnością. Jest to akceptowalna konsekwencja i giganci tego oczekują. Do diabła, zapraszają to.

Pozostaje tylko pytanie, czy inne zespoły zatrzymają się na tej konsekwencji. Oni powinni. Przejście do konsekwencji fizycznych może dosłownie zakończyć karierę. Mimo wszystkich rozmów o „szanowaniu gry” i graniu w nią we właściwy sposób, tak naprawdę mówimy o zranionych uczuciach, a fizyczne zranienie kogoś w odpowiedzi na zranione uczucia nigdy nie miało sensu.

Mówimy jednak o dziesięcioleciach milczącego egzekwowania. Utrwalone opinie baseballistów, którym płaci się za wygrywanie meczów baseballowych, nie słuchaj TED Talks o przestarzałych niepisanych zasadach. Wciśnięcie przycisku „graniczna sprawiedliwość” w środku nieprzyjemnej gry zajmuje ułamek sekundy, a o wiele więcej wysiłku wymaga rozważenie takich rzeczy jak „nieproporcjonalne odpowiedzi” i „proporcjonalne odpowiedzi”, gdy przycisk jest na miejscu i został tłuczone radośnie przez sto lat. Status quo jest o wiele łatwiejszy niż racjonalny, drobiazgowo skonstruowany światopogląd.

Teraz spróbuj określić ilościowo korzyści, jakie giganci próbują uzyskać. Czy skradziona baza w późnych rundach wybuchu naprawdę doprowadzi do wygranej w przyszłości? Rzeczywista wygrana bez głupców? A jeśli tak, to czy szansa na teoretyczną wygraną jest niwelowana przez możliwość złamania ręki gracza w odwecie, co może kosztować wielokrotne wygrane?

Jeśli ten sposób myślenia się przyjmie, zmieni grę na lepsze. Wpisowe ze wszystkich 30 drużyn byłoby ogólną poprawą jakości Major League Baseball Gry. Gry w baseball są lepsze, gdy drużyny grają w baseball tak mocno, jak tylko mogą.

Jednak bez wpisowego od wszystkich 30 drużyn, więcej wygranych można znaleźć w trzymaniu kulek fasoli z dala od graczy. Zmęczenie przeciwnego miotacza na początku serii czterech meczów jest opłacalnym celem, ale upewnienie się, że twoi najlepsi miotacze są w składzie, jest jeszcze bardziej pomocne.

Tak więc, podczas gdy jestem bardzo sceptyczny wobec niepisanych zasad, jestem jeszcze bardziej sceptyczny, czy Giants będzie dla nich korzystne. Wystarczy jeden przystojniak lub jeden miotacz, który nie przeczytał wyważonych i rozsądnych wyjaśnień Kaplera, aby to nie było tego warte. Znowu jest to prawdziwy eksperyment, a wyniki powinny być fascynujące. Giganci próbują zmienić świat baseballu, a logika i rozsądek są po ich stronie.

Rzecz w narkozach polega jednak na tym, że lubią odsuwać logikę i rozum na bok, gdy szukają kija. Miejmy nadzieję, że każdy może być dorosły w tej kwestii, ale z pewnością było o to dużo prosić w całej historii baseballu i trudno jest zrozumieć, jak Giganci nie podejmują ryzyka.

W takim razie zakorzenij się, aby wszyscy zobaczyli światło. Najwyższy czas, aby te głupie rzeczy zostały zakwestionowane, a cokolwiek się stanie, nie powinno być nudne. Weź trochę popcornu i zadomowić się.

(Zdjęcie Thairo Estrada: John McCreary / Icon Sportswire przez Getty Images)

.

Leave a Comment