Homero Zamorano, kierowca ciężarówki imigrantów z Teksasu, był „na haju”: raport

Kierowca upałów ciągnik siodłowy gdzie co najmniej 51 migrantów zostało znalezionych martwych w Teksasie, był rzekomo „wystrajający z mety”, kiedy został złapany, podały władze.

Homero Zamorano, lat 45, został aresztowany na pobliskim polu po tym, jak rzekomo porzucił 18-kołowiec z dziesiątkami migrantów schowany z tyłu w opustoszałym miejscu w San Antonio w poniedziałek.

„Był bardzo na haju, kiedy został aresztowany w pobliżu i musiał zostać przewieziony do szpitala” – powiedział funkcjonariusz organów ścigania. Aktualności San Antonio Express.

Śledząc ponure odkrycie ciał wewnątrz ciężarówki w poniedziałek wieczoremśledczy byli w stanie prześledzić rejestrację pojazdu na adres w San Antonio, który umieścili pod obserwacją, podały władze.

Później aresztowali dwóch innych mężczyzn, Juana Claudio D’Luna-Mendeza i Juana Francisco D’Luna-Bilbao, kiedy każdy z nich opuścił rezydencję.

Co najmniej 51 migrantów zginęło po tym, jak zostali uwięzieni w rozgrzanej ciężarówce z przyczepą, znalezionej porzuconej w San Antonio w Teksasie w poniedziałek.
Obrazy Getty
Organy ścigania otaczają ciężarówkę w San Antonio
Kierowca, Homero Zamorano, lat 45, został zatrzymany na pobliskim polu po tym, jak rzekomo porzucił 18-kołowiec z dziesiątkami migrantów ukrytych z tyłu.
REUTERS

D’Luna-Bilbao i D’Luna-Mendez zostali oskarżeni o posiadanie broni palnej podczas nielegalnego pobytu w USA, jak wynika ze skarg kryminalnych.

Nie było od razu jasne, jaki rzekomy udział mieli ci dwaj mężczyźni w tragedii związanej z przemytem, ​​ani czy spotkają ich dodatkowe zarzuty.

Oczekuje się, że kierowca również zostanie oskarżony, ale we wtorek wieczorem pozostał w szpitalu, powiedział meksykański urzędnik.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do co najmniej 51 – w tym 39 mężczyzn i 12 kobiet – do wtorku, podały władze. Dwie młode siostry pochodzący z Gwatemali – Carla i Griselda Carac Tambriz – również byli wśród ofiar.

Według meksykańskiego ministra spraw zagranicznych Marcelo Ebrarda i konsula Meksyku Rubena Minutti-Zanatty władze zidentyfikowały do ​​tej pory co najmniej 27 Meksykanów, siedmiu Gwatemalczyków i dwóch Hondurańczyków.

Nie ustalono jeszcze narodowości pozostałych ofiar.

We wtorek wieczorem w San Antonio odbyło się czuwanie dla zabitych migrantów
We wtorek wieczorem w San Antonio odbyło się czuwanie dla zmarłych migrantów.
REUTERS
Siostry Carla i Griselda Carac Tambriz - pochodzą z kantonu Colcajá, Nahualá, Sololá
Siostry Carla i Griselda Carac Tambriz – pochodzące z kantonu Colcajá, Nahualá, Sololá w Gwatemali – zostały zidentyfikowane jako ofiary.
Twitter / aurabogado

Lokalne władze poinformowały, że zostały zaalarmowane o tragedii po tym, jak pracownik miasta usłyszał wołanie o pomoc z tyłu ciężarówki.

Organy ścigania przybyły i stwierdziły, że tylne drzwi do naczepy są otwarte z „stosami ciał” w środku, podczas gdy inne były porozrzucane w pobliżu.

W poniedziałek temperatury w San Antonio osiągnęły 103 stopnie.

Pierwsi respondenci znaleźli 16 osób, które przeżyły udar cieplny i wyczerpanie. Ocaleni hospitalizowani – w tym czworo dzieci – byli rozgrzani w dotyku i odwodnieni, według ratowników.

Z Allie Griffin, MaryAnn Martinez i Post wires

.

Leave a Comment