Google nie jest zbyt subtelny w kwestii urządzeń do noszenia

Po masywnym Wyciek z zegarka Pixel Można by pomyśleć, że w ostatni weekend Google może zrelaksować się na froncie urządzeń do noszenia. Nie. Z Google I / O już za kilka tygodni na YouTube pojawił się film drażniący Asystenta Google na Samsung Galaxy Watch 4, a firma Fitbit, należąca do Google, oficjalnie zaczęła wprowadzać pasywne alerty o migotaniu przedsionków na swoim zestawie urządzeń.

Wiemy, że Asystent Google pojawi się na Zegarek Galaxy 4 (a zatem Wear OS 3) przez miesiące. Jedyne, czego tak naprawdę nie wiemy, to kiedy, ale wygląda na to, że oczekiwanie dobiega końca. W zeszłym tygodniu pojawił się fałszywy alarm, kiedy Verizon wyskoczył z pistoletu z dziennikiem aktualizacji, który sugerował, że wsparcie Google Assistant zostało uwzględnione w najnowszej rundzie aktualizacji Galaxy Watch 4. Google później powiedział Pogranicze że to nie był wdrażanie Asystenta do Galaxy Watch 4 jeszcze i że nie ma aktualizacji terminów.

Ale teraz Samsung przesłał zwiastun pokazujący Asystenta Google na zegarku 4 w film na YouTube (przez Policja Androida.) W nim mężczyzna mówi „Hej Google”, aby uruchomić aplikację YouTube Music. To krótka część już krótkiej, 15-sekundowej reklamy, ale wyraźnie widoczna z przodu i na środku. Ostatnim razem Samsung oferował jakiekolwiek aktualizacje dotyczące terminów wrócił w lutym, kiedy powiedział, że funkcja pojawi się „W nadchodzących miesiącach”. Chociaż było to niejasne, to z pewnością pasuje do tej linii czasu.

Biorąc pod uwagę, że to Google kontroluje, kiedy Asystent pojawi się na Wear OS 3, oprócz faux pas Verizon w zeszłym tygodniu, nowa złośliwość Samsunga sugeruje, że długo oczekiwana aktualizacja może zostać ogłoszona na I / O. Wtedy też oczekuje się, że Google oficjalnie ogłosi Pixel Watch, który byłby dopiero drugim smartwatchem z systemem Wear OS 3.

Tymczasem, 9do5Google donosi, że Fitbit rozpoczął wprowadzanie pasywnych powiadomień o nieregularnym rytmie serca na dziewięciu swoich monitorach fitness i smartwatchach. Należą do nich Fitbit Sense, Versa 3, Versa 2, Versa Lite Edition, Charge 5, Luxe, Charge 4, Charge 3 i Inspire 2.

Google, który jest właścicielem Fitbit, ogłosił, że jest ubieganie się o zgodę FDA na pasywne monitorowanie migotania przedsionków pod koniec marca. Funkcja wtedy uzyskałem zgodę wcześniej w tym miesiącu. Ta funkcja była dużym krokiem naprzód dla Fitbit, który wcześniej miał zgodę FDA tylko na swoją aplikację EKG. Ta aplikacja pozwoliła właścicielom Fitbit Sense i Fitbit Charge 5 na wyrywkowe sprawdzenie rytmu serca. Ta pasywna funkcja działa w tle i może być teraz używana w szerszej gamie produktów Fitbit wymienionych powyżej – z których wiele ma kilka lat.

Fitbit Sense był pierwszym z trackerów firmy, który wprowadził punktowe kontrole migotania przedsionków z użyciem EKG.
Zdjęcie Brent Rose / The Verge

Są to zarówno drobne aktualizacje w wielkim schemacie Wear OS 3, który ma pojawić się na zegarkach innych niż Samsung w drugiej połowie tego roku. Ale w połączeniu z rosnącą liczbą Wycieki z zegarka Pixel Watch a fakt, że Google I/O jest na horyzoncie? Jest to po prostu kolejny dowód na to, że rok 2022 to czas, w którym Google aktualizuje lata kładzenia podwalin pod duży nacisk na urządzenia do noszenia. Wszystko, co musimy teraz zrobić, to czekać i zobaczyć, co będzie dalej.

Leave a Comment