DC przygotowuje się na drugą noc burz po śmiertelnym uderzeniu pioruna

Komentarz

Po wieczorze częstych i gwałtownych burz, które wywołały ulewne deszcze, niszczące wiatry i śmiertelne błyskawice, region Waszyngtonu czeka kolejny atak burzliwej pogody w piątek.

Burze z piorunami, niektóre z ulewnymi deszczami i niebezpiecznymi piorunami, są prawdopodobne, szczególnie po godzinie 16.00.

National Weather Service wydała obserwację powodziową od 15 do 20 w piątek.

„Każda burza z piorunami będzie w stanie wytworzyć bardzo obfite opady deszczu, z możliwymi lokalnymi sumami od dwóch do czterech cali” – napisał Weather Service. „Wiele deszczu może spaść w ciągu jednej do trzech godzin, umożliwiając szybki wzrost strumieni i strumieni, a także gwałtowne powodzie na obszarach miejskich”.

Kilka sztormów może również zawierać szkodliwe porywy, chociaż zagrożenie wiatrem jest nieco mniejsze niż w czwartek.

Para z Wisconsin nie żyje po uderzeniu pioruna w czwartek w pobliżu Białego Domu

Patrząc wstecz na czwartkowe burze

Burze czwartkowe były liczniejsze i trwalsze niż oczekiwano. Wezwaliśmy do burzy, która kończy się około zachodu słońca; zamiast tego, w godzinach wieczornych rozwinęły się rozległe burze, które trwały do ​​północy.

Służba Pogodowa otrzymała około 140 raportów o złej pogodzie w całym regionie; powalone drzewa i podmuchy powyżej 39 mil na godzinę generowały większość tych raportów. Jednak było kilka doniesień o gwałtownych powodziach w Dystrykcie i Baltimore. Sumy opadów wynosiły głównie od 0,5 do 1,5 cala, ale były też obszary, które miały od 1,5 do 3,5 cala, głównie na wschód od autostrady międzystanowej 95.

Uszkodzenia powodowane przez wiatr koncentrowały się w małych kieszeniach i były związane z uderzeniami wiatru w dół wysoko na niebie, które uderzały w ziemię i rozchodziły się wachlarzem; są one znane jako microbursts. Jeden szczególnie intensywny mikropęcherzyk spowodował uszkodzenia drzew wokół Aleksandrii i Landmark w Wirginii. Ta sama burza wywołała podmuch z prędkością 58 mil na godzinę na lotnisku Reagana w Arlington w stanie Wirginia. Drzewa zostały również przewrócone w Dystrykcie, a także wokół Winchester, Gaithersburg, Columbia i Baltimore.

Dlaczego było bardziej burzowo niż przewidywano

Patrząc na mapy pogodowe, ogólne środowisko wydawało się łagodne: nie było pobliskich frontów, a prąd strumieniowy został przesunięty daleko na północ nad Kanadą. Z prądem strumieniowym tak daleko na północ i masywnym „grzbietem” wysokiego ciśnienia dominującym nad Środkowym Atlantykiem, uskok wiatru był słaby i nie uważano, że przyczynił się do nasilenia burzy. Widoczne było słabe zakłócenie na dużych wysokościach, które mogło pomóc w rozpętaniu burz w regionie, niezależnie od aktywności, która ograniczała się głównie do gór.

Jednak biorąc pod uwagę wyjątkowo wysokie temperatury powierzchni i wilgotność — wzloty sięgały połowy do późnych lat 90. — atmosfera stała się bardzo niestabilna. Niestabilne powietrze napędzało intensywne, ale krótkotrwałe prądy burzowe, które szybko utorowały drogę do ulewnych ulewy, skoncentrowanych wyładowań atmosferycznych z chmury do ziemi i mikrowybuchów.

Co się dzieje, gdy uderza piorun — i jak zachować bezpieczeństwo

Ponadto chłodne prądy zstępujące tych komórek rozprzestrzeniające się po powierzchni szybko zastygały i pomogły unieść powietrze w szerszym regionie, powodując, że w miarę upływu czasu rozwijały się luźno zorganizowane skupiska burz. W pewnym sensie burze „załadowały się” w większy zasięg i wyższy stopień organizacji. Modele predykcyjne kiepsko radziły sobie z tą konsolidacją. Największy stopień konsolidacji był blisko i na wschód od I-95, gdzie leżała oś największej niestabilności. Dodatkowo chłodniejsze wiatry znad zatoki Chesapeake zwiększyły kontrasty temperatur, intensyfikując pobliskie burze.

Burze były malownicze

Choć niebezpieczne, burze wytworzyły na niebie oszałamiające sceny. Wielu czytelników uchwyciło jednocześnie widoki uderzeń piorunów i tęczy, a także piękne chmury mammatus. Te chmury mają podobne do torebek wyrostki, które czasami wiszą pod kowadłem podczas intensywnych burz.

Poniżej kilka przykładów…

Leave a Comment