Brooklyn Nets potwierdza liczbę problemów poza kortem, gdy sezon kończy się zamiataniem pierwszej rundy przez Boston Celtics

NOWY JORK – Po zakończeniu sezonu przez Boston Celtics, Brooklyn Nets oficjalnie przyznali w poniedziałek wieczorem, co było widoczne przez cały sezon: wszystkie problemy, z którymi zajmowali się poza parkietem, miały duży wpływ na sposób, w jaki grali. to.

„Myślę, że w tym sezonie było naprawdę ciężko emocjonalnie” – strażnik Nets Kyrie Irving powiedział po ich przegranej 116-112 Game 4. „Wszyscy to czuliśmy. Czułem, że zawiodłem drużynę w momencie, w którym nie byłem w stanie grać. Próbowaliśmy wykorzystać każdą opcję, abym mógł grać, ale nigdy nie chciałem, aby to było tylko o mnie. I myślę, że czasami było to rozpraszające. I jak widać, po prostu nastąpiły drastyczne zmiany ”.

Podziękowanie Irvinga było godne uwagi, biorąc pod uwagę, że jego decyzja o nieszczepieniu się przeciwko COVID-19 wisiała nad wszystkim, co robili Nets przez cały sezon. Rozpoczęli sezon pod chmurą niepewności z powodu mandatu szczepień w Nowym Jorku, który wymagał zaszczepienia wszystkich pracowników, aby mogli wrócić do miejsca pracy. The Nets odmówili zezwolenia Irvingowi na udział jako gracz w niepełnym wymiarze godzin przed kursem wstecznym w grudniu po wybuchu epidemii COVID-19 w całej drużynie. Irving wrócił na parkiet w styczniu. 5, ale był w stanie grać tylko w meczach drogowych, zanim burmistrz Nowego Jorku Eric Adams wycofał mandat dla sportowców i wykonawców pod koniec marca.

Oprócz statusu Irvinga, który wszedł i wyszedł, Nets zajęło się kontuzją kostki do ochrony Joe Harris to zmusiło go do opuszczenia wszystkich poza 14 meczami w tym sezonie; kontuzja MCL, aby zagrać do przodu Kevin Durant to zmusiło go do opuszczenia sześciu tygodni; i transakcja w terminie w lutym, która wysłała James Harden do Philadelphia 76ers w zamian za Jestem Simmons, Seth Curry, Andre Drummond i dwa typy w pierwszej rundzie. Transakcja była posunięciem, jak później przyznał Harden, częściowo z powodu pracy Irvinga w niepełnym wymiarze godzin – i umowy, która przyniosła Simmonsa, który poprosił o wymianę z Filadelfii zeszłego lata, do drużyny Nets, w której nigdy nie zagrałby po przepukliny dysk wykoleił ostatnie dwa miesiące swojego sezonu.

– Myślę, że to duży powód, dla którego byliśmy na tej pozycji, brak ciągłości – powiedział trener Steve Nash o rozproszeniu uwagi. „Kevin musi dźwigać tak duży ciężar, aby utrzymać nas w fazie playoffów. Wszystkie te rzeczy poza parkietem również odgrywają rolę w tym, co dzieje się na parkiecie. Są związani i nie ma wątpliwości, że ma to wpływ. W ciągu sezonu było po prostu zbyt wiele, zbyt wiele rzeczy, które powstrzymywały nas na chwile i kieszenie.”

The Nets przetrwali serię 11 przegranych bez Duranta i odcinek lutego, w którym przegrali 17 z 20 meczów. Gdy tylko okazało się, że są gotowi skręcić w róg, kolejna impreza zmieni przebieg ich sezonu. The Nets, wybrani przez wielu przed sezonem, aby zdobyć mistrzostwo NBA, zakończyli z rekordem 44-38, dobrym na siódme miejsce w Konferencji Wschodniej – i miejsce w playoffach umocnione przez wygraną w grze wstępnej z Cleveland Cavaliers w kwietniu 12. Przez to wszystko Nets nigdy nie byli w stanie znaleźć rytmu, którego potrzebuje każda wielka drużyna, aby osiągnąć sukces w play-off.

„Nie żałuję” – powiedział Durant po pierwszym w karierze zamiataniu. „S — się zdarza. Żadnego płaczu nad rozlanym mlekiem. Chodzi o to, jak możemy się tutaj rozwijać i stawać się lepszymi. Widzimy, że wiele przeszliśmy w tym roku. Wszyscy w organizacji wiedzą, przez co przeszliśmy. Więc nie ma czasu czuć żal lub być zbyt wkurzonym. Chodzi o to, jak możemy znaleźć rozwiązania, aby stać się lepszym, proaktywnie jako organizacja, aby stać się lepszym.

„Nawet wspaniałe zespoły nie zastanawiają się nad tym, co robią, po prostu starają się być coraz lepsi. Więc dla nas wiemy, jakie były nasze błędy, po prostu starajmy się przekształcić je w mocne strony. żałuje tego, co zrobiliśmy. S — po prostu rozegrał się tak, jak to było ”.

Podczas gdy Nets byli sfrustrowani sezonem i tym, jak rozegrała się seria przeciwko Celtics, prawie poczuliśmy ulgę, że sprawy ostatecznie zakończyły się w poniedziałkową noc. Wiele osób uważało, że cała presja, z jaką Nets zmagała się na podłodze i poza nią, okazała się zbyt duża do przezwyciężenia dla grupy, która nigdy nie osiągnęła wysokiego sufitu.

„Straciliśmy franczyzodawcę [in Harden] i odzyskaliśmy franczyzobiorcę [in Simmons], „Irving powiedział.” Ale nie mieliśmy okazji zobaczyć go na podłodze. Nie było presji na [Simmons] by z nami stanąć na podłodze. Ben jest dobry. Mamy Bena, mamy jego plecy. Będzie dobry na przyszły rok. Ale teraz po prostu przewracamy stronę i czekamy na to, co budujemy jako franczyzę i naprawdę stajemy się twardsi. …

„Dlatego powiedziałem, że to dodatkowa motywacja, kiedy jesteś tak zachwycony. Niekoniecznie grałeś tak dobrze, jak bym chciał, ale teraz po prostu patrzymy w przyszłość jako zespół i co możemy osiągnąć w ciągu najbliższych kilku lat , i jestem tym podekscytowany”.

Tak duża część tej przyszłości skupia się teraz wokół Simmonsa, który nie był w Barclays Center w poniedziałkową noc, ponieważ nadal zajmuje się problemami z powrotem, według Nets. Ze swojej strony Irving powiedział: „Tak naprawdę nie planuję nigdzie jechać”, zapytany o opracowanie możliwego długoterminowego przedłużenia tego lata. Ma opcję gracza tego lata o wartości ponad 36,5 miliona dolarów.

„Nie ma wątpliwości, dokąd zmierzam i jak to się stanie” – powiedział Irving. „Jestem tutaj z [Durant], ale też jestem tu po to, by zbudować świetny zespół. Uśredniłem tyle punktów, zrobiłem tyle rzeczy. Indywidualnie, będąc docenianym za swoją wielkość, ale na tym etapie mojej kariery naprawdę chcę być częścią wspaniałego zespołu. I po prostu dominuj w ten sposób i nie skupiaj się tak naprawdę na żadnych indywidualnych wyróżnieniach i osiągnięciach. Po prostu naprawdę zbuduj coś wyjątkowego – skupiam się na tym, by w lato budować z kolegami z drużyny”.

Durant dał również jasno do zrozumienia, że ​​chciałby, aby Nash powrócił jako trener Nets w przyszłym sezonie.

„Steve dostał szaloną rękę przez ostatnie dwa lata”, powiedział Durant. „Musiał radzić sobie z tak wieloma rzeczami, jak główny trener, pierwszy trener – zawody, kontuzje, COVID, to po prostu wiele rzeczy, z którymi musiał sobie poradzić. Jestem dumny z tego, jak się skupił i z jego pasji do nas wszystkie rozwijają się przez całe lato i zobaczmy, co się stanie.”

Gdy Nets rozpoczynają ciekawe lato, zarówno Irving, jak i Durant dali jasno do zrozumienia, że ​​ich zdaniem przed organizacją nadchodzą lepsze dni.

„Kiedy mówię, że jestem tutaj z Kevem, myślę, że naprawdę oznacza to, że wspólnie zarządzamy tą serią” – powiedział Irving. “Wzdłuż [owner] Joe [Tsai] oraz [general manager] Sean [Marks], tylko nasza grupa członków rodziny w naszej szatni, w naszej organizacji. Więc nie chodzi tylko o mnie i Keva, nie chcę robić tego tylko o tym, jesteśmy kamieniami węgielnymi, ale mamy kilku innych facetów na kontrakcie. Myślę, że musimy po prostu wykonać kilka ruchów w tym poza sezonem, naprawdę o tym porozmawiać i naprawdę celowo o tym, co budujemy, i dobrze się z tym bawić, aby było to przyjemne.

„I miejmy nadzieję, że zaczniemy od pierwszego dnia jako drużyna i jako rodzina i po prostu naprawdę się o nas martwimy. Czasami czuję, że hałas na zewnątrz, hałas z zewnątrz, może wniknąć do środka. Nie jestem typ osoby, która pozwoli na to, więc kiedy budujemy razem jako drużyna, myślę, że musimy być twardsi psychicznie i po prostu bardziej uczciwi w tym, co chcemy osiągnąć. I po prostu trzymaj się celu, trzymaj się misji. “

.

Leave a Comment