Fauci o małpiej ospie: „Nigdy nie zdmuchujesz żadnej pojawiającej się infekcji”, ale można ją kontrolować

Ludzie ustawili się w piątek w wyskakującej klinice szczepień w DC, aby otrzymać szczepionkę przeciwko ospie małp, mając nadzieję na zmniejszenie ryzyka zakażenia. dr. Anthony Fauci mówi, że ludzie powinni być świadomi, ale nie powinni panikować.

Ludzie ustawili się w piątek w wyskakującej klinice szczepień w DC po szczepionkę przeciwko ospie małp, mając nadzieję na zmniejszenie ryzyka infekcji. dr. Anthony Fauci mówi, że ludzie powinni być świadomi wirusa, ale nie wpadać w panikę.

Rząd federalny ogłosił w czwartek ospę małp jako stan zagrożenia zdrowia publicznego, aby wzmocnić reakcję na epidemię, która zainfekowała ponad 7100 Amerykanów. Ogłoszenie uwolni pieniądze i inne środki na walkę z wirusem, który może powodować gorączkę, bóle ciała, dreszcze, zmęczenie i pryszcze na wielu częściach ciała, Associated Press poinformowała.

To podejście „wszystkich rąk na pokład”, powiedział Fauci, połączy wszystkie różne elementy w reagowaniu na tę „znaczną i poważną epidemię”.

Fauci powiedział, że wierzy, że ospę małp można kontrolować, i są ku temu cztery powody. Po pierwsze, testy zwiększono z 6 000 tygodniowo do 80 000 tygodniowo ze względu na zaangażowanie co najmniej pięciu firm komercyjnych.

A to, co pierwotnie było 136 000 dawek zastosowanej szczepionki Jynneos, zostało zwiększone w ciągu kilku dni do ponad 600 000, z celem 1,1 miliona dawek. Fauci powiedział, że to wciąż nie tyle, ile jest chciane lub potrzebne, ale proces przyspiesza.

Również proces dla świadczeniodawców opieki zdrowotnej aby uzyskać TPOXXFauci powiedział, że wczesne leczenie osób z ospą małp zostało przyspieszone, co ułatwia lekarzowi szybkie podanie leku bez przechodzenia przez wiele kółek.

Wreszcie Fauci powiedział, że społeczność dotarła do społeczności.„Chroń się najlepiej, jak potrafię”

Hazel Johnson, mieszkanka Waszyngtonu, była jedną z osób, które przyszły do ​​kliniki z wyskakującymi szczepionkami na Georgia Avenue NW. Dowiedziała się o klinice niedaleko jej domu i przyszła po jedną z 300 szczepionek Powiat oferuje w każdym miejscu szczepienia w piątki.

Johnson powiedziała, że ​​nie przejmuje się małpią ospą, ponieważ nie zna nikogo, kto zaraził się małpią ospą w regionie DC.

„Ale zamierzam chronić się najlepiej, jak potrafię, żebym nie musiała się tym martwić. Przed nami dużo podróży. Tak więc chcę mieć pewność, że jestem objęty wszystkimi podstawami” – powiedział Johnson.

W zeszłym miesiącu DC poinformowało, że największa epidemia ospy małp na mieszkańca w narodzie. Obecnie DC posiada 280 spraw, według najnowszych liczebności Centrów Kontroli i Prewencji Chorób.

Johnson i kilku mieszkańców powiedziało podcastowi WTOP DMV Download, że reakcja dystryktu na epidemię małpiej ospy była całkiem dobra.

Mieszkaniec DC George pracuje w życiu nocnym i powiedział, że widział informacje o małpiej ospie i szczepionkach i czuje się pozytywnie na temat tego, jak DC sobie z tym poradził, zwłaszcza dostępności szczepionek.

„To nie jest tak duża linia, jak w przypadku COVID. Fajnie, są różne lokalizacje. Jak dotąd, aprobuję” – powiedział George, dodając, że wyskakujące kliniki byłyby lepsze i ma nadzieję, że będzie dostępnych więcej dni.

Inna osoba, która odmówiła identyfikacji, powiedziała, że ​​próbowała zarejestrować się przez Internet, ale liczba dostępnych dni była ograniczona, a pójście do wyskakującej kliniki wydawało się „jedynym sposobem, w jaki mogę dostać szczepionkę”.

Eddie, kolejna osoba w kolejce w piątek, powiedział, że Dystrykt dołożył wszelkich starań, aby otworzyć bezobsługową klinikę szczepionek. Do pewnego stopnia jest zaniepokojony wybuchem epidemii i dlatego jest szczepiony.

„Nigdy nie zdmuchujesz pojawiającej się infekcji”

George powiedział, że prostytutki i ludzie, którzy pracują w życiu nocnym, są bardzo napiętnowani, jeśli chodzi o małpią ospę. Fauci powiedział, że wskazywanie palcami to „najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić”.

Ospa małpy może przenosić się z osoby na osobę poprzez bezpośredni kontakt z zakaźną wysypką, strupami lub płynami ustrojowymi. Może być również przenoszony przez wydzieliny oddechowe podczas długotrwałego kontaktu twarzą w twarz lub podczas intymnego kontaktu fizycznego, takiego jak pocałunki, przytulanie lub seks, CDC powiedział.

W zeszłym miesiącu, dziecko odwiedzające DC zdiagnozowano małpią ospę. Nabawiło się go również inne dziecko w Kalifornii.

Fauci powiedział, że pięcioro dzieci zostało zarażonych wtórnie. „Czy to oznacza, że ​​każdy rodzic w kraju powinien być przerażony? Nie. Zwróć na to uwagę, ale nie panikuj” – powiedział.

„Nigdy nie zdmuchujesz żadnej pojawiającej się infekcji, gdy nie wiesz jeszcze, dokąd zmierza. Dlatego zwracasz na to uwagę, podążasz za nią i reagujesz na nią w odpowiedni sposób”.

Wkład w opracowanie tego raportu wnieśli Luke Garrett i Megan Cloherty z WTOP.

Leave a Comment