Fani Borderlands są wściekli z powodu krótkiego DLC Tiny Tina’s Wonderlands

W Krainie Czarów Tiny Tiny stoją czterej decydenci losu.

Zrzut ekranu: Skrzynia biegów

Oglądanie cyklu wiadomości Krainy czarów Tiny Tiny przez ostatni miesiąc był jak oglądanie cyklu wiadomości z gry w trybie szybkiego przewijania do przodu. Wiesz, jak to idzie: gra wychodzi. Zbiera pozytywne recenzje, fani go chwalą. Przeboje DLC, a następnie uderzane przez fanów. Do tej pory jest to w zasadzie framework. Tyle że tym razem cały cykl rozegrał się w ciągu zaledwie zaledwie miesiąca.

Krainy czarów Tiny Tinyspin-off wieloletniego Gearboxa Kresy seria loot-shooterów, która ukazała się w zeszłym miesiącu na konsole i komputery PC. Tylko w zeszłym tygodniu, gra otrzymała swoje pierwsze DLCwybieg do lochów o nazwie Zwinięte porywacze. To pierwsza część z czterech, która zostanie uwzględniona w dłuższej kampanii o nazwie Lustra Tajemnicy, który obejmuje przepustkę sezonową o wartości 30 USD na Krainy Czarów. (Można kupić poszczególne części za 10 USD) Karnet sezonowy dodaje również nieujawnioną jeszcze siódmą klasę do Krainy czarów Tiny Tiny.

Zwinięte porywaczedo którego można uzyskać dostęp w nowym obszarze programu Dreamveil Outlook przez Krainy Czarów‘centrum miasta, w którym walczysz przez szereg coraz trudniejszych bitew, których kulminacją jest walka z bossem. Ukończenie wyzwań dodaje dodatkowe zmienne komnaty i nowego bossa rajdowego do Komnata Chaosupowtarzalny roguelite-owski tryb gry końcowej Krainy Czarów. A w Zwinięte porywacze w trybie, sam boss awansuje co tydzień — chociaż musisz ukończyć każdą wersję, zanim będziesz mógł odblokować następną wersję. To nowatorski pomysł, który wymusza dłuższy czas gry dzięki powtórkom. Ale innowacja nie jest rzeczą, którą można przeżuwać, a pod każdym względem to nowe rozszerzenie to seria komór, w których można wielokrotnie walczyć.

„Jedną z kluczowych rzeczy jest to, że wprowadza tę koncepcję [of replayable dungeons] znacznie wcześniej niż Chaos Chamber, ”Matt Cox, dyrektor kreatywny on Krainy czarów Tiny Tinypowiedział mi w wywiadzie na początku tego miesiąca.

Około 2,7 sekundy po Zwinięte porywacze na żywo, Kresy fani wzdrygnęli się. Nie chodzi o to, że DLC nie jest zabawne, mówią. Chodzi o to, że jest rozczarowująco krótki — zwłaszcza w porównaniu z dodatkami o podobnej cenie z poprzedniego Kresy Gry. Popularny Kresy serpentyna Ki11erSix zwięźle podsumował opinie na Twitterze, zauważając że Zwinięte porywacze sam bieg jest krótki, szef jest popychadłem, sprzęt, który można na nim zarobić, jest „rozczarowujący”, a oczekiwanie nie jest zgodne z tym, co Kresy fani mają za rozszerzenia.

Chums otwiera szeroko szczęki w DLC Tiny Tina's Wonderlands Coiled Captors.

Zrzut ekranu: Skrzynia biegów

– Narzekaj tutaj. Cały subreddit jest zalany tymi samymi postami, „jeden gracz” napisał w półwirusowym poście Reddit na Krainy Czarów subreddit wkrótce po wydaniu Zwinięte porywacze. „Ten wątek jest już dłuższy niż DLC” – zażartował tego samego dnia inny gracz. Wiele z prawie 1000 odpowiedzi jest podobnie negatywnych, mówiąc, że Zwinięte porywacze nie oferuje prawie takiego samego zysku za swoje pieniądze, jak dodatki o podobnej cenie.

Do pewnego stopnia blowback jest zrozumiały. Kresy Gry, jak zauważył Ki11erSix, są rzeczywiście znane z oferowania mięsistych rozszerzeń po wydaniu. Pierwsza gra, wydana w 2009 roku, zawierała trzy rozszerzone fabularne DLC, które dodały do ​​gry dodatkowe misje i regiony, każdy dostępny za 10 USD. (Czwarte rozszerzenie, Zamieszki w Underdome Mad Moxxi, był bardziej trybem areny niż kampanią narracyjną. To również poszło do zgarnięcia za 10 USD.)

W 2012, Borderlands 2 poszli w ich ślady, widząc cztery długie dodatki po premierze, każdy do zgarnięcia za 10 USD w częściach lub w pakiecie w ramach przepustki sezonowej za 30 USD. Jedno z tych rozszerzeń, Atak Tiny Tiny na Dragon Keepsłuży jako prekursor do Krainy czarów Tiny Tiny. W zeszłym roku Gearbox udostępnił go jako samodzielny wpis za 10 USD. To było także za darmo przez tydzień w sklepie Epic Games Store.

Kresy 3który ukazał się w 2019 roku, także zawierał cztery kampanie popremierowe. Były one nieco droższe niż te z dwóch pierwszych gier: 15 dolarów za fragmentaryczne dodatki, 50 dolarów za przepustkę sezonową. Witam, inflacja. Kresy 3 skończyło się na druga przepustka sezonowa; zamiast pełnoprawnych rozszerzeń, jednak dwa dodatki:Krój projektanta oraz Wersja reżyserska— Po prostu dodano nowe tryby, misje i wrogów do podstawowej gry. Ten karnet kosztował 30 dolarów.

Na pewno istnieje więc historyczny precedens dla mięsistych DLC. Ale z drugiej strony nie jest tak, że Gearbox celowo zaciemniał wszystko, co zawiera przepustka sezonowa. We wszystkich materiałach promocyjnych, od informacji prasowych po zwiastuny, studio było jasne o czym Zwinięte porywacze—I kolejne Lustra Tajemnicy rozdziały — pociągałoby to za sobą. A jeśli weźmiesz pod uwagę, że Chaos Chamber jest główną atrakcją Krainy czarów Tiny Tinypotem główne losowanie Zwinięte porywacze nie jest tym, co otrzymujesz po pierwszym przejściu przez jego cienką kampanię; główną atrakcją jest to, co dodaje do Chaos Chamber. (na ryzyko dostania się w chwasty, Ughprzypisanie wartości pieniężnej sztuce, 10 dolarów na dodanie kilku nowych pokoi i możliwych walk do roguelike’a nie jest dużo droższe niż podobne rozszerzenia dla innych roguelike’ów, takie jak Martwe komórki.)

Ale wracając do pierwszego rozdania – przepraszam, przepraszam, wynoś się ze mną – istnieje również szkoła myślenia, że ​​Gearbox powinien wyjść poza wszystko, aby wyjaśnić długość Zwinięte porywacze i to samo. W końcu jest ponad dekada historii, która potwierdza ideę, że „Kresy DLC „to znaczy „wielka kampania”. Nietrudno sobie wyobrazić, że od dawna Kresy fani rzucili się na przepustkę sezonową, nawet nie zerkając na jej zawartość.

Gearbox nie odpowiedział na prośbę o komentarz do tej historii.

.

Leave a Comment