Dom z lat 60. unikający nowoczesnego gustu w stylu „anty-establishmentu”

Scenariusz Kathryn Snowdon, CNN

Kolorowe pokoje, kwiatowe wzory sięgające od podłogi do sufitu i toalety z marmuru Sherle Wagner nie są oczywistymi akcentami stylu dla nowoczesnych, luksusowych domów w Hollywood. Ale w przypadku jednego z przeobrażeń posiadłości z lat sześćdziesiątych uniknięto za wszelką cenę Blanda na rzecz ekscentrycznego indywidualizmu.

„Nazwijmy to antysystemowym smakiem” – powiedziała Mary Kitchen Przegląd architektury kiedy zaprosiła magazyn do swojego domu w stylu Regency w Holmby Hills w Los Angeles na lipcowy/sierpniowy numer.

„Są to rzeczy, których większość ludzi nie chciałaby lub nie chciałaby wyrwać ze starego domu” – powiedziała prezenterka telewizyjna, modelka i filantrop o bardziej nietypowych dekoracjach, w tym pozłacanych elementach wyposażenia, aksamicie ciętym przez Dorothy Draper i frędzlach z bulionu. parasole basenowe. Zastosowano również materiały z połowy wieku, takie jak winyl, linoleum i korek. „Po prostu uwielbiam to, że sprawia mi to przyjemność” – dodał Kitchen.

Mary Kitchen, ubrana w suknię od Oscara de la Renta, siedzi w swoim salonie. Kredyt: Stephen Kent Johnson / Architectural Digest

Zaprojektowany przez architekta Caspara Ehmcke, dom został wybudowany w 1966 roku. Kuchnia i jej mąż kupili dom od Piosenkarz Maroon 5 Adam Levine i jego żona, modelka Behati Prinsloo Levinektóry rozebrał wnętrze przed podjęciem decyzji o sprzedaży nieruchomości.

Kitchen ujawniła, że ​​nie chce przyjąć aktualnego trendu subtelnego, miękkiego minimalizmu. „Nie szukałam fajnego domu z połowy wieku w Hollywood Hills, z wyjątkowo gustownymi wnętrzami” – powiedziała. „Nie chciałem domu, który wygląda jak wszyscy inni”.

Aby osiągnąć ten cel, zatrudniła projektanta wnętrz Jamiego Busha, architekta Williama Hefnera i architekta krajobrazu Raymonda Junglesa. Rezultatem jest mieszanka gatunków i epok: zabawne, ale wyrafinowane, retro połączone ze współczesnością.

W kuchni świetliki w kształcie rombu odzwierciedlają znajdujące się poniżej wyspy kuchenne, zwieńczone szmaragdowym kwarcytem.

W kuchni świetliki w kształcie rombu odzwierciedlają znajdujące się poniżej wyspy kuchenne, zwieńczone szmaragdowym kwarcytem. Kredyt: Stephen Kent Johnson / Architectural Digest

Zespół próbował sobie wyobrazić, jak mógłby wyglądać dom, gdyby miał „naprawdę wyjątkową architekturę z epoki”, według Hefnera. Oznaczało to pracę w oryginalnym obrysie, spłaszczenie dachu dwuspadowego i dodanie narożnych okien i nowoczesnych okapów.

W salonie kryształowy żyrandol Waterford wisi nad jasnoróżowymi sofami z Coup Studio, francuskimi fotelami z lat 60., stolikiem koktajlowym Armanda Jonckersa i mosiężną rzeźbą z liścia bananowca z lat 70. XX wieku. W kuchni dominują odcienie seledynu i leśnej zieleni, ze świetlikami, które odzwierciedlają kształt wysp poniżej.

Trzy córki Mary Kitchen sfotografowane siedzące przy basenie na okładce lipcowo-sierpniowego wydania Architectural Digest.

Trzy córki Mary Kitchen sfotografowane siedzące przy basenie na okładce lipcowo-sierpniowego wydania Architectural Digest. Kredyt: Stephen Kent Johnson / Architectural Digest

W sypialniach trzech córek Kitchena dominują tapety i tkaniny w tulipany – choć w różnych paletach kolorów. W jednym z pokoi różowo-zielono-biały kwiatowy wzór pokrywa ściany, zasłony, pościel, a nawet ramę łóżka.

„Podział domu według koloru pozwoliło nam kontrolować niesamowitą różnorodność elementów i motywów, które przyciągały Mary, wszystkie te wspaniałe rzeczy z odległych epok i miejsc. Kiedy ustaliliśmy zasady, mogliśmy swobodnie grać w tych granicach, – powiedział Bush.

Dodał: „Dom to efektowna fantazja, ale jest też dziwnie niemodny. Mary pchnęła go w najbardziej odważny sposób. Większość ludzi po prostu nie miałaby bezczelności”.

.

Leave a Comment