Były pracownik szpitala oskarżony o zabójstwo pacjenta 20 lat później

Były pracownik szpitala w Missouri został oskarżony w tym miesiącu o zamordowanie pacjenta, który zmarł dwie dekady temu pod jej opieką.

Jennifer Anne Hall, lat 41, została oskarżona o użycie śmiertelnej dawki środka zwiotczającego mięśnie i morfiny w celu zabicia 75-letniego Fern Franco w Hedrick Medical Center w 2002 roku, według prokuratora okręgu Livingston Adama Warrena.

Hall pracował jako terapeuta oddechowy w centrum medycznym przez pięć miesięcy od 2001 do 2002 roku – i podczas tego krótkiego okresu wiejski szpital w stanie Missouri odnotował gwałtowny wzrost liczby pacjentów cierpiących na nagłe zatrzymanie akcji serca.

Według śledczego szpital doświadczył 18 „kodu niebieskiego” incydentów nagłego zatrzymania akcji serca podczas zatrudnienia Halla, w porównaniu do średnio jednego na rok.

Franco, który był wśród pacjentów z kodem niebieskim, zmarł w szpitalnym łóżku. Osiem innych, w tym pacjenci w wieku 49 i 37 lat, również zmarło, a kolejnych dziewięciu przeżyło.

Franco był w tym czasie leczony z powodu zapalenia płuc i doznał „straszliwej śmierci z powodu uduszenia”, będąc w pełni przytomnym, zgodnie z prawdopodobną przyczyną napisaną przez oficera Chillicothe Briana Schmidta.

„Ofiarą Halla była chora, bezbronna, starsza kobieta, która była zależna od Halla w leczeniu dolegliwości fizycznych w placówce medycznej” – napisał Schmidt.

Aprille Franco, wnuczka Paproci, trzyma zdjęcie Paproci, gdy była młoda.
Kwiecień Franco przez AP

Urzędnicy szpitala w tamtym czasie zostali zaalarmowani obawami, że Hall może być zaangażowany w gwałtowny wzrost liczby nagłych zatrzymań krążenia, ale „zrobił wszystko na świecie, aby to ukryć”, aby uniknąć złego rozgłosu, powiedział koroner hrabstwa Scott Lindley.

Szpital zwolnił Hall po pięciu miesiącach, nie z powodu podejrzanego wzrostu zgonów sercowych, ale dlatego, że administratorzy dowiedzieli się o wcześniejszym skazaniu na podpalenie, według jej adwokata. Hall została uznana za winną wzniecenia pożaru w innym małym szpitalu, w którym wcześniej pracowała. Została uniewinniona od przestępstwa w procesie w 2005 roku po spędzeniu roku za kratkami.

Dochodzenie karne w sprawie zgonów pacjentów rozpoczęto dopiero dwa lata po tym, jak Warren został wybrany prokuratorem w 2010 roku.

Krewni pięciu zmarłych pacjentów sami domagali się sprawiedliwości w 2010 r. poprzez bezprawny pozew o śmierć przeciwko szpitalowi i jego nowej spółce macierzystej, St. System Zdrowia Łukasza. Jednak Sąd Najwyższy w Missouri orzekł, że został złożony po upływie okresu przedawnienia i odrzucił pozew w 2019 roku.

44-letnia wnuczka Franco, Aprille Franco, powiedziała, że ​​ma nadzieję, że sprawa jej babci pomoże zamknąć wszystkie rodziny, które straciły bliskich.

„Tylko ze względu na inne rodziny”, powiedział Franco z Kansas City w stanie Missouri. „Na odpowiedzi czekali 20 lat. To od babci zależy znalezienie dla nich odpowiedzi.”

Hall nie przyznał się do winy za morderstwo pierwszego stopnia w czwartek i został osadzony w więzieniu bez kaucji.

Nie jest jasne, czy spotka ją dodatkowe oskarżenie o morderstwo w stosunku do innych pacjentów, u których pod jej opieką doszło do zatrzymania akcji serca. W tamtym czasie uznano, że śmierć pozostałych ośmiu pacjentów była spowodowana przyczynami naturalnymi.

Adwokat Halla, Matt O’Connor, powiedział, że jego klient jest niewinny. Powiedział, że nie miała dostępu do leków, które zabiły Franco, ani żadnych leków w jej roli jako terapeuta oddechowy.

Z drutami pocztowymi

.

Leave a Comment