Epsilon3 zbiera 15 milionów dolarów na platformę do zarządzania projektami kosmicznymi

TAMPA, Floryda. – Startup oprogramowania Epsilon3 poinformował 20 czerwca, że ​​zebrał 15 milionów dolarów na rozszerzenie swojego pakietu rozwiązań do zarządzania projektami kosmicznymi.

Obecny inwestor Lux Capital poprowadził rundę finansowania Serii A, aby wesprzeć platformę internetową Epsilon3, która zapewnia narzędzia współpracy dostosowane do produkcji i eksploatacji statków kosmicznych.

Według dyrektora operacyjnego Maxa Mednika, który był współzałożycielem startupu 18 miesięcy temu, zespoły inżynieryjne i operacyjne odpowiedzialne za jedną piątą startów orbitalnych ze Stanów Zjednoczonych w tym roku korzystały z oprogramowania Epsilon3.

Mednik powiedział, że Epsilon3 zbudował „mieszankę kosmicznych start-upów i ustanowił duże firmy” jako klienci, w tym Rocket Lab, Virgin Galactic, Sierra Space i US Space Force.

Powiedział, że przedsięwzięcie z siedzibą w Los Angeles „wspiera wielotysięczną firmę startową” w USA, której nie wymienił, i prowadzi rozmowy z niektórymi dużymi siłami zbrojnymi, które są zainteresowane używaniem naszego oprogramowania i oceną teraz. “

Platforma Epsilon3 ma na celu zastąpienie aplikacji, w tym oprogramowania do przetwarzania tekstu i arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel do zarządzania złożonymi testami specyficznymi dla statków kosmicznych i operacyjnymi przepływami pracy.

First Resonance, startup założony przez byłych inżynierów SpaceX, który ma również siedzibę w Los Angeles, opracował platformę oprogramowania do współpracy w podobnym celu.

W grudniu 2021 r. First Resonance ogłosiło, że zebrało 14 milionów dolarów w rundzie serii A prowadzonej przez firmę venture capital Craft Ventures, aby zwiększyć skalę swojej działalności.

Mednik powiedział, że Epsilon3 koncentruje się głównie na integracji, testowaniu i przepływach operacyjnych, gdzie First Resonance jest bardziej skoncentrowany na zadaniach produkcyjnych na wcześniejszym etapie cyklu życia.

„Niektórzy z naszych klientów faktycznie używają zarówno First Resonance, jak i Epsilon3 i nie możemy się doczekać integracji z nimi w przyszłości, aby klienci mogli zbudować swój sprzęt na First Resonance, a następnie zintegrować go i obsługiwać za pomocą Epsilon3” – powiedział.

Epsilon3 jest kierowany przez CEO Laurę Crabtree, która pracowała jako inżynier ds. operacji misji w SpaceX przez ponad dekadę, zanim współtworzyła przedsięwzięcie.

Startup planuje wykorzystać wpływy z ostatniej rundy finansowania na zatrudnienie większej liczby inżynierów do tworzenia nowych produktów oprogramowania, w tym narzędzi analitycznych do usprawniania przepływów pracy.

„Następnym ważnym kamieniem milowym jest połączony zestaw produktów, który pomaga naszym klientom przeprowadzać testy i operacje jeszcze wydajniej i w sposób zsynchronizowany z innymi używanymi przez nich narzędziami” – powiedział Mednik.

Epsilon3 był jeden z 10 startupów że gigant chmury obliczeniowej Amazon Web Services zdecydował się dołączyć do swojego miesięcznego programu akceleracji kosmicznej w czerwcu.

Kurs akceleratora obejmuje do 100 000 USD w usługach technicznych i zasobach sieci w chmurze.

Inwestorzy we wczesnej fazie rozwoju Moore Strategic Ventures, Y Combinator i MaC Venture Capital również uczestniczyli w rundzie Epsilon3 Series A, która według Mednika zapewniła jej całkowite finansowanie do ponad 18 milionów dolarów.

Leave a Comment