Firma Belkin wypuszcza w tym roku technologię bezprzewodowego ładowania bezprzewodowego

Powiększać / Nadajnik Wi-Charge ma przesyłać zasilanie bezpośrednio do urządzenia wspierającego i nigdzie indziej.

Wi-Charge

Mimo całej dostępnej technologii „ładowania bezprzewodowego” w domach wciąż jest wiele kabli zasilających. Nawet bezprzewodowe stacje ładowania wymagają przewodu. To właśnie sprawia, że ​​zbliżające się nadejście bezprzewodowego ładowania bezprzewodowego, które przesyła energię bez kabla lub podkładki, jest ekscytujące. Jak dotąd technologia ta była ograniczona do zastosowań komercyjnych w Stanach Zjednoczonych, ale oczekuje się, że w tym roku Belkin wypuścił prawdziwy produkt do ładowania bezprzewodowego dla osób fizycznych.

Firma Belkin z siedzibą w Kalifornii oferuje różnorodne technologie konsumenckie, w tym podstawki do ładowania bezprzewodowego obsługa Apple MagSafe i głośniki. W środę ogłosił partnerstwo z Wi-Charge w celu stworzenia produktów konsumenckich obsługujących ładowanie bezprzewodowe. Firma z siedzibą w Izraelu twierdzi, że jej technologia wykorzystuje wiązki podczerwieni do wysyłania do 1 W mocy do urządzeń w zasięgu do 40 stóp.

W ogłoszeniu nie sprecyzowano, jaki produkt Belkin będzie wykorzystywał technologię Wi-Charge, ale Ori Mor, dyrektor ds. biznesowych i współzałożyciel Wi-Charge, powiedział TechCrunch byłby to „produkt konsumencki w centrum uwagi” wydany w tym roku. Mor wskazał na działalność firmy Belkin w zakresie akcesoriów do ładowania oraz produktów do inteligentnego domu i linii energetycznych jako obszarów, które skorzystałyby na ładowaniu bezprzewodowym.

Mor powiedział również TechCrunch, że możemy spodziewać się, że Wi-Charge wyda drugi produkt konsumencki w 2022 roku. Jeśli tak się stanie, produkt Belkin i niezapowiedziane drugie urządzenie powinny dołączyć do smartwatcha, wewnętrznej kamery bezpieczeństwa, monitora powietrza i inteligentnego trackera od Francuska marka Archos, która obsługuje zasilanie bezprzewodowe.

„Przyszłość ładowania od lat przechodzi od przewodowego do bezprzewodowego i spodziewamy się, że bezprzewodowe ładowanie bezprzewodowe przyspieszy tę ewolucję” – powiedział w oświadczeniu Brian Van Harlingen, CTO firmy Belkin.

Chociaż Wi-Charge nie wyszczególnia konkretnych produktów, łatwo jest pomyśleć, jak ta technologia może uprościć ładowanie technologii konsumenckich, od elektronicznych szczoteczek do zębów po inteligentne głośniki. Smartfony to kolejny ważny obszar, który może skorzystać na ładowaniu bezprzewodowym, a Ossia, firma współpracująca z Archos, już pokazała, jak można to zrobić. W 2020 roku pokazał mi Etui na smartfon marki Spigen wykorzystując ładowanie bezprzewodowe do zasilania smartfona.

Wi-Charge wykazał również zainteresowanie wprowadzeniem swojej technologii do domów za pomocą kontrolerów konsoli do gier wideo oraz inteligentnych zamków, rolet i kranów.

Zamiana energii elektrycznej na IR

Technologia Wi-Charge, w której firma Belkin została zarejestrowana, używa nadajnika podłączonego do prądu przemiennego lub stałego, aby przesyłać do 1 W mocy do urządzeń wyposażonych w odbiornik Wi-Charge. Nadajnik jest maleńki, mierzy 3,7 x 3,7 x 1,6 cala, zgodnie z Strona internetowa Wi-Charge. Witryna podaje również, że nadajnik ma obszar kąta zasięgu 80 stopni. Pokazowe zdjęcia na stronie internetowej Wi-Charge pokazują nadajnik zamontowany na suficie, jak czujnik dymu.

Według Wi-Charge, nadajnik „zamienia energię elektryczną w bezpieczne wiązki podczerwieni”. Następnie odbiornik „ładuje wewnętrzny akumulator lub superkondensator”, z którego korzysta urządzenie z odbiornikiem i pobierające energię. Odbiornik może również wysyłać do nadajnika dane o urządzeniu, takie jak stan naładowania baterii i statystyki użytkowania.

Dla tych, którzy martwią się wiązkami podczerwieni strzelającymi w całym domu, technologia Wi-Charge wkracza do akcji tylko wtedy, gdy wykryje urządzenie z pomocniczym odbiornikiem. Nadajnik Wi-Charge musi być w zasięgu wzroku urządzenia, które zasila, w przeciwieństwie do technologii Ossi. Nadajnik nie wyśle ​​niczego, jeśli odbiornik nie będzie w zasięgu.

Regulamin nawigacji

Federalne wymogi regulacyjne stanowią kluczową przeszkodę w oferowaniu prawdziwego bezprzewodowego ładowania smartfonów i innych produktów konsumenckich. Na przykład Ossia od lat szczegółowo opisuje swoją drogę do zatwierdzenia przez amerykańską Federalną Komisję Łączności (FCC) i wreszcie uzyskała pierwszą zgodę w marcu.

Ponieważ Wi-Charge działa w oparciu o technologię podczerwieni, a nie fale radiowe, jak produkt Ossia, wymaga zgody amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Reklamowany dzisiaj odbiornik Wi-Charge ma wymiary 0,8 x 2 x 0,3 cala.

Reklamowany dzisiaj odbiornik Wi-Charge ma wymiary 0,8 x 2 x 0,3 cala.

„W Stanach Zjednoczonych, ze względów historycznych, podmiotem właściwym do zatwierdzania urządzeń na podczerwień jest FDA, a nie FCC” – powiedział Mor z Wi-Charge. Trendy cyfrowe w 2017 roku, kiedy Wi-Charge otrzymał aprobatę FDA. „Technicznie FCC musi również zatwierdzić Wi-Charge, ale ponieważ używamy podczerwieni, uzyskanie aprobaty FCC nie jest dla nas wyzwaniem — ponieważ technicznie Wi-Charge nie jest domeną FCC”.

W środowym ogłoszeniu Wi-Charge stwierdzono, że posiada certyfikaty zgodności ze standardami CE, UL i FDA. Zapytałem firmę o jej status w FCC i zaktualizuję ten artykuł, jeśli otrzymam odpowiedź.

Belkin to uznana marka w branży technologicznej, więc partnerstwo z Wi-Charge to dobra wiadomość dla bałaganu związanego z kablami. Jednak schludni dziwacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W końcu Ossia ogłosiła partnerstwo ze Spigen w celu stworzenia etui do smartfonów z funkcją bezprzewodowego ładowania w 2019 roku, a my wciąż czekamy na aktualizację.

Leave a Comment