Finał serii Stranger Things będzie długością filmu

Sezon 4 „Stranger Things” to nic innego, jak super rozmiar. Jego ostatnie dwa rozdziały miały premierę w piątek, a ich czasy trwania po 85 minut i 140 minut każdy – w zasadzie trwały tyle samo lub dłużej niż większość filmów pełnometrażowych. Niezależnie od tego, czy wszyscy lubią tę taktykę narracyjną, czy nie, twórcy Matt i Ross Duffer ujawnili, że wyobrażają sobie podobną strukturę na swój piąty i ostatni sezon.

W ostatnich Szczęśliwy Smutny Zmieszany Wywiad podcastowy z gospodarzem Joshem Horowitzem, Ross Duffer ubolewał nad wzorcem, który widzi na zamknięciach serii, „gdzie przedostatni odcinek jest mocnym odcinkiem, a potem kończy się ostatni”. Doszli więc do wniosku, że sposobem na uniknięcie takich pułapek jest zrobienie jednego długiego odcinka. „Jesteśmy bardziej skłonni zrobić to, co zrobiliśmy tutaj, czyli po prostu mieć 2,5-godzinny odcinek” – ujawnił Ross o zamierzonym finale piątego sezonu „Stranger Things”.

„Odpoczynek to tylko część 2,5-godzinnego odcinka” – dodał Matt. „Spodziewam się, że finał potrwa co najmniej dwie godziny”.

Trwający dziewięć odcinków i trwający około 13 godzin czwarty sezon „Stranger Things” to najbardziej ambitna odsłona twórców. Duffers powiedzieli, że sezon 5, mimo że czas gry w finale jest solidny, prawdopodobnie będzie krótszy niż sezon 4. .

„Jedynym powodem, dla którego nie spodziewamy się, że będzie tak długi, jest to, że jeśli na to spojrzysz, to prawie dwugodzinny wzrost, zanim nasze dzieci naprawdę zostaną wciągnięte w nadprzyrodzoną tajemnicę” – wyjaśnił Matt. „Poznasz ich, zobaczysz w ich życiu, z czym się zmagają, przystosowują się do liceum i tak dalej. Steve próbuje znaleźć randkę, to wszystko. Oczywiście nic z tego nie będzie miało miejsca w pierwszych dwóch odcinkach [Season 5].

„Po raz pierwszy w historii nie kończymy spraw na koniec 4, więc będzie się ruszać. Nie wiem, czy na początku 5 będzie jechał 100 mil na godzinę, ale będzie się poruszał dość szybko” – kontynuował. Postacie już będą w akcji, będą już mieć cel i jazdę, i myślę, że to zajmie co najmniej kilka godzin i sprawi, że ten sezon będzie naprawdę inny. Jestem pewien, że podsumowanie potrwa znacznie dłużej, będzie to „Powrót króla” z ośmioma zakończeniami.

Bracia drażnili się również, że sezon 5 będzie odizolowany od małego miasteczka, od którego wszystko się zaczęło: Hawkins w stanie Indiana.

„Chcemy wrócić do wielu rzeczy, które zrobiliśmy w pierwszym sezonie” – powiedział Matt. „Wiele oryginalnych grup i par, które mieliśmy w sezonie 1 – jest coś miłego w zatoczeniu koła”.

Nikt nie może zgadywać, co pociągnie za sobą ten pełny dramat. Ross powiedział, że on i inni scenarzyści serialu wiedzą, jak kończy się „Stranger Things”, ale nie wiedzą jeszcze, jak tam dotrą.

„To niebezpieczne jako pisarz pisać godzinami i nie wiedzieć, dokąd zmierzasz. Wolałbym, żeby część tej środkowej podróży była niejasna i rozmyta, ale tak długo, jak wiesz, gdzie jest to miejsce docelowe, daje ci to tę jasność. To tak, jakby ta latarnia morska mrugała w oddali – powiedział Ross.

„W tej chwili czujemy się całkiem pewni [our ending],” on kontynuował. „Tak więc, podczas gdy większość sezonu 5 jest w rzeczywistości dość rozmyta, ostatnie 30 minut jest całkiem jasne w naszych głowach. Jeśli więc uda nam się sprawić, by podróż była zabawna, myślę, że mamy koniec, który, mam nadzieję, zadowoli. Nie możesz zadowolić wszystkich, ale mam nadzieję, że jest to coś, co pasuje do tej historii”.

To wszystko powiedziawszy, Duffers nie chcą być cofani w róg. Na wypadek, gdyby sezon 5 pojawił się bez przewidywanego ustawienia i czasu działania, wyjaśnili, że wiele sezonu 4 zaskoczyło ich, więc sezon 5 może równie dobrze zrobić to samo.

„Wiesz, gdybyś rozmawiał z nami na początku pisania [Season 4]Powiedziałbym, że to osiem odcinków, a każdy z nich trwa około godziny”, powiedział Matt, „więc nie zaufałbym słowu, które wychodzi z moich ust”.

Leave a Comment