Była gwiazda futbolu zabita w strzelaninie w centrum Sacramento

Greg Najee Grimes nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach ani rodzinie.

31-letni były gwiazdor futbolu w Inderkum High School i Boise State University wrócił do szkoły średniej po studiach i pracował z dziećmi ze szkół specjalnych do grudnia ubiegłego roku, kiedy to założył firmę rekrutacyjną i zaczął planować resztę jego życie.

„Był naprawdę bardzo podekscytowany, po prostu oderwał się od ziemi” – powiedziała jego matka, Deborah, o swoim jedynym synu z mężem Gregorym Grimesem. „W zeszłym tygodniu zamykał nowy dom w escrow, w zeszłym tygodniu spłacił pożyczki studenckie, w zeszłym tygodniu właśnie spłacił samochód”.

Nie mógł się doczekać specjalnej uroczystości 4 lipca dla swojego 4-letniego syna, Jaceyona lub „Ace”, upewniając się, że jego matka wybrała niedzielne fajerwerki, aby jego syn mógł się cieszyć.

Grimes nigdy nie dotarł na tę uroczystość. Zamiast tego był zabity wczesnym poniedziałkiem, opuszczając klub nocny Mix Downtown na ulicach 16 i L, gdy wybuchła strzelanina na zewnątrz i został trafiony trzema strzałami w klatkę piersiową, powiedziała jego matka. Cztery inne osoby zostały ranne podczas porannej strzelaniny.

KG GREG GRIMES 1.JPG
w 2008 roku w wieku 17 lat Greg Grimes, starszy z Inderkum High School, został uznany za jednego z najszybciej rozwijających się rekrutów w okolicy. Grimes został zastrzelony przed klubem nocnym przy ulicach 16 i L w centrum Sacramento w poniedziałek, 4 lipca 2022 roku. Kevin German Filet z pszczół Sacramento

„Zszedł po schodach i czekał, aż inni wyjdą” – powiedziała jego matka. „Zadzwonił dwa razy do jednego z przyjaciół, ale ponieważ schodzili po schodach, nie odpowiedzieli.

„A potem usłyszeli strzały i kiedy dotarli do drzwi, zobaczyli go na ziemi. Powiedzieli, że świetnie się bawi. Nie było konfrontacji. Wszyscy po prostu świetnie się bawili. Właśnie świętowali, że będzie to czwarty lipca”.

Grimes został zabrany do UC Davis Medical Center, gdzie lekarze pracowali, aby go uratować, podczas gdy przyjaciele i jego rodzina zbierali się, mając nadzieję na najlepsze, powiedziała jego matka.

„Pracowali nad nim przez około 20 minut, próbując wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, a potem, kiedy dotarli do szpitala, starali się go ożywić” – powiedziała. „Otworzyli mu klatkę piersiową, aby mogli spróbować masować jego serce, więc naprawdę się starał. Zabrali go na operację, ale nigdy nie odzyskał przytomności. Nie udało mu się.

„Nie mieliśmy pojęcia. Nie spodziewaliśmy się tego, co powiedzą. Pomyśleliśmy, że powiedzą: „OK, został postrzelony i poproszono go, żeby przyszli jego rodzice”. Tego się spodziewaliśmy. Nie wiedzieliśmy.”

RTB_GGRIMES.JPG
W 2007 roku Greg Grimes z Inderkum High School był pierwszym defensywnym liniowym w drużynie piłkarskiej The Bee All-Metro. Grimes został zastrzelony przed klubem nocnym na ulicach 15 i L w centrum Sacamento wcześnie w poniedziałek. Renee T. Bonnafon Filet z pszczół Sacramento

Grimes był ofiarą strzelaniny w 2017 roku

Grimes już przeżył poprzednia strzelanina w nocnym klubie w centrum w 2017 roku, kiedy bandyta Adrian Calderon strzelił Grimesowi w szyję i zranił ochroniarza w Parlare Euro Lounge. Calderon został skazany i skazany w 2019 roku na 35 lat i cztery miesiące więzienia, według Archiwum pszczół.

Ale matka Grimesa powiedziała, że ​​nie wierzy, że jej syn był celem w poniedziałek.

„Nigdy nie był na ulicach ani nic takiego, nie ma takiego pochodzenia” – powiedziała. „Po prostu nigdy nie pomyślałbyś, że ktoś taki jak on zostanie zamordowany. Po prostu nie pasuje do profilu rozrabiaki ani niczego w tym rodzaju.

RP SIGN INDERKUM TRZY.JPG
Greg Grimes, centrum, świętuje podpisanie listu intencyjnego w Inderkum High School w środę, luty. 6, 2008, aby wziąć udział w Boise State. Grimes został śmiertelnie postrzelony przed nocnym klubem w centrum miasta na ulicach 16 i L we wczesnych godzinach poniedziałkowych. Randy Pench Filet z pszczół Sacramento

„Jego były trener z liceum Terry Stark z Inderkum właśnie dzwonił, po prostu jest we łzach, po prostu jest załamany” – powiedziała.

Inny trener, Todd Hamasaki, podzielał niedowierzanie w porażkę.

„Był niesamowitym trenerem i wzorem do naśladowania dla tak wielu dzieciaków i chciał robić to, co robił – trenerem” – powiedział Hamasaki.

Grimes już opłakiwał stratę swojego bliskiego przyjaciela, Giovanniego „DJ Gio” Pizano, który zginął w kwietniowa strzelanina wraz z innym mężczyzną w okolicy Przejścia Natomas w Sacramento.

„Nie potrafię wyjaśnić, jak niszczycielskie jest to w tej chwili” – powiedziała matka Grimesa. „To niezwykle surrealistyczne. Po prostu rozpaczał nad swoim przyjacielem DJ Gio.

Grimes zostawia 4-letniego syna

Grimes dzielił opiekę nad synem z matką chłopca, a rodzina nie powiedziała mu jeszcze w poniedziałek rano, co stało się z jego ojcem, który był opisywany jako kochający ojciec.

„Jego syn właśnie skończył T-ball, który był jego pierwszym sportem zespołowym” – powiedziała Deborah Grimes. „Jego syn przygotowywał się do rozpoczęcia przedszkola w sierpniu. W przyszłym miesiącu kończy 5 lat i to wszystko było wielką sprawą, wszystko było wielką sprawą. Chciał zobaczyć go grającego w Pop Warnera. Był podekscytowany tym, że jego syn może skończyć 5 lat i grać w piłkę nożną.

Grimes wywodził się z futbolu. Jego ojciec był… zaciekłe silne bezpieczeństwo dla University of Washington Husky dla drużyn trenera Dona Jamesa w latach 70., a Deborah Grimes powiedziała, że ​​jej syn chciał być taki jak on.

Grimes, znany jako Najee dla rodziców i Greg dla przyjaciół, był pierwszym stypendystą Inderkum High w każdym sporcie i regularnie odwiedzał i rozmawiał z nauczycielami i uczniami przez całe swoje studenckie dni, gdzie grał w defensywie i pojawił się w dwóch Fiestach. Kręgle.

bp grimes sideline.JPG
Lineman Greg Grimes z Inderkum spogląda wstecz na przyjaciół, gdy stoi na uboczu na letnim obozie w Inderkum High w 2007 roku. Grimes zmarł po tym, jak został zastrzelony przed nocnym klubem na ulicach 16 i L w centrum Sacramento w poniedziałek wczesnym poniedziałkiem. Filet z pszczół Sacramento

Inderkum-2.jpg
Greg Najee Grimes, po lewej, pracuje z piłkarzami Inderkum High School w 2021 r. Grimes, 31 lat, była gwiazda futbolu z Boise State University, który wrócił do domu, został zastrzelony w poniedziałek, 4 lipca 2022 r., przed klubem nocnym Mix Downtown w Sacramento . Liceum Inderkum

„Był Academic All American w Boise, ale również ukończył studia z wyróżnieniem i był pierwszym studentem-sportowcem w Inderkum, który otrzymał stypendium” – powiedziała. „Był w pierwszej drużynie we wszystkim. Ma wiele wyróżnień”.

Jego matka powiedziała, że ​​pozostał blisko swoich kolegów z drużyny z Boise State, w tym wielu, którzy przeszli do kariery w NFL.

„Ma przyjaciół w całej NFL, z którymi po prostu pozostał blisko, a kiedy mówię, że jest blisko, mam na myśli, że wysyłają swoim dzieciom prezenty świąteczne” – powiedziała. „W szpitalu byli przyjaciele, z którymi chodził do przedszkola. Jego przyjaciele są przyjaciółmi, pozostają przyjaciółmi, wszyscy pozostają blisko.

„Jest jak klej, trzyma razem wiele innych osób”.

Grimes był również szczególnie blisko swoich rodziców, odwiedzał ich dom cztery do pięciu dni w tygodniu, powiedziała jego matka.

„Jest w dużej mierze synem mamusi i tatusia, ponieważ jest naszym jedynym dzieckiem” – powiedziała. „Ma subskrypcję kwiatów, więc może po prostu losowo wysłać mi kwiaty. Jest po prostu czysty.

LS_Shooting_095.jpg
Policja Sacramento bada miejsce strzelaniny przed klubem nocnym Mix przy ulicach 16 i L w centrum Sacramento w poniedziałek. Była to druga w ciągu trzech miesięcy masowa strzelanina w centrum rozrywki w centrum miasta. Lezlie Sterling lsterling@sacbee.com

Deborah Grimes powiedziała, że ​​ma nadzieję, że ktoś z opinii publicznej odpowie na prośby policji Sacramento o udzielenie informacji o strzelaninie. Policja tweetowała kod QR który umożliwia świadkom zdarzenia przesyłanie nagrań wideo, aby pomóc śledczym.

„Oboje bardzo się modlimy, aby ktoś powiedział coś o napastniku” – powiedziała Deborah Grimes, dodając, że ostatnio rozmawiała ze swoim synem w niedzielę wieczorem.

„Wczoraj około 10:30 rozmawiał ze mną Facetime i opowiadał mi o tym, jak bardzo był podekscytowany, będąc dzisiaj na pokazie fajerwerków ze swoim synem” – powiedziała. „Zabraliśmy jego syna po fajerwerki, więc powiedzieliśmy:„ Tak, mamy je wszystkie, mamy to, czego chciałeś.

– Jest po prostu bardzo zaangażowanym ojcem.

Joe Davidson z The Bee przyczynił się do powstania tej historii.

Inderkum-1.jpg
Greg Najee Grimes, centrum, pracuje z piłkarzami Inderkum High School w 2021 roku. Grimes, 31 lat, była gwiazda futbolu z Boise State University, który wrócił do domu, został zastrzelony w poniedziałek, 4 lipca 2022 r., przed klubem nocnym Mix Downtown w Sacramento . Liceum Inderkum

Ta historia została pierwotnie opublikowana 4 lipca 2022 10:48.

Sam Stanton pracuje dla The Bee od 1991 roku i zajmował się różnymi kwestiami, w tym polityką, wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych i wiadomościami z ostatniej chwili.

.

Leave a Comment