Disney twierdzi, że Floryda nie może rozwiązać specjalnego statusu podatkowego Reedy Creek

Spór między Ronem DeSantisem a największym prywatnym pracodawcą na Florydzie koncentruje się teraz na tym, czy stan może legalnie rozwiązać specjalny okręg podatkowy, który rządzi Walt Disney World, jako gubernator i miejscowi prawodawcy zrobili to w zeszłym tygodniu.

Sparing rozpoczął się po tym, jak DeSantis w zeszłym miesiącu podpisał kontrowersyjną ustawę zabraniającą szkołom nauczania dzieci od przedszkola do trzeciej klasy w kwestiach związanych z orientacją seksualną i tożsamością płciową. CEO Disneya, Bob Chapek, początkowo próbował trzymać się z dala od gorącej debaty publicznej na temat tego środka, wyszydzany przez krytyków jako prawo „Nie mów gejem”. Ale wraz z rosnącą presją wewnątrz firmy, aby sprzeciwić się temu środkowi, w końcu… ujawnił się publicznie przeciwko temu środkowi na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy jego firmy w marcu.

Republikański gubernator zareagował, próbując zszargać Disneya jako „obudzonego” i przeniósł się do zniesienia specjalnego statusu, który pozwala kurortowi na skuteczne działanie jako własny samorząd miejski na posiadanej 39-milowej posiadłości, zwanej Reedy Creek Improvement District .

Składając swoje jedyne publiczne oświadczenie od czasu, gdy republikański gubernator i prawodawcy skierowali swój gniew na Disneya, firma w tym tygodniu wyraziła zaufanie do inwestorów, że stan nie może prawnie unieważnić 55-letniego porozumienia, dopóki dług obligacyjny dystryktu Reedy Creek nie zostanie spłacony .

W rezultacie próba rozwiązania specjalnego okręgu podatkowego w hrabstwach Orange i Osceola złamałaby porozumienie zawarte przez Florydę podczas tworzenia okręgu w 1967 r., sygnalizowała firma.

Opublikowany na stronie internetowej Miejskiej Rady ds. Przepisów Papierów Wartościowych 21 kwietnia Disney stwierdził: „W świetle zobowiązania stanu Floryda złożonego obligatariuszom dystryktu, Reedy Creek spodziewa się zbadać swoje możliwości, kontynuując swoją bieżącą działalność, w tym ściągając i inkasując swoje reklamy obligacje podatkowe valorem i obligacje przychodowe od użyteczności publicznej, dotrzymanie kowenantów obligacji oraz eksploatacja i utrzymanie jej właściwości.”

Floryda jest umownie zobowiązana do nie angażowania się w okręg, dopóki dług z tytułu obligacji nie zostanie spłacony, powiedział Jacob Schumer, prokurator miejski z Maitland na Florydzie, kancelaria prawna Shepard, Smith, Kohlmyer & Hand, powiedział CBS MoneyWatch.

„Zadanie rozwiązania specjalnego okręgu i rozdzielenia jego obowiązków między dwa powiaty jest ogromne” – powiedział.


Specjalny status podatkowy Disney World może nie być zagrożony, mówi reporter

06:27

Disney nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Zatrudnia około 80 000 osób w ośrodku, który obejmuje liczne parki rozrywki, hotele i własną flotę autobusową.

Polityczne zamieszanie prawdopodobnie będzie kontynuowane, a DeSantis sygnalizuje, że jest gotowy do walki z Disneyem.

„Zespół gubernatora pracuje nad administrowaniem tym ustawodawstwem, które ma na celu wyrównanie szans dla firm na Florydzie. Kiedy będziemy mieli więcej do podzielenia się na naszej drodze, z przyjemnością je prześlemy. Floridianie nie będą musieli dźwigać ciężarów Disneya – powiedział CBS MoneyWatch rzecznik prasowy w e-mailu.

.

Leave a Comment