Grupa nauczycieli z Teksasu zaproponowała użycie terminu „przymusowa relokacja”, aby opisać ludzi sprzedawanych w niewolę w programie nauczania K-2

Proponowana fraza była częścią początkowego projektu określającego standardy drugiej klasy z komisji przeglądowej, która zawierała sekcję zatytułowaną „Zniewoleni ludzie w Ameryce”.

„Zarząd – za jednomyślną zgodą – polecił grupie roboczej ponownie odwiedzić ten konkretny język” – powiedział w oświadczeniu Keven Ellis, przewodniczący Texas State Board of Education.

W międzyczasie rada będzie kontynuować prace nad programem nauczania późnym latem, jak twierdzi Aicha Davis, członek State Board of Education, który reprezentuje część hrabstw Dallas i Tarrant.

„Trudno mi zrozumieć, jak można zamienić wyrażenie „handel niewolnikami” na wyrażenie „przymusowa relokacja” – powiedział Davis w rozmowie z CNN.

„Dostaliśmy 24-stronicowy dokument z zaleceniami grupy roboczej, która zajmowała się od przedszkola do drugiej klasy” – kontynuował Davis. „A w ramach standardów drugiej klasy odkryłem, że proponowali, abyśmy mówili o ich podróży za pomocą wyrażenia„ przymusowa relokacja ”.

Sugerowany język pojawia się jako pojęcie nauczania krytyczna teoria rasy w klasach w Stanach Zjednoczonych stała się kontrowersyjna debata z udziałem rodziców, rad szkolnych i prawodawców w całym kraju.
Pojęcie ma na celu zrozumienie i rozwiązanie problemu nierówności i rasizmu w Ameryce. Termin został również upolityczniony i został zaatakowany przez swoich krytyków jako ideologię marksistowską, która stanowi zagrożenie dla amerykańskiego stylu życia.

Według Davisa, w Texas Education Agency odbyła się dyskusja na temat „dlaczego wybrali ten język”.

„Chcieli mieć pewność, że wprowadzą niewolnictwo na młodszym poziomie, ale chcieli być pewni, że celowo dbali o odpowiedni wiek” – powiedział Davis.

Davis dodała, że ​​chociaż rozumie element wieku w tym przypadku, ważne jest, aby uczyć studentów prawdy o historii Ameryki.

„Musimy wymyślić odpowiednie sposoby omawiania tego, które nie umniejszają tego, co wydarzyło się podczas handlu niewolnikami” – zauważyła.

„W jaki sposób nadal umieszczamy więcej tego rodzaju historii na naszych zajęciach z nauk społecznych i jak upewniamy się, że nasi młodsi uczniowie mają do nich dostęp, i jest to odpowiednie dla wieku, ale jednocześnie buduje podstawa prawdziwej wiedzy, którą nasi uczniowie naprawdę naprawdę zasługują na poznanie”.

Program nauczania nie ukryje niewolnictwa, mówi przewodniczący rady

Davis wierzy, że Ustawa Senatu 3 uchwalona w zeszłym roku prawdopodobnie wpłynęła na dyskusję edukatorów na temat programu nauczania. Prawo – które Davis określił jako „antykrytyczną ustawę o teorii rasy” – zmieniło sposób, w jaki nauczyciele nauk społecznych mogą omawiać rasę i bieżące wydarzenia w swoich klasach.

„(Rachunek) wyraźnie mówi, że nie można sprawić, by uczeń czuł się niekomfortowo, więc otrzymali kopię tego prawa, gdy robili recenzję, i wiele produktów, które otrzymaliśmy. Wygląda na to, że jest to odbicie od niektórych z tego, co było w tym prawie” – wyjaśnił Davis.

W latach pięćdziesiątych zmuszono ich do trzykrotnego powtarzania pierwszej klasy.  Wkrótce studenci z Teksasu mogą nawet o nich nie wiedzieć

Ellis, prezes zarządu, potwierdził CNN, że studenci będą uczyć się prawdziwej historii niewolnictwa.

„Nie było i nie ma propozycji Stanowej Rady Edukacji, która miałaby w jakikolwiek sposób na celu ukrycie prawdy przed drugoklasistami z Teksasu na temat niewolnictwa”.

Powtórzył, że termin „przymusowa relokacja” nie „oddaje jasnego i pełnego obrazu” Afrykańczyków, którzy zostali zniewoleni.

„W rezultacie (rada) jednogłośnie głosowała za odesłaniem języka do przeróbki. Ta rada jest oddana prawdzie, która zawiera dokładne opisy wydarzeń historycznych.

„Program nauczania naszego stanu nie umniejsza roli niewolnictwa w historii Ameryki” – dodał.

Temat niewolnictwa nie jest obecnie poruszany w programie nauczania drugiej klasy, zauważył Ellis.

„Ta praca ma na celu zaradzenie temu niedostatkowi. I ważne jest, aby powtórzyć, że (zarząd) ma ostatnie słowo w sprawie projektu języka opracowanego przez którąkolwiek z grup roboczych” – powiedział.

.

Leave a Comment