Była żona Yasera Saida oskarża ojca o „diabła” za „honorowe zabójstwa” córek

Mężczyzna z Teksasu na procesie za zamordowanie swoich dwóch córek w „zabójstwach honorowych” ponieważ spotykali się z amerykańskimi chłopcami, w czwartek w sądzie nazwano ich „diabłem” przez matkę dziewczynek, która wyszczególniła 15 lat znęcania się w czasie ich małżeństwa.

Patricia Owens, była żona Yasera Saida, nie widziała go od Nowego Roku 2008 – kiedy zabrał ich córki, Aminę, 18-letnią i Sarah, 17-letnią, na obiad i nalegał, żeby pójść samemu, żeby mogły porozmawiać.

Zamiast tego, jak twierdzą prokuratorzy, Said kilkakrotnie zastrzelił dziewczyny w taksówce, którą prowadził, i zostawił je na śmierć przed hotelem na przedmieściach Irving.

Owens zeznał, że ona i dziewczyny właśnie wróciły do ​​swojego domu w Lewisville w Teksasie, z Oklahomy, dokąd pojechały, by uciec od Saida. Zeznała, że ​​wiedziała, że ​​dziewczyny się spotykają – i że Said wściekłby się, gdyby o tym wiedział.

„Pomyślałam, że mógłby ich ukarać, na przykład zabrać im telefon i takie tam” – powiedziała.

Ale na długo przed 2008 r. Owens zeznał, że ona i jej córki były wykorzystywane przez Saida. Opowiedziała ławie przysięgłych, jak poślubiła Saida w 1987 roku, kiedy miała zaledwie 15 lat, a on 29. W pierwszych trzech latach małżeństwa urodziła Aminę, Sarę i ich brata Islama.

Patricia Owens nazwała swojego byłego męża Yaser Saida „diabłem” za rzekome zamordowanie ich dwóch córek podczas procesu w Dallas w sierpniu. 4, 2022.
Liesbeth Powers/The Dallas Morning News przez AP
Said rzekomo zabił swoje dwie córki, Aminę (18 lat) i Sarah 17 lat, w 2008 roku, ponieważ spotykały się z amerykańskimi chłopcami.
Said rzekomo zabił swoje dwie córki, Aminę (18 lat) i Sarah 17 lat, w 2008 roku, ponieważ spotykały się z amerykańskimi chłopcami.
Liesbeth Powers/The Dallas Morning News przez AP

Owens twierdziła, że ​​wielokrotnie opuszczała Saida podczas małżeństwa i opisała go jako kontrolującego.

W 1998 roku, mieszkając niedaleko Waco w Teksasie, Owens złożył doniesienie do biura szeryfa hrabstwa Hill, oskarżając Saida o wykorzystywanie seksualne dwóch dziewczynek. Zabrała całą trójkę dzieci i zostawiła go na miesiące, po czym wróciła i powiedziała dziewczynkom, aby opowiedziały swoją historię.

„Bałem się nie wracać” – wyjaśnił Owens. – Yaser był obraźliwy.

Said rzekomo zastrzelił dwie dziewczyny i zostawił je martwe przed hotelem w Irving w Teksasie.
Said rzekomo zastrzelił dwie dziewczyny i zostawił je martwe przed hotelem w Irving w Teksasie.
Owens twierdził, że Said znęcał się nad nią i ich córkami.
Owens twierdził, że Said znęcał się nad nią i ich córkami.
Liesbeth Powers/The Dallas Morning News przez AP

Pod koniec 2007 roku Owens i jej córki ponownie uciekły do ​​Tulsy w stanie Oklahoma, po tym, jak dziewczęta obawiały się, że ojciec je zabije, jeśli się dowie, że oboje zaręczyły się ze swoimi chłopakami. Owens powiedział, że Said wcześniej groził Aminie pistoletem.

Matka i córki wróciły do ​​Teksasu, aby ukończyć szkołę, obiecując, że Said opuści dom rodzinny. Nawet wtedy Amina odmówiła powrotu do domu, bojąc się reperkusji.

Kiedy prokuratorzy zapytali Owens, czy wie, co się stanie po ich powrocie, odpowiedziała: „Część mnie wiedziała. Część mnie nie.

Zdjęcia Sarah i Aminy Said pokazane w
Zdjęcia Sarah i Aminy Said pokazane na procesie „zabójstwa honorowego”.
Shafkat Anowar/The Dallas Morning News przez AP

Na początku tego tygodnia prokuratorzy odtworzyli nagranie rozmowy pod numer 911 wykonanej przez Sarah po tym, jak została postrzelona, ​​ale wciąż żyła.

„Mój ojciec mnie zastrzelił. Umieram” – powiedziała Sarah w nagraniu.

Said, który został aresztowany w sierpniu 2020 roku po ponad dziesięciu latach więzienia, utrzymuje swoją niewinność, a jego prawnik twierdzi, że jest celem organów ścigania za to, że był muzułmaninem po wrześniu. 11 świat.

Jeśli zostanie uznany za winnego, odsiedzi automatyczną karę dożywocia.

.

Leave a Comment