Fauci mówi, że USA wyszły z „fazy pandemicznej” koronawirusa

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Stany Zjednoczone w końcu „wyszły z fazy pandemii”, powiedział we wtorek czołowy krajowy ekspert ds. chorób zakaźnych, ponieważ liczba przypadków i hospitalizacji znacznie spadła, a nakaz maskowania prawie zniknął.

Podczas gdy infekcje wciąż się rozprzestrzeniają – średnio ponad 50 000 nowych przypadków dziennie od wtorku – kraj jest daleko od szczytu pandemii, kiedy dzienna liczba zachorowań przekroczyła 1 milion. Ograniczenia również łagodzą, ponieważ wielu Amerykanów wydaje się ukrywać pandemię za nimi. Wymagania dotyczące maskowania zostały zniesione w większości kraju i urzędnicy przestali egzekwować federalny mandat maski w ustawienia transportu po uchyleniu przez sędziego wymogu.

„Z pewnością jesteśmy teraz w tym kraju poza fazą pandemii”, powiedział Anthony S. Fauci, główny doradca medyczny prezydenta Bidena, we wtorek w „NewsHour” stacji PBS.

Fauci powiedział, że w Stanach Zjednoczonych nie obserwuje się już „dziesiątek, dziesiątek tysięcy hospitalizacji i tysięcy zgonów. Jesteśmy teraz na niskim poziomie ”.

W najczarniejszych chwilach pandemii wielu zastanawiało się, kiedy kraj będzie w stanie ogłosić się po katastrofie, w której zginęło prawie milion Amerykanów.

Komentarze Fauci prawdopodobnie podsycą debatę na temat tego, czy to naprawdę ten moment: w Stanach Zjednoczonych rośnie liczba nowych przypadków i spada liczba zgonów, choć często pozostają one w tyle za wzrostem liczby infekcji. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowało we wtorek, że do końca lutego prawie 60 procent Amerykanów – w tym 3 na 4 dzieci – zostało zarażonych wirusem koronawirus. Ale urzędnicy ostrzegają, że dane nie wskazują, że Amerykanie mają powszechną odporność na wirusa z powodu wcześniejszych infekcji.

Podczas gdy uważa się, że wcześniejsze infekcje zapewniają pewną ochronę przed poważnymi chorobami dla większości ludzi, eksperci ds. zdrowia twierdzą, że najlepszą ochroną przed infekcją i poważną chorobą lub śmiercią jest szczepienie.

Oczekuje się, że wkrótce odmiana omikronowa BA.2 „ukryta” stanie się odmianą dominującą. Oto, co musisz wiedzieć o możliwej nowej fali infekcji. (Wideo: Brian Monroe, John Farrell / The Washington Post)

Jak wynika z badań krwi, koronawirus zaraził większość Amerykanów

Fauci powiedział, że koronawirus nie zostanie zwalczony, ale można sobie z nim poradzić, jeśli jego poziom rozprzestrzeniania się będzie utrzymywany „bardzo niski”, a ludzie będą „sporadycznie” szczepieni, chociaż powiedział, że nie wie, jak często musi to nastąpić. I powtórzył ostrzeżenia od Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych w tym miesiącu, że na całym świecie pandemia jest daleka od zakończenia, ponieważ wskaźniki szczepień pozostają zbyt niskie, szczególnie w krajach rozwijających się.

Tymczasem administracja Bidena jest pociągający orzeczenie sędziego powołanego przez Trumpa, które obaliło federalny mandat maski transportowej, w tym w samolotach, chociaż nawet jeśli się powiedzie, wysiłek ten spotka się z amerykańskim społeczeństwem, które może nie chcieć ponownie się podporządkować.

Aby przypomnieć, że koronawirus wciąż się kręci, Biały Dom ogłosił we wtorek prawdopodobnie najczęstszą infekcję koronawirusem w kraju od czasu prezydenta Donalda Trumpa w 2020 roku, mówiąc, że wiceprezydent Harris uzyskał pozytywny wynik testu i był bezobjawowy. Nie była uważana za osobę z bliskiego kontaktu z Bidenem, powiedział Biały Dom.

Leave a Comment