Goop wypuszcza luksusową pieluchę dla świadomości podatkowej dziecka

Firma Goop, należąca do Gwyneth Paltrow, została wciągnięta w media społecznościowe za sprzedaż drogiej „luksusowej pieluchy” – ale jak się okazuje, produkt był tylko sztuczką, by zaprotestować przeciwko podatek od luksusu nakładany na pieluchy w 33 stanach.

Gwyneth Paltrow ujawniła prawdę o luksusowej pieluszce Goopa. (Zdjęcie: Axelle / Bauer-Griffin / FilmMagic)

„Goop wypuścił luksusową pieluchę jednorazową za 120 dolarów za opakowanie po 12 sztuk i było dużo oburzenia – dobrze” – oświadczył Paltrow w filmie przesłanym do mediów i udostępnionym na Instagramie. „Zostało zaprojektowane, by nas wkurzyć, bo jeśli traktowanie pieluch jak luksus doprowadza cię do szału, tak samo opodatkowanie ich jak luksus”.

Wściekłość zaczęła się w środę, kiedy firma lifestylowa i wellness, która wcześniej promowała drogie i prawdziwe produkty, takie jak złota zabawka erotyczna o wartości 15 000 USDudostępnił wpis w dniu Instagram wszystko o jego najnowszej premierze, która nazywała się „Pieluszka”. Jednorazowa pielucha, osadzona w reklamie na tle polnych kwiatów, została opisana w podpisie jako „podszyta dziewiczą wełną alpaki” i „zapięta bursztynowymi kamieniami, znanymi ze swoich pradawnych właściwości oczyszczających emocje”, a także „zaparzona”. o zapachu jaśminu i bergamotki dla zrewitalizowanego dziecka.”

Reakcja na pieluchę była szybka – zwłaszcza, że ​​reklama pojawiła się tuż po braku mleka modyfikowanego dla niemowląt. Jeden użytkownik Twittera napisał, „Goop zrzuca jednorazowe pieluchy wyściełane alpakami w szczytowym momencie kryzysu niedoboru preparatów dla niemowląt w kraju? Tak, śledzi”. Jeszcze jeden dodany, „W całym kraju występuje niedobór formuł i dzieci są głodne. A @goop sprzedaje jednorazową pieluchę wysadzaną kamieniami szlachetnymi, która kosztuje 120 USD za opakowanie 10 sztuk. ”

W komentarzach na Instagramie ludzie krytykowali każdego, kto chce takiego produktu. Jeden z obserwujących napisał: „Ojej, wymyślne mamy muszą być jeszcze bardziej wytworne i pozbawione kontaktu!” Inny wezwał firmę, że nie jest w stanie „odczytać pokoju”, biorąc pod uwagę rosnącą inflację. Trzeci napisał: „Zamiast przyjaznego dla środowiska i przyjaznego cenowo dla nowych mam, wymyślisz to!?”

Jednak, jak się okazuje, cała rozmowa wokół pieluchy była dokładnie o co chodzi. W filmie wyjaśniającym Paltrow mówił o wrzawie wokół produktu – i ujawnił, że cała sprawa była część kampanii z Baby2Babyorganizacja non-profit, która dostarcza artykuły pierwszej potrzeby potrzebującym rodzinom, której celem było promowanie świadomości na temat podatku od luksusu pieluch.

Witryna Goop dokładniej wyjaśnia szczegóły tego wyczynu.

„To, czego naprawdę chcemy, to rozpocząć rozmowę o tym, ile kosztują pieluchy. Mimo bezwzględnej konieczności pieluch, w 33 stanach nie traktuje się ich jako przedmiotu niezbędnego. Są opodatkowane jako dobro luksusowe ”- czytamy na stronie. „W zależności od stanu ten podatek od sprzedaży może zwiększyć ich koszt od 1,5 do 7 procent. (Wyceniliśmy nasze fikcyjne pieluchy na 120 USD, ponieważ podatek od pieluch może kosztować rodziny rocznie.) ”

Chociaż firma Paltrow została oskarżona o brak wrażliwości na kryzys formuł, kampania ma również dokładnie to rzucić: witryna Goop wzywa osoby fizyczne do przekazania darowizny na rzecz Baby2Baby w celu dostarczenia artykułów takich jak pieluchy (które nie są objęte federalnymi programami pomocy) oraz odżywki dla niemowląt.

„Niedobór formuły w całym kraju to prawdziwy kryzys, a Baby2Baby ma formułę wytwarzaną za ułamek kosztów detalicznych i przekazuje ją rodzinom w całych Stanach Zjednoczonych”, wyjaśnia strona Goop.

Ta sprawa od dawna jest bliska sercu Paltrow. W 2017 roku wygłosił przemówienie na gali Baby2Babygdzie została uhonorowana nagrodą Drzewko Wręczania za pracę na rzecz dzieci.

„Konieczność dokonywania przez matkę wyboru między jedzeniem, pieluchami i ubraniami dla swoich dzieci jest w dzisiejszych czasach nie do przyjęcia” Radość powiedział ałun podczas przemówienia powitalnego. „Żyjemy w czasach, w których naprawdę musimy zebrać się razem jako społeczność i robić, co w naszej mocy, i naprawdę podnosić się nawzajem”.

Chcesz, aby wiadomości dotyczące stylu życia i dobrego samopoczucia trafiały do ​​Twojej skrzynki odbiorczej? Zarejestruj się tutaj Biuletyn Yahoo Life.

Leave a Comment