Celtics kontra Punktacja Bucksa, na wynos: Jayson Tatum wybucha po 46 punktów, aby poprowadzić Boston do kluczowego zwycięstwa w szóstej grze

Giannis Antetokounmpo i Jayson Tatum prezentowali się w piątkowy wieczór, wygrywając 108:95, gdy obaj zawodnicy All-Stars przyćmili 40-punktowy płaskowyż, gdy Boston Celtics zmusili mecz 7 z Milwaukee Bucks. w niedzielne popołudnie w TD Garden.

Tatum był fantastyczny dla Celtics w noc, w której potrzebowali go, ponieważ zachował swój najlepszy występ w serii na mecz eliminacyjny na drodze w tym, co można łatwo opisać jako wrogie środowisko. Tatum wyeliminował Giannisa, zdobywając 46 punktów na koniec meczu, dziewięć zbiórek i cztery asysty. Chociaż jego wysiłek zakończył się niepowodzeniem, Antetokounmpo dominował kończąc mecz z 44 punktami przed końcem, z niesamowitymi 20 zbiórkami i sześcioma asystami.

Mecz 7 jest zaplanowany na 15:30 czasu wschodniego w niedzielę, a ogólnokrajową transmisję zajmie się ABC.

Oto trzy kluczowe wnioski z gry:

1. Tatum wykonuje jeden z najlepszych występów w swojej karierze

Jayson Tatum nie zawsze radził sobie w tej serii najlepiej, ale świetni gracze nie pozwalają, by złe gry lub złe odcinki ich definiowały. A Tatum pokazał w tym sezonie, a szczególnie w piątkowy wieczór, że jest naprawdę świetnym zawodnikiem. Z sezonem Celtics na linii, przyspieszył i dał jeden z najlepszych występów w swojej karierze.

Zaczął od gorącego startu, strącając dwa rzuty za 3 w pierwszych minutach, aby pomóc Celtics otworzyć wczesne prowadzenie, ale jego najlepsza i najważniejsza praca miała miejsce w czwartej kwarcie. Po awansie do 18, prowadzenie Celtics zmniejszyło się do czterech z 8:42 do gry, a retrospekcje z meczu 5 zaczęły się pojawiać. Tatum upewnił się, że nie będzie drugiego prostego upadku.

Po pierwsze, niesamowity skoczek na linię, aby pokonać czas strzału. Następnie podciąganie za trzy punkty prosto w twarz George’a Hilla. Następnie powtórzył sekwencję z kolejnym zanikaniem i kolejnym 3. W ciągu trzech minut zdobył 10 punktów z rzędu dla Celtics i zepchnął prowadzenie z powrotem do ośmiu, aby dać im trochę oddechu. Bucks nigdy się nie zbliży.

– Tak, oczywiście trafił w kilka dużych w trakcie meczu – powiedział trener Celtics, Name Udoka. „Zrobiłem to i wykonałem dobrą grę… Wielka noc z jego udziałem, zdecydowanie tego potrzebowaliśmy”.

Tatum miał 16 punktów w samej czwartej kwarcie i zakończył wieczór z 46, dziewięcioma zbiórkami i czterema asystami 17-z-32 z boiska. 46 punktów Tatum było drugim co do wielkości w historii franczyzy w obliczu eliminacji i dołączył do Sama Jonesa jako jedyny inny Celtic, który miał wiele 45-punktowych meczów play-off.

„Dlatego dostaje duże pieniądze” – powiedział Marcus Smart. „Wszedł w inną modę właśnie tam. Widzieliśmy to w jego oczach. Był agresywny, przychodził i mówił „daj mi piłkę”. Daliśmy mu piłkę. Poprosił o to i to właśnie zrobimy. Jak powiedziałem, dlatego dostaje duże pieniądze.

Jayson Tatum ma dopiero 24 lata. Ma przed sobą dekadę lub więcej i być może setki meczów play-off. Będzie mu trudno zagrać lepszą grę niż w piątek wieczorem.

2. Herkulesowy wysiłek Giannisa nie wystarczył

Bucks byli już czołową drużyną, zanim Khris Middleton upadł z powodu zwichnięcia MCL w pierwszej rundzie przeciwko Chicago Bulls, a bez niego problem jest jeszcze bardziej widoczny. Jego nieobecność zmusiła Giannisa Antetokounmpo do wzięcia na siebie nieco śmiesznego ciężaru i próby samodzielnego noszenia Bucks.

Czasami w tej serii był w stanie to zrobić; Bucks wygrali w końcu trzy mecze. Ale nawet najlepsi gracze nie zawsze mogą zrobić to sami, o czym przekonali się Giannis i Bucks podczas gry 6.

Giannis był genialny. Zdobył 17 punktów w pierwszej kwarcie, aby utrzymać Bucks w grze pomimo mocnego startu Celtics i atakował całą noc. Celtics niewiele mogli zrobić, aby go spowolnić, gdy pokonywał drogę do malowania przed gromkimi uderzeniami i wypadami na linię rzutów wolnych.

„Giannis był dla nich świetny” – powiedział Jaylen Brown. „Nieugięty w swoim podejściu. Będzie kontynuował, będzie atakował. Jego kondycja jest świetna, nie wydaje się, żeby był tak zmęczony jak inni. Po prostu nadchodzi”.

Grecki Freak zakończył z 44 punktami, 20 zbiórkami i sześcioma asystami, strzelił 14 z 15 z linii rzutów wolnych i został pierwszym graczem od czasu Shaquille’a O’Neala w 2001 roku, który rozegrał mecz 40-20 w playoffach.

Giannis miał zdumiewający 45,2% wskaźnik wykorzystania – najwyższy w historii w meczu play-off – i zdobył lub asystował przy 52 z 95 punktów Bucks. To był prawdziwie herkulesowy wysiłek i to nie wystarczyło. Jrue Holiday i Pat Connaughton byli jedynymi graczami, którzy zdobyli dwucyfrowe punkty, ale żaden z nich nie zdobył więcej niż 17 punktów. Bucks przegapili Middleton przez całą serię, ale nigdy bardziej niż w Game 6.

3. Celtics pokazują rozwiązanie po upadku gry 5

Celtics powinni byli przybyć do Milwaukee, aby zakończyć serię w piątek wieczorem. Zamiast tego byli tymi, którzy stanęli przed eliminacją po późnym upadku w grze 5, w którym stracili 13-punktową przewagę w czwartej kwarcie u siebie. Powrót do zdrowia po tak rozdzierającej serce porażce wymaga ogromnej determinacji, wiary w siebie, mentalnej wytrzymałości.

Po zażegnaniu eliminacji na drodze jasne jest, że Celtics mają to wszystko.

„Myślę, że tak bardzo zabolało, przegranie tego meczu w ten sposób” – powiedział Jayson Tatum. „Wszyscy mieli w ustach niesmak. Oglądanie filmu, uczenie się z niego i zapał – byliśmy optymistyczni. Nie przegraliśmy, wiedząc, że wciąż mieliśmy okazję uratować nasz sezon i przyjść tutaj i wygrać. Wierzyliśmy w to, naprawdę wierzyliśmy. Wierzyliśmy w siebie i to pokazało dzisiejszej nocy.

Praca jest daleka od ukończenia. Pokonanie najlepszego gracza na świecie w drugim meczu z rzędu i wyeliminowanie obrońców mistrzów nie będzie łatwe, a Celtics będą musieli ponownie się przegrupować przed meczem 7 u siebie w niedzielę. Jednak występ taki jak ten z piątkowego wieczoru wiele mówi o charakterze tej grupy.

„To była wielka chwila dla nas wszystkich” – powiedział Tatum. „Dla mnie i zespołu, jak byśmy zareagowali. Przegrana w piątym meczu może nas zmusić lub złamać. Pokazaliśmy dużo wytrzymałości i rozwoju, wychodząc tutaj i wygrywając w trasie”.