Były zastępca zostaje skazany na 18 lat po tym, jak pacjenci ze zdrowiem psychicznym utonęli w Van

Były zastępca szeryfa w Południowej Karolinie, który w 2018 r. wjechał więzienną furgonetką do wód powodziowych podczas transportu dwóch kobiet do ośrodka zdrowia psychicznego, powodując, że utonęły w klatce z tyłu, gdy woda się podniosła, został skazany w czwartek i skazany na 18 lat w więzieniu.

A Jury hrabstwa Marion uznał Stephena Flooda, byłego zastępcę biura szeryfa hrabstwa Horry, winnym dwóch przypadków nieumyślnego spowodowania śmierci i dwóch przypadków lekkomyślnego zabójstwa. Nicolette Green, 43 lata i Wendy Newton, 45 lat. Byli to pacjenci zdrowia psychicznego, których pan. Flood i inny zastępca przewozili ze szpitali do ośrodków zdrowia psychicznego, gdzie zostali popełnieni.

Wydawało się, że ława przysięgłych zgadza się z prokuratorem Edem Clementsem, prawnikiem z 12. okręgu, który podczas procesu argumentował, że pan. Flood działał lekkomyślnie, kiedy „uparcie” jechał drogą zalaną podczas huraganu Florence.

„To był upór i nienawidzę nazywać kogoś głupim, ale to był głupi czyn, który zabrał życie dwóm niewinnym kobietom” – Mr. Klemens powiedział w swoim wystąpieniu otwierającym.

Jako pierwszy wyrok skazujący został odczytany w czwartek, p. Flood pochylił głowę. Spojrzał na podłogę, gdy ogłaszano kolejne werdykty skazujące.

Pan. Clements i Jarrett Bouchette, prawnik pana Flood, nie odpowiedział od razu na wezwania o komentarz w czwartek.

Pan. Bouchette argumentował podczas procesu, że pan. Flood po prostu wykonywał rozkazy przełożonych, aby przetransportować kobiety, co jest rutyną w prawie stanowym, i że stał się „kozłem ofiarnym tego strasznego, tragicznego wypadku”.

We wrześniu. 18, 2018, p. Flood, który miał wówczas 66 lat, i towarzyszący mu zastępca, Joshua Bishop, zostali poproszeni o bezpieczne przewiezienie pacjentów do ośrodka zdrowia psychicznego w celu dalszego leczenia, gdy huragan zalał Karoliny.

SM. Green miał schizofrenię, a pani. Newton poprosiła o przewiezienie do szpitala, ponieważ myślała, że ​​zaraz dostanie „zaklęcie”, pani. Córka Newtown, Allison powiedział w 2018 roku.

Funkcjonariusze w tamtym czasie otrzymali trasę podróży, która była uważana za bezpieczną, zgodnie z prawdopodobnym oświadczeniem o przyczynie. Ale zlekceważyli instrukcje dotyczące podróży i zamiast tego pokonali trasę, którą uważali za bardziej wydajną, panie. – powiedział Klemens.

Przejechali przez barykadę i wjechali na zalaną autostradę 76 w hrabstwie Marion w północno-wschodniej Karolinie Południowej, panie. – powiedział Klemens.

Według oświadczenia, furgonetka utknęła w martwym punkcie i została zmieciona na poręcz, wyprzedzona przez wody powodziowe rzeki Pee Dee. Obie kobiety zostały uwięzione w klatce z tyłu. W furgonetce podniosła się woda, a pan Flood, który nie potrafił pływać, wezwał pomoc, panie. powiedział Bouchette.

SM. Zielony i Pani Newton obserwował, jak woda najpierw powoli wkradała się do środka, a potem szybko, panie. – powiedział Klemens.

„Czy możesz sobie wyobrazić, jak by to było być w klatce, a woda się podnosi – jak straszne to było tam być” – powiedział ławie przysięgłych. „Wschodziło, a oni nic nie mogli zrobić”.

Pan. Bishop próbował ich uratować, ale nie udało się, zgodnie z oświadczeniem. Udało mu się jednak uratować pana Powódź. Pan. Bishop, któremu postawiono dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, będzie sądzony w późniejszym terminie, The Post and Courier of Charleston, SC, zgłoszone.

Ekipy ratunkowe przybyły później i znalazły zastępców na dachu furgonetki. Ale wtedy było już za ciemno, żeby nurkować i szukać kobiet. Następnego dnia ich ciała zostały odzyskane.

Obaj zastępcy zostali ostatecznie zwolnieni.

Donnela Green-Johnson, siostra pani. Green, powiedział na rozprawie, że pan. Flood nadużył zaufania pani. Zielony, Pani Newton „i powierzył mu stan Karolina Południowa”, The Associated Press zgłoszone.

“I po co?” zapytała sędziego Williama H. ​​Sealsa Jr. Sądu Okręgowego. “Oszczędzać czas.”

Sędzia Seals skazał pana Powódź do dwóch kolejnych pięcioletnich wyroków za nieumyślne skazanie za zabójstwo i kolejne czteroletnie wyroki za lekkomyślne wyroki za zabójstwo.

Pan. Klemens powiedział, że pan Powódź „stworzyła ryzyko” dla ofiar, jadąc przez tę wodę, aby zaoszczędzić czas.

„Zlekceważył to ryzyko, spojrzał na to, co zobaczył przed sobą i kontynuował jazdę” – powiedział.

Kiedy pan Flood zobowiązał się do przejechania przez wodę powodziową, obejrzał się i zobaczył, że jest już za późno, aby zawrócić, panie. – powiedział Klemens.

„Zignorował każdy z tych priorytetów, ponieważ chciał iść na krótką drogę” – powiedział. „I okazało się, że to droga śmierci”.

Leave a Comment