Funkcjonariusz z Florydy zostaje oskarżony po nieudanym aresztowaniu, w wyniku którego doszło do eksplozji, w wyniku której podejrzany doznał poparzeń na większej części ciałaCNN

Deputowany i podejrzany z Florydy zostali oskarżeni w związku z nieudanym aresztowaniem na początku tego roku, w którym eksplozja rzekomo wywołana przez taser pozostawiła podejrzanego z oparzeniami większości jego ciała, ogłosili w czwartek urzędnicy hrabstwa Osceola.

Jak twierdzi szeryf hrabstwa Osceola Marcos Lopez, 27 lutego posłowie hrabstwa Osceola próbowali aresztować na stacji benzynowej 26-letniego Jeana Barreto, wybuchła eksplozja, która spaliła 75% ciała Baretto i zraniła kilku więźniów.

Zastępca Davida Crawforda został oskarżony o wykroczenie i zawinione zaniedbanie po tym, jak przed wybuchem rozładował taser w pobliżu benzyny, powiedział Lopez na konferencji prasowej.

„Zastępca Crawford zdawał sobie sprawę, że w bezpośrednim i bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się gaz” – powiedział Lopez. „Wiemy o tym, ponieważ mówi na kamerze na ciele:„ zabij pompę, zabij pompę, gaz!”

Crawford podniósł paralizator, który został porzucony przez innego oficera, powiedział Lopez, i „z paralizatorem w dłoni zapala się ogień. Według dziennika Tasera naciśnięto spust, który zbiegł się z czasem”.

CNN nie było w stanie potwierdzić, czy Crawford ma obecnie adwokata.

Na konferencji prasowej w środę Mark NeJame, adwokat Barreto, nazwał działania zastępcy „rażącymi”. Powiedział: „Uczeń ze szkoły podstawowej wie, że nie używa się elektryczności ani niczego, co jest łatwopalne w pobliżu benzyny”.

Barreto, który był hospitalizowany od dnia incydentu, również stoi w obliczu szeregu zarzutów, w tym ucieczki i próby wymykania się organom ścigania, lekkomyślnej jazdy i stawiania oporu funkcjonariuszowi bez przemocy, powiedział Lopez.

Deputowani próbowali aresztować Barreto, ponieważ pasował do opisu podejrzanego, który podobno wymachiwał bronią i popełniał wykroczenia drogowe z grupą ludzi na motocyklach brudnych, powiedział Lopez. Nagrania z helikoptera organów ścigania odtwarzane podczas konferencji prasowej szeryfa pokazały grupę ludzi na motocyklach terenowych, które w różnych momentach przejeżdżały samochody na pasach, strzelały kołami i jechały po chodnikach.

Na nagraniu z monitoringu stacji benzynowej Wawa w hrabstwie Orange, gdzie doszło do incydentu, Barreto podjeżdża, by napełnić bak swojego motocykla.

Chwilę później Crawford pojawia się z prawej strony ekranu i atakuje Barreto od tyłu, przewracając rower i – według prawników Barreto – powodując wyciek gazu z pompy. Pompę otaczały co najmniej trzy pojazdy szeryfa hrabstwa Osceola.

W miarę zbliżania się, w pobliżu roweru dochodzi do eksplozji, pokazał nagranie wideo ze stacji benzynowej.

Według raportu Bureau of Fire, Arson and Explosives Investigations (BFAEI), dostarczonego przez prawników Barreto, „najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było wyładowanie elektryczne przez zastępców rozmieszczających wydane przez departamenty paralizatory”. Podczas konferencji prasowej Lopez potwierdził, że to była przyczyna.

CNN skontaktowało się z Wydziałem Usług Śledczych i Sądowych, który nadzoruje BFAEI, w celu uzyskania kopii raportu i nie otrzymał odpowiedzi.

Inny prawnik Barreto, Albert Yonfa, powiedział na podstawie zapisów dzienników z tamtej nocy, że posłowie poprosili o pomoc medyczną dla dwóch funkcjonariuszy, którzy spalili się na miejscu zdarzenia, ale nie dla Barreto.

„Mieli Jeana Barreto w kajdankach, ze skórą filetowaną na ziemi i nigdy nie zadzwonili w jego sprawie pod numer 911” – powiedział. „To pogotowie ratunkowe na miejscu wezwało trzeci pojazd do pomocy Jeanowi”.

OCSO nie odpowiedziało na te konkretne zarzuty, ale podczas konferencji prasowej Lopez stwierdził, że Barreto otrzymał pomoc natychmiast po tym, jak jego ciało zostało „pochłonięte przez płomienie”.

Inny zastępca na miejscu zdarzenia „natychmiast chwyta gaśnicę i natychmiast udaje się do podejrzanego” – powiedział szeryf. „Ogień podejrzanego gasi się przed ugaszeniem ognia zastępcy Crawforda”.

Jeśli chodzi o to, dlaczego posłowie hrabstwa Osceola próbowali aresztować w hrabstwie Orange, Lopez przytoczył nową doktrynę ścigania, która pozwala organom ścigania śledzić i zatrzymywać podejrzanego w innym hrabstwie, jeśli powiadomią organy ścigania w tym hrabstwie.

Szeryf Lopez powiedział, że pomimo wniesionych zarzutów, Crawford ani Barreto nie zostaną aresztowani, gdy będą wracać do zdrowia po odniesionych obrażeniach.

Sprawa jest przekazywana do biura prokuratora stanu w celu dalszego rozpatrzenia. Crawford zostanie umieszczony na płatnym urlopie administracyjnym do czasu zakończenia dochodzenia prowadzonego przez prokuratora stanowego. Jego prawnicy wzywają Departament Egzekwowania Prawa na Florydzie lub Departament Sprawiedliwości do przejęcia śledztwa.

Według szeryfa, broń palna podobno wymachiwana przez Barreto nigdy nie została zlokalizowana.

Po czwartkowej konferencji prasowej adwokaci Barreto wydali oświadczenie, w którym po części mówili: „Chociaż z satysfakcją informujemy, że przeciwko zastępcy postawiono zarzuty karne, od Prokuratury Stanowej zależy, czy zarzuty wobec zastępcy są wystarczające co do jego przestępstwa lub powinny być większe, ponieważ szeryf przyznał się do winy, a działania są tak oczywiste i rażące ”.

„Czekamy na niezależną ocenę dotyczącą pełnych zarzutów, które należy rozpatrzyć przeciwko zaangażowanym posłom, a nie tylko jednego ogłoszonego dzisiaj”, powiedzieli prawnicy.

NeJame potwierdził CNN, że planuje złożyć pozew o odszkodowanie przeciwko OCSO w imieniu Barreto.

CNN skontaktowało się z biurem szeryfa hrabstwa Osceola, aby uzyskać więcej informacji, nagrania z kamer noszonych na ciele, nagrania z monitoringu oraz skomentować sprawę i nie otrzymało odpowiedzi.

.

Leave a Comment