Były prezes związku policji w Bostonie, Patrick Rose, przyznaje się do zarzutów o gwałt na dzieciach

Były funkcjonariusz policji w Bostonie, który później został szefem związku policji, przyznał się do kilku zarzutów gwałtu na dzieciach. Patrick Rose Sr., lat 67, został pierwotnie oskarżony o 33 zarzuty w związku z gwałtem i znęcaniem się na co najmniej sześcioro dzieci w latach 90. Niektóre z zarzutów obejmowały ustawowy gwałt i nieprzyzwoitą napaść oraz pobicie dziecka. Rose pojawił się w sądzie w poniedziałek w kajdanach, gdzie przyznał się do wielu zarzutów, w tym do gwałtu na dziecku. „Niektóre z tych ofiar opisują, że były napastowane seksualnie ponad 200 razy” – powiedziała asystentka prokuratora okręgowego Audrey Mark. Ofiary Rose’a miały czasami 6, 7 lub 8 lat, powiedzieli prokuratorzy, a on zgwałcił sześć ofiar w swoim domu w West Roxbury w ciągu 30 lat do 2020 roku. To w kółko. Naruszył ich ciała. A te dzieci i ci dorośli, którzy przeżyli, będą żyć z tą traumą do końca życia – powiedział Mark po tym, jak sąd wysłuchał zeznań ofiary. Rose została skazana na 10 do 13 lat. w więzieniu, a następnie 10 lat w zawieszeniu. Po zwolnieniu Rose nie może pozostać bez nadzoru z dziećmi, musi trzymać się z dala od ofiar i musi zarejestrować się jako przestępca seksualny. „Chociaż nie ma zbyt surowej kary ani potępienia dla mężczyzny winnego potwornych zbrodni popełnionych przez Pata Rose, mamy nadzieję, że dzisiejsza decyzja przyniesie ze sobą pewien niewielki poziom komfortu, zamknięcia i usprawiedliwienia dla ofiar i ich rodzin – powiedział w oświadczeniu prezes bostońskiego stowarzyszenia patroli policyjnych Larry Calderone. Rose dołączył do bostońskiego departamentu policji w 1994 roku i większość swojej kariery spędził pracując w Dorchester. …W grudniu 2014 r. Bostońskie Stowarzyszenie Patrolowców Policyjnych głosowało w Rose na prezydenta związku w swoich corocznych wyborach, zastępując długoletniego szefa związku Thomasa Nee.Rose odszedł na emeryturę z bostońskiego Departamentu Policji w 2018 r. Miasto potwierdziło, że Rose spotkała się z zarzutem znęcania się nad dziećmi w 1995 roku, ale pozostał w wojsku i został przywrócony do pełnienia służby w 1997 roku. Wraz z wydaniem 14 zredagowanych stron dokumentów związanych z wewnętrznymi sprawami z połowy lat 90. śledztwa, ówczesna burmistrz Kim Janey wydała oświadczenie, w którym nazwała postępowanie departamentu „głęboko niepokojącym”. policja zaniedbała swój obowiązek ochrony i służby” – napisała. Były komisarz policji Paul F. Evans i była nadinspektor Ann Marie Doherty twierdzili, że dokumenty opublikowane przez ratusz przedstawiają niekompletną i niesprawiedliwą wersję wydarzeń. „Jesteśmy rozczarowani, że jedynymi faktami przedstawionymi w notatce radcy prawnego City of Boston Corporation były fakty, które wspierały komunikat prasowy wydany przez City Hall, a nie pełne wysiłki bostońskiego departamentu policji w tej sprawie” – napisali.

Były funkcjonariusz policji w Bostonie, który później został szefem związku policyjnego, przyznał się do kilku zarzutów o gwałt na dzieciach.

Patrick Rose Sr., lat 67, został pierwotnie oskarżony o 33 zarzuty w związku z gwałtem i wykorzystywaniem co najmniej sześciorga dzieci w latach 90. XX wieku. Niektóre z zarzutów obejmowały ustawowy gwałt oraz nieprzyzwoitą napaść i pobicie dziecka.

Rose pojawił się w sądzie w poniedziałek w kajdanach, gdzie przyznał się do wielu zarzutów, w tym do gwałtu na dziecku.

„Niektóre z tych ofiar opisują, że były napastowane seksualnie ponad 200 razy” – powiedziała asystentka prokuratora okręgowego Audrey Mark.

Ofiary Rose’a miały czasami 6, 7 lub 8 lat, powiedzieli prokuratorzy, a on zgwałcił sześć ofiar w swoim domu w West Roxbury w ciągu 30 lat do 2020 roku.

„Z racji swojej pozycji, miał ich zaufanie i wielokrotnie je naruszał. Naruszył ich ciała. A te dzieci i ci dorośli, którzy przeżyli, będą żyć z tą traumą do końca życia” – powiedział Mark po sąd wysłuchał oświadczeń dotyczących wpływu ofiar.

Rose została skazana na 10 do 13 lat więzienia, a następnie na 10 lat w zawieszeniu. Po zwolnieniu Rose nie może pozostać bez nadzoru z dziećmi, musi trzymać się z dala od ofiar i musi zarejestrować się jako przestępca seksualny.

„Chociaż nie ma zbyt surowej kary ani potępienia dla człowieka winnego okrutnych zbrodni popełnionych przez Pata Rose, mamy nadzieję, że dzisiejsza decyzja przyniesie ze sobą pewien niewielki poziom komfortu, zamknięcia i usprawiedliwienia dla ofiar i ich rodzin”, bostońska policja Prezes Patrolmen’s Association Larry Calderone powiedział w oświadczeniu.

Rose dołączył do wydziału policji w Bostonie w 1994 roku i większość swojej kariery spędził pracując w Dorchester.

W grudniu 2014 r. Bostońskie Stowarzyszenie Patrolowców Policyjnych głosowało w Rose jako przewodniczący związku w dorocznych wyborach, zastępując długoletniego szefa związku Thomasa Nee.

Rose odeszła na emeryturę z bostońskiego departamentu policji w 2018 roku.

Miasto potwierdziło, że Rose spotkała się z zarzutem znęcania się nad dzieckiem w 1995 roku, ale pozostała w policji i została przywrócona do pełnienia służby w 1997 roku.

Wraz z uwolnieniem 14 zredagowanych stron dokumentów związanych z śledztwami w sprawach wewnętrznych z połowy lat 90.,Burmistrz Kim Janey wydał oświadczenie to nazwało radzenie sobie z sytuacją przez departament „głęboko niepokojące”.

„Na podstawie przeglądu akt spraw wewnętrznych byłego funkcjonariusza Rose’a przeprowadzonego przez Wydział Prawny Miasta, jasne jest, że poprzedni przywódcy wydziału policji zaniedbali swój obowiązek ochrony i służby” – napisała.

Były komisarz policji Paul F. Evans i była nadinspektor Ann Marie Doherty twierdzili, że dokumenty opublikowane przez ratusz przedstawiają niekompletną i niesprawiedliwą wersję wydarzeń.

„Jesteśmy rozczarowani, że jedynymi faktami przedstawionymi w notatce radcy prawnego City of Boston Corporation były fakty, które wspierały komunikat prasowy wydany przez City Hall, a nie pełne wysiłki bostońskiego departamentu policji w tej sprawie” – napisali.

.

Leave a Comment