E-czytniki Amazon Kindle będą teraz konwertować EPUB na format Kindle

Obraz artykułu zatytułowanego Amazon Kindle E-czytniki ułatwią teraz ładowanie e-booków, których nie kupiłeś w Amazon

Zdjęcie: Andrzej Liszewski – Gizmodo

W potencjalnym ciosie dla wszystkich aplikacji i stron internetowych, które pojawiły się wraz z Amazon Kindle, aby usprawnić proces konwersji plików e-booków EPUB do formatu pliku e-czytnika, od „koniec 2022” Usługa dokumentów osobistych Kindle będzie wreszcie obsługuje pliki EPUBrozwijając się, gdzie użytkownicy mogą pozyskiwać swoje treści.

Oryginalny format pliku ebooków AZW Amazon Kindle był oparty na formacie MOBI stworzonym dla aplikacji e-czytnika o nazwie Mobipocket, która została wydana po raz pierwszy w 2000 roku dla szerokiej gamy urządzeń PDA i starszych urządzeń mobilnych. Z biegiem lat ewoluował do formatu KF8 / AZW3, a teraz formatu KFX, które są własnością Kindle. Dla tych, którzy polegają wyłącznie na e-czytnikach i aplikacjach Kindle i kupują tylko e-booki od Amazon, zastrzeżony format pliku nie stanowi problemu, szczególnie gdy Amazon oferuje jeden z największych dostępnych obecnie e-booków i usprawniony sposób na uzyskanie pliki na swoje urządzenia.

Ale na rynku dostępnych jest niezliczona ilość e-czytników, które oferują lepsze funkcje niż Kindle, w tym kolorowe ekrany E Ink, a zamiast tego wszystkie obsługują format pliku ebook EPUB (między innymi), który jest najpopularniejszym formatem na świecie. Jest to również format, którego Amazon do tej pory odmówił obsługi. Zazwyczaj oznacza to, że ktoś, kto chce kupić czytnik e-booków, musiał albo w pełni zaangażować się w ekosystem Amazon Kindle, albo wybrać jedną z wielu alternatyw i trzymać się swojego wyboru, ponieważ kupione lub pobrane pliki e-booków nie były skrzyżowane. -zgodny.

Tak jest w większości przypadków, ale według: ostatnio zaktualizowana strona pomocy na stronie Amazon w przypadku usługi Kindle Personal Documents Service, która usprawnia proces wysyłania plików i dokumentów do e-czytników Kindle, wkrótce będzie można obejść ten problem. Od końca 2022 r. użytkownicy będą mogli wysyłać pliki EPUB pocztą e-mail na swoje urządzenie lub korzystać z jednej z aplikacji Send to Kindle, aby pobierać e-booki EPUB na swoje czytniki Amazon. Kindle nadal nie może natywnie ładować plików EPUB, więc podłączenie e-czytnika do komputera i ręczne skopiowanie plików EPUB nadal nie jest opcją, ale usługa Wyślij do Kindle przekonwertuje pliki EPUB na przyjazne dla Kindle pliki KF8 / AZW3. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale nadal jest mile widzianym miejscem dla użytkowników siedzących na górze plików EPUB, którzy chcą zdecydować się na urządzenie Kindle.

Strona pomocy wskazuje również, że Amazon planuje zrezygnować z obsługi wysyłania starszych plików MOBI również za pośrednictwem usługi Wyślij do Kindle. „Od końca 2022 r. nie będziesz już mógł wysyłać plików MOBI (.AZW, .MOBI) do swojej biblioteki za pomocą funkcji Wyślij do Kindle” – czytamy na stronie. „Ta zmiana nie wpłynie na żadne pliki MOBI znajdujące się już w Twojej bibliotece Kindle. MOBI to starszy format plików i nie obsługuje najnowszych funkcji Kindle dla dokumentów”. Dlaczego Amazon po prostu nie konwertuje starszych plików MOBI do KF8 / AZW3s, nie jest znany, ale dla tych, którzy nie chcą puścić starej kolekcji plików e-booków, zawsze jest darmowe aplikacje, takie jak Calibre do konwersji między dowolnym formatem ebooków.

.

Leave a Comment