Demokratyczna Republika Konga ogłasza wybuch epidemii eboli

Demokratyczna Republika Konga (DRK) ogłosiła w sobotę nową epidemię wirusa Ebola w północno-zachodnim mieście Mbandaka, położonym w prowincji Equateur w DRK, Sky News zgłoszone Niedziela.

Urzędnicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) szczegółowy wybuch w dniu 23 kwietnia, zauważając, że władze ds. zdrowia DRK do tej pory wykryły tylko jeden przypadek choroby.

„Pacjent, 31-letni mężczyzna, zaczął odczuwać objawy 5 kwietnia i po ponad tygodniu opieki w domu zgłosił się na leczenie do lokalnej placówki zdrowia. 21 kwietnia pacjent został przyjęty do centrum leczenia eboli na intensywną terapię, ale zmarł później tego samego dnia ”- napisała WHO w komunikacie prasowym.

Pracownicy służby zdrowia w ośrodku zdrowia w Mbandaka podobno rozpoznali objawy mężczyzny jako podobne do objawów wirusa Ebola i „natychmiast przesłali” próbki jego zdrowia w celu przetestowania pod kątem choroby, potwierdzając później, że zaraził się wirusem Ebola.

Urzędnicy ds. zdrowia DRK badają obecnie źródło ostatniej epidemii wirusa Ebola w Mbandaka, która według WHO jest „szóstym miejscem od 2018 r. – najczęstszym zdarzeniem w historii eboli w tym kraju”.

Kobieta mierzy temperaturę na stacji badań eboli, gdy wjeżdża do Demokratycznej Republiki Konga z Rwandy 16 lipca 2019 r. w Gomie. (JOHN WESSELS / AFP przez Getty Images)

Prowincja równikowa DRK poprzednio zdeklarowany Epidemie eboli w 2020 i 2018. Epidemia w 2020 r. spowodowała 130 przypadków eboli, podczas gdy epidemia w 2018 r. spowodowała 54 zakażenia. Obecna epidemia eboli w Mbandaka oznacza 14. wybuch epidemii eboli w DRK od czasu, gdy naukowcy byli pierwsi odkryty śmiertelna choroba w 1976 r. w pobliżu rzeki Ebola w DRK (DRK była wówczas znana jako „Zair”).

Pracownicy służby zdrowia spalają odpady medyczne powstałe podczas opieki nad pacjentami zakażonymi wirusem Ebola, 21 sierpnia 2018 r. w Mangina, niedaleko Beni, w prowincji North Kivu.  - Sześćdziesiąt jeden osób zmarło w ostatnim wybuchu epidemii eboli w Demokratycznej Republice Konga (DRK), podały władze, dodając, że do listy leków dodano cztery nowe leki.  Epidemia rozpoczęła się 1 sierpnia w Manginie, epicentrum epidemii w prowincji North Kivu, a przypadki odnotowano w sąsiedniej prowincji Ituri.  Jest to dziesiąta epidemia, która uderzyła w DRK od 1976 r., kiedy Ebola została po raz pierwszy zidentyfikowana i nazwana na cześć rzeki na północy kraju.  (Zdjęcie: John WESSELS / AFP) (źródło zdjęcia powinno brzmieć: JOHN WESSELS / AFP / Getty Images)

Pracownicy służby zdrowia spalają odpady medyczne powstałe podczas opieki nad pacjentami zakażonymi wirusem Ebola, 21 sierpnia 2018 r. w Mangina, niedaleko Beni, w prowincji North Kivu. (JOHN WESSELS / AFP / Getty Images)

„Choroba wirusa Ebola (EVD)”, jak to jest oficjalnie termin przez WHO to „rzadka, ale ciężka, często śmiertelna choroba u ludzi”. Dzikie zwierzęta mogą przenosić Ebolę na ludzi, którzy mogą następnie przenosić chorobę na innych ludzi poprzez bezpośredni kontakt fizyczny, na przykład przez błony śluzowe lub pękniętą skórę. Przenoszenie wirusa Ebola z człowieka na człowieka może nastąpić poprzez wymianę „krwi lub płynów ustrojowych osoby chorej lub zmarłej na Ebolę… [or] przedmioty, które zostały skażone płynami ustrojowymi (takie jak krew, kał, wymiociny) od osoby chorej na Ebolę lub ciało osoby, która zmarła na Ebolę”, według WHO

Ebola ma średni wskaźnik śmiertelności około 50 procent, chociaż poprzednie wybuchy choroby wykazały śmiertelność w zakresie od 25 do 90 procent.

WHO, która jest międzynarodowym organem zdrowia publicznego Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), powiedziała 23 kwietnia, że ​​planuje wesprzeć lokalną akcję szczepień przeciwko wirusowi Ebola w Mbandaka w nadchodzących dniach.

“Kraj [DRC] ma już zapasy szczepionki rVSV-ZEBOV Ebola dostępnej w miastach Goma i Kinszasa. Szczepionki będą wysyłane do Mbandaki i podawane w ramach strategii „szczepienia pierścieniowego” – w której kontakty i kontakty osób kontaktowych są szczepione, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i chronić życie ”- poinformowała WHO w sobotę.

Ten. WHO odniosła się do „rVSV-ZEBOV-GP” lub nazwy badawczej szczepionki przeciw Ebola sprzedawanej jako „Ervebo”. Europejska Agencja Leków (EMA), która jest oficjalnym regulatorem zdrowia Unii Europejskiej (UE), zatwierdzony Ervebo w dniu 11 listopada 2019 r., zaznaczając „pierwszy raz, kiedy jakakolwiek szczepionka przeciwko wirusowi Ebola pokonała tę przeszkodę”, brytyjskie czasopismo akademickie Nauki ścisłe zgłoszone.

„Decyzja Europejskiej Agencji Leków (EMA) o zezwoleniu amerykańskiej firmie farmaceutycznej Merck na sprzedaż szczepionki oznacza, że ​​produkt może być teraz magazynowany i potencjalnie dystrybuowany szerzej niż obecnie, szczególnie w Afryce”. Nauki ścisłe obserwowane w tym czasie.

Erbevo został po raz pierwszy opatentowany w 2003 roku i do końca 2019 roku był podawany w nagłych wypadkach w celu stłumienia określonych i ostrych epidemii wirusa Ebola w całej Afryce.

Leave a Comment