Dr Oz przyjął wielkie kłamstwo Trumpa – czy wyborcy Magi nagrodzą go w wyścigu do Senatu? | Pensylwania

SCokolwiek lubisz w zwolennikach Donalda Trumpa, nie możesz ich winić za zaangażowanie. Kiedy były prezydent przybył na swój ostatni wiec w głęboko wiejskim zakątku zachodniej Pensylwanii, wielu z nich już od 10 godzin stało w strugach deszczu.

Polem, na którym mieli powitać swojego czcigodnego przywódcę, była kąpiel błotna. Zanim Trump w końcu przybył, 20 minut spóźniony, scena nabrała cech apokalipsy – jak sekwencje zamykające festiwal Fyre.

Tym razem pozornie bezgraniczna cierpliwość oddanych zwolenników Trumpa została wystawiona na próbę z dodatkowego powodu. Przyjechał do Westmoreland Fairgrounds pod Greensburgiem, aby posypać trupem gwiezdnym pyłem jego ulubiony wybór na Senat USA miejsce zwolnił odchodzący na emeryturę republikański senator Pat Toomey.

To, czy konserwatyści z Pensylwanii pogodzą się z poparciem, gdy prawybory odbędą się 17 maja, będzie miało poważne konsekwencje, nie tylko dla historii Trumpa w zakresie awansu wybranego przez siebie narodu – a wraz z tym jego uścisku w partii republikańskiej. Będzie to miało również konsekwencje dla listopadowych wyborów, które w zgodzie z ostatnie konkursy w staniejest prawie pewne, że będzie bardzo blisko i może mieć kluczowe znaczenie dla ustalenia, czy Republikanie odzyskają Senat.

Problem polega na tym, że wielu zwolenników Trumpa nie wie, co sądzić o Mehmet Oz, znanym chirurgu telewizyjnym, lepiej znanym jako Dr Oz.

„Kochamy Trumpa, ale będziemy wygwizdywać Oza” – powiedziała 46-letnia Pam, lokalna nauczycielka, która poprosiła o podanie tylko swojego imienia. Przyznała, że ​​jednym z powodów, dla których się pojawiła, była chęć zobaczenia, jak wrogo nastawieni będą jej koledzy zwolennicy Trumpa do kandydata.

W końcu, po całym tym przemoczonym oczekiwaniu, Pam była rozczarowana. Okazjonalne buczenie można było usłyszeć wcześniej wieczorem, gdy wspomniano o Oz, ale kiedy sam mężczyzna wszedł na scenę, czy to celowo, czy przypadkowo, muzyka była tak podkręcona, że ​​nie można było odróżnić szyderstwa od wiwatów.


Do tej pory wzór jest już dobrze ugruntowany. Wybitne osoby tak desperacko pragną błogosławieństwa Trumpa, że ​​zawieszają funkcje poznawcze i działają jako jego niewolniczy rzecznik.

Zjawisko to zostało żywo zilustrowane po powstaniu 6 stycznia na Kapitolu w zeszłym roku. przywódcy republikańscy, w tym Kevin McCarthy początkowo byli krytyczni wobec roli Trumpa, ale potem zaczęli wiernie powtarzać jego wielkie kłamstwo, że wybory zostały mu skradzione.

Niedawno JD Vance, autor kapitału wysokiego ryzyka Hillbilly Elegy, porzucił swoją wcześniejszą krytykę Trumpa, aby zdobyć poparcie byłego prezydenta w wyścigu o miejsce w Senacie USA w Ohio. Upokarzający gambit opłacił się w zeszłym tygodniu, a Vance zapieczętował prawybory republikanów, które otrzymały wsparcie od Trumpa.

Donald Trump przemawia na wiecu „Save America” i popiera dr Mehmeta Oza w Senacie w Greensburgu w Pensylwanii w piątek. Zdjęcie: Agencja Anadolu / Getty Images

Spośród wszystkich wielu przykładów tej formy rzadko zdarzało się tak dramatyczne porzucenie rozumowania opartego na faktach w zamian za uniwersum Trumpa alternatywne fakty niż wyświetlany przez Oz. Zszedł ze szczytów naukowych znanego kardiochirurga, poprzez promowanie środków znachorskich w swoim programie telewizyjnym w ciągu dnia, aż do pełnego uścisku magii wielkiego kłamstwa Trumpa.

61-letni Oz ma nienaganne wykształcenie medyczne. Urodzony w Cleveland w stanie Ohio, jest synem tureckich imigrantów i podążył za ojcem na chirurgię klatki piersiowej, z treningiem Ivy League na Harvardzie i Uniwersytecie Pensylwania.

W szczytowym momencie był innowatorem w minimalnie inwazyjnej chirurgii serca. Na Uniwersytecie Columbia, gdzie leczył pacjentów do 2018 roku, napisał wiele recenzowanych artykułów opatrzonych nieprzeniknionymi zdaniami jak ten: „W wieloczynnikowej analizie proporcjonalnej regresji ryzyka Coxa czas CPB, przebyty zabieg kardiochirurgiczny, zakażenie rany mostka, pooperacyjna niewydolność nerek i pooperacyjny udar mózgu były związane ze zwiększonym ryzykiem śmiertelności po MICS”.

Jego słabość – czy siła? – był urokiem sławy i fortuny. W 1996 roku dokonał przeszczepu serca u brata menedżera New York Yankees w środku World Series, którą wygrali Yankees.

Taki niezwykły przypadek sprawił, że stał się ulubieńcem mediów. Oprah Winfrey zadzwoniła, nazywając go „Lekarzem Ameryki”, a końcowym rezultatem był The Dr Oz Show, który trwał do stycznia tego roku.

Jego program obejmował transmisje publiczne, zwracając uwagę na cukrzycę typu 2 i zachęcając widzów do zdrowszego odżywiania. Ale z czasem wślizgnął się na kontrowersyjne terytorium.

Do 2014 r. nazywano go „handlarz tranem wężowym” i postawiony przed komisją Senatu USA za reklamowanie „cudownych” produktów dietetycznych w programie Dr Oz Show. „Nie rozumiem, dlaczego musisz mówić takie rzeczy, ponieważ wiesz, że to nieprawda”, zbeształa go Claire McCaskill, wówczas senator z Missouri.

Podczas pandemii bronił kilku takich samych zdyskredytowanych zabiegi pseudonaukowe takich jak hydroksychlorochina popchnięta przez Trumpa.

Aby dopełnić tego spadku, kardiochirurg uwzględnił teraz w swojej kampanii senackiej w Pensylwanii fałsz, że przegrane przez Trumpa wybory prezydenckie w 2020 r. były pełne oszustw. „Rozmawiałem o tym z prezydentem Trumpem i nie możemy iść dalej” – powiedział podczas niedawnej debaty telewizyjnej dla republikańskich prawyborów. „Musimy poważnie podejść do tego, co wydarzyło się w 2020 roku”.

Nie ma dowodów na to, że w wyborach 2020 r. doszło do oszustw na znaczną skalę, w Pensylwanii lub gdziekolwiek indziej.


TProblem z byciem gospodarzem telewizji w ciągu dnia polega na tym, że zostawiasz bardzo długi papierowy ślad. Rywale Oza o nominację Republikanów bombardują wyborców w Pensylwanii za pomocą atakuj reklamy przedstawiając go jako „hollywoodzkiego liberała” i Rino – Republikanin tylko z nazwy.

Wśród niewygodnych prawd, które wyrzucają reklamy, jest czas, kiedy Oz zaprosił Michelle Obamę do swojego programu, jego refleksje na temat rasizm systemowy i jak prowadzi to do dysproporcji w wynikach zdrowotnych, oraz jego dyskusje na temat tego, jak zmniejszyć liczbę zgonów i obrażeń spowodowanych przez broń.

Reklamy ataków zawierały: Wywiad 2019 w którym zakwestionował stany republikańskie, które wprowadzały ustawy o zakazie aborcji po sześciu tygodniach, znane jako rachunki za bicie serca. „Ale serce nie bije” – dokładnie pokazuje Oz.

Kandydat republikańskiego Senatu w Pensylwanii, dr Mehmet Oz, podaje dłoń Donaldowi Trumpowi podczas wiecu w Greensburgu w Pensylwanii.
Kandydat republikańskiego Senatu w Pensylwanii, dr Mehmet Oz, podaje dłoń Donaldowi Trumpowi podczas wiecu w Greensburgu w Pensylwanii. Zdjęcie: Hannah Beier / Reuters

A potem w jego programie pojawił się fragment, który nazwał „dzieci transpłciowe: za małe, by się zdecydować?” gdzie zaprosił dzieci doświadczające dysforii płciowej i ich rodziców do opowiedzenia o swojej podróży.

Ulewa negatywnych reklam politycznych z niewygodnymi politycznie klipami z programu Oz wyraźnie wywarła wpływ na wyścig. Najnowsze ankiety pokazać, że republikański wyścig prawyborów jest zbyt bliski, z osobowością telewizyjną w niewielkiej przewadze z 18% do 16% jego głównego rywala, super zamożnego byłego prezesa funduszu hedgingowego, Davida McCormicka.

Natomiast pole kandydatów Demokratów wydaje się być już uregulowane wyraźny faworyt: zastępca gubernatora Pensylwanii, John Fetterman. On jest mistrz związków zawodowych, legalizacji marihuany i zwalczania nierówności w dochodach, zdrowiu i mieszkalnictwie.

Z pewnością wątpliwości co do Oza pozostały powszechne wśród wielbicieli Trumpa walczących z deszczem Westmoreland w piątek wieczorem.

„Jestem nieufny”, powiedział 52-letni Ken Rockhill. „Chcę ufać kandydatowi Trumpa, ale jestem nieufny”. Będzie musiał się wykazać ”.

Rockhill, artysta z Pittsburgha, powiedział, że jego wątpliwości dotyczące Oz wynikały z czasów, gdy kandydat był osobowością telewizyjną. Co było dziwne, biorąc pod uwagę, że sam Trump ma ten sam rodowód.

„Oz był zachwycony tym całym hollywoodzkim serialem” – powiedział Rockhill. „Był wielki wśród Obamów, kręci się wokół wszystkich gwiazd – to nigdy nie kończy się dobrze”.

Sharon Nagle, 60-letnia barmanka z małego miasteczka górniczego, powiedziała, że ​​niepokoiło ją podwójne obywatelstwo amerykańsko-tureckie Oz. Kwestia ta została również podchwycona przez republikańskich rywali Oza, którzy nazwali jego tureckie powiązania zagrożenie bezpieczeństwa narodowegozmuszając go do obiecuję się wyrzec jego obywatelstwo tureckie w przypadku zdobycia mandatu w Senacie.

Nagle sprzeciwia się także muzułmańskiej tożsamości Oz. „Kocham Trumpa, ale on się mylił. Nigdy nie zagłosuję na muzułmanina – planują przejąć Amerykę od wewnątrz i wprowadzić prawa szariatu. Tak myślę i nie jestem bigotem ”.

Pam, zwolenniczka Trumpa, która przyszła zobaczyć, czy Oz zostanie wygwizdany poza sceną, powiedziała, że ​​jako chrześcijanka jej niechęć do niego wynikała z odcinka The Dr Oz Show z 2010 roku, w którym pojawiła się ośmioletnia dziewczynka, która przeszła jej płeć męska w chwili urodzenia. „Skorzystanie z platformy, aby powiedzieć, że ośmioletni chłopiec może zmienić płeć – to zło” – powiedziała.

Czy sądziła, że ​​Trump popełnił błąd, popierając go? Tak, powiedziała Pam, wykazując zaskakującą chęć zakwestionowania wyroku byłego prezydenta, mimo że jest zagorzałą zwolenniczką Magi.

– Ten człowiek nie jest Bogiem – powiedziała Pam, odnosząc się do Trumpa. „Wkłada spodnie, po jednej nodze na raz”.

Z ciekawości Strażnik zapytał Pam, czy kiedykolwiek oglądała Dr Oz Show.

Jej oczy zabłysły i rozpromieniła się. – O tak – powiedziała. „Uwielbiamy program Dr Oz!”


Ppolityczni stratedzy na wiecu pracowali bardzo ciężko, aby spróbować przezwyciężyć chłodną reakcję na poparcie Oz. Vance wyszedł na scenę z wyraźną nadzieją, że zwycięstwo, które wyciągnął z kapelusza w zeszłym tygodniu, może jakoś odcisnąć się na Oz.

Tłum był atakowany przez cały wieczór 30-sekundowymi filmami, próbującymi obalić portret kandydata przedstawiony w reklamach ataku. Oto Oz otoczony dziećmi, które upierają się, że życie zaczyna się w momencie poczęcia. Oto Oz ubrany w koszulę drwala, wymachujący dwulufową strzelbą – jak ten człowiek może być przeciw drugiej poprawce?

Kiedy Oz w końcu przemówił do tłumu, zapewnił ich, że jest jednym z nich – prawdziwym człowiekiem magów. „Prezydent poparł mnie jako kandydata America First… Prezydent Trump poparł mnie, ponieważ jestem mądry, jestem twardy i nigdy cię nie zawiodę”.

Następnie sam Trump powiększył swojego wybranego kandydata. „Popieramy wiele osób trochę nieszablonowo” – powiedział, wyrażając najsubtelniejsze deklaracje o obawach swoich zwolenników.

Przypomniał tłumowi, jak Oz zaprosił go na swój program w 2016 roku, dając ówczesnej nadziei prezydenta świetny rachunek zdrowia, chociaż kazał mu zrzucić kilka kilogramów. „Dr Oz odniósł niezwykle udaną karierę w telewizji, a teraz biegnie, aby uratować nasz kraj przed radykalnymi wariatami” – powiedział Trump.

Będąc Trumpem, jego najbardziej namiętny argument za głosowaniem na Oza był również najbardziej zagadkowy. „Jego program jest świetny. Jest na tym ekranie, jest w sypialniach tych wszystkich kobiet, które mówią im dobrze i źle.

Nie jest do końca jasne, co Trump miał na myśli. Czy to będzie magia Trumpa potrzebna, by doprowadzić Oza do mety? Dowiemy się za osiem dni.

Leave a Comment