CEO Apple, Tim Cook, zaleca tę taktykę podejmowania decyzji bardziej niż inne

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, mówi, że jest przynajmniej jedno pytanie, na które Twój iPhone nie może odpowiedzieć: jak zbudować życie, które zapewnia zarówno sens, jak i spełnienie?

Na szczęście sam Cook ma w tym zakresie kilka rad. Podczas ceremonii otwarcia Uniwersytetu Gallaudet w Waszyngtonie w zeszłym miesiącu Cook radził nowym absolwentom podejmowanie decyzji bardziej na podstawie ich moralnego kompasu niż jakichkolwiek innych mierników decyzyjnych. Cook powiedział z własnego doświadczenia, że ​​przestrzeganie wewnętrznego kodeksu etycznego i skupienie się na sprawach, które cię pociągają, to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu – zarówno w miejscu pracy, jak i poza nim.

„W głębi serca wiem: bycie wiernym temu, kim jesteś i w co wierzysz, jest jednym z najważniejszych wyborów, jakich możesz dokonać” – powiedział Cook w swoim przemówieniu, które zostało przetłumaczone na amerykański język migowy dla publiczności w Gallaudet, gdzie całe ciało ucznia jest albo głuchym, albo niedosłyszącym. „Pomoże ci nawiązać lepsze relacje. Pomoże ci znaleźć więcej satysfakcji z pracy. A przy odrobinie szczęścia i dużym wysiłku pomoże ci zbudować bardziej sensowne życie”.

Część tego procesu obejmuje identyfikację twojego osobistego kodeksu moralnego, dzięki czemu możesz „dogłębnie zrozumieć, kim jesteś i w co wierzysz”, powiedział Cook. Zalecał jeden ze sposobów na zrobienie tego: wyobraź sobie nieprzewidywalną sytuację, a następnie ustal, jak – w idealnym świecie – chciałbyś na nią zareagować.

„Kiedy wyobrażasz sobie swoją przyszłość… pytanie, które powinieneś zadać, nie brzmi: „Co się stanie?” ale „Kim będę, kiedy to nastąpi?” „Powiedział Cook. „Mam nadzieję, że będziesz miły i współczujący… Mam nadzieję, że zobaczysz cud w byciu częścią czegoś większego niż ty sam. I magię, którą można znaleźć w służbie innym”.

Cook powiedział, że „poczucie sensu” początkowo przyciągnęło go do Apple w 1998 roku. Od tego czasu, dodał, priorytetowo traktuje własne wartości podczas kierowania firmą, koncentrując się na tym, aby produkty Apple były integracyjne, dostępne i przyjazne dla środowiska.

„Naszym celem zawsze było tworzenie technologii, która wzbogaca życie ludzi” – powiedział Cook. „Dlatego ciężko pracujemy, aby technologia była dostępna dla wszystkich, dlatego walczymy o ochronę podstawowego prawa do prywatności i dlatego nieustannie wprowadzamy innowacje, aby pomóc chronić środowisko i pozostawić świat lepszym, niż go zastaliśmy”.

W Apple klienci mogą handlować starymi smartfonami, zegarkami lub komputerami, a firma określi, czy produkty mogą zostać ponownie użyte, odsprzedane lub poddane recyklingowi. Gigant technologiczny chce również wytwarzać produkty o zerowym wpływie netto emisji dwutlenku węgla do 2030 r stronie internetowej.

Jednak urzędnicy rządowi USA chcą popchnąć Apple do wyższego standardu. W zeszłym tygodniu trzech amerykańskich senackich demokratów wysłało list do sekretarza Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych opowiadającego się za projektem ustawy – podobnej do niedawno uchwalonych przepisów UE – która wymagałaby od wszystkich producentów smartfonów wytwarzania produktów wokół uniwersalnego przewodu ładującego.

Cook zakończył swoje przemówienie, zauważając, że poczucie wspólnoty studentów – szczególnie tej, którą zbudowali podczas studiów – jest wartością, o której nie należy zapominać.

„Mam nadzieję, że będziecie dobrymi zarządcami planety, którą zamieszkujemy i uczestnikami walki o to, aby była lepsza, bardziej równa, bardziej dostępna, sprawiedliwsza” – powiedział Cook „Mam nadzieję, że będziecie mocno trzymać się społeczności, którą tu zbudowaliście. Ponieważ cokolwiek przyniesie życie, twój sukces zostanie osłodzony, a niepowodzenia złagodzone ”.

Zapisz się teraz: Bądź mądrzejszy o swoich pieniądzach i karierze dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

Nie przegap:

Tim Cook spodziewa się, że nasze zachowanie zmieni się, gdy czujemy się „nadzorowani przez cały czas” przez technologię: „To zmienia społeczeństwo w poważny sposób”

Steve Jobs wykorzystał swój urlop na bombardowanie pracowników Apple telefonami, mówi twórca iPoda – oto dlaczego

.

Leave a Comment