Donald Trump właśnie miał swój „najgorszy dzień”: prokurator Watergate

Były prezydent Donald Trump„Najgorszy dzień” nadszedł w tym tygodniu, kiedy jego prawnik z Białego Domu, Pat Cipollone, został wezwany przez federalnych śledczych, powiedział jeden z byłych prokuratorów Watergate.

Nick Ackerman, który służył jako asystent prokuratora specjalnego Watergate, powiedział, że wtorkowe wezwanie do sądu oznaczało „najgorszy dzień dla Donalda Trumpa”.

Cipollone otrzymał rozkaz złożenia zeznań przed wielką ławą przysięgłych w ramach Departamentu Sprawiedliwości śledztwo w sprawie działań prowadzących do zamieszek w Kapitolu 6 stycznia 2021 r.. Był już przesłuchiwany przez komisję Izby ds. śledztwa w sprawie ataku, ale Ackerman powiedział, że federalne wezwanie do sądu będzie o wiele bardziej obciążające Trumpa.

“Myślę że Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza uzyskać o wiele więcej informacji od Pata Cipollone’a” – powiedział były prokurator MSNBC‘s Rytm w środę. „Jeśli myślał, że to jego najgorsze doświadczenie – pójście przed komisją – czeka go wielkie zaskoczenie, gdy pojawi się przed wielką ławą przysięgłych”.

Nick Ackerman, który służył jako asystent prokuratora specjalnego Watergate, nazwał wtorek – dzień, w którym były radca prawny Białego Domu Pat Cipollone został wezwany przez Departament Sprawiedliwości – „najgorszym dniem dla Donalda Trumpa”. Powyżej Trump przemawia podczas szczytu America First Agenda w hotelu Marriott Marquis 26 lipca w Waszyngtonie
Drew Angerer/Getty Images

Do tej pory Cipollone był najwyższym rangą urzędnikiem Białego Domu, którego wezwał Departament Sprawiedliwości. Marc Short, były wiceprezes Mike Penceszef sztabu i Greg Jacobs, były główny doradca Pence’a, podobno również zeznawali przed wielką ławą przysięgłych w ostatnich tygodniach.

Ackerman powiedział, że w przeciwieństwie do panelu Izby, śledczy federalni nie pozwolą byłemu prawnikowi Trumpa powoływać się na przywileje wykonawcze w rozmowach, które prowadził z Trumpem w ostatnich dniach sprawowania urzędu.

„Pozwolili mu ubiegać się o przywilej adwokacki-klient. Nic z tego nie pójdzie nigdzie z federalnymi” – powiedział Ackerman. „Zamierza domagać się przywilejów z indywidualnymi pytaniami. Zaprowadzą go do sędziego sądu, który nakaże mu zeznawać i powiedzieć mu, że nie ma przywileju”.

Były prokurator Watergate powiedział, że Cipollone może próbować odwołać się od tych orzeczeń, ale dodał, że śledztwo potoczy się znacznie szybciej niż przesłuchania komisji Izby Reprezentantów tego lata.

„Pat Cipollone będzie mówił więcej przed wielką ławą przysięgłych” – powiedział.

Chociaż panel Izby pozwolił Cipollone’owi ubiegać się o uprzywilejowanie niektórych dyskusji, aby zmusić go do zeznań, zeznania byłego adwokata Białego Domu nadal dostarczały prawodawcom informacji dla panelu, aby zbudować swoją sprawę przeciwko Trumpowi.

Potwierdzanie relacji innych byłych urzędników TrumpaCipollone powiedział, że zespół prawników Trumpa plan przejęcia maszyn do głosowania był „strasznym pomysłem dla kraju”.

„Jest sposób na zakwestionowanie wyborów, wiesz, to się dzieje cały czas” – powiedział Cipollone w wywiadzie. „Ale pomysł, że rząd federalny mógłby wkroczyć i przejąć maszyny wyborcze? Nie rozumiem, dlaczego musimy ci w ogóle mówić, że to zły pomysł dla kraju. To okropny pomysł”.

Cipollone powiedział również komisji, że uważa, iż Trump powinien był poddać wybory w grudniu 2020 r. i że poparł wniosek byłego prokuratora generalnego Billa Barra, że ​​nie ma dowodów na oszustwo wyborcze.

Leave a Comment