Hrabstwo King ma teraz „średni” poziom COVID w społeczności, zgodnie z wytycznymi CDC

King County przeszło z „niskiego” poziomu COVID-19 w społeczności do „średniego”, zgodnie z wytycznymi federalnymi, wraz ze wzrostem wskaźników infekcji, powiedział w poniedziałek główny urzędnik ds. Zdrowia hrabstwa.

Pomimo postępu na poziomie społeczności Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, nie ma planów ponownego wprowadzenia wcześniejszych wymogów łagodzących, takich jak mandat maskowania w pomieszczeniach lub kontrola szczepionek.

Liczba spraw powoli rośnie w hrabstwie od końca marca, po tym, jak dobiegły końca stanowe nakazy maski i jako zakaźna podwariant omicron, BA. 2, chwycił. Od poniedziałku hrabstwo King odnotowało 19% wzrost zachorowań w porównaniu z poprzednim tygodniem i średni wskaźnik siedmiodniowy wynosił około 214 nowych infekcji na 100 000 osób, urzędnik ds. Zdrowia hrabstwa dr. Jeff Duchin powiedział podczas konferencji prasowej.

„Nie było to nieoczekiwane jako bardziej zaraźliwe BA. Wariant 2 rozprzestrzeniał się zarówno lokalnie, jak i w całym kraju ”- powiedział Duchin. „CD Kategoria średniego ryzyka CDC nie jest magicznym progiem, co oznacza, że ​​lokalna pandemia COVID-19 jest nagle lub zasadniczo inna lub że zbliżamy się do poziomu kryzysu. Ale mówi nam, że ryzyko zakażenia COVID-19 wzrasta w przypadku osób i społeczności”.

CDC mierzy poziom COVID w społeczności śledząc wskaźniki siedmiodniowych przypadków, wskaźniki siedmiodniowej hospitalizacji oraz odsetek obsadzonych łóżek szpitalnych zajmowanych przez pacjentów z COVID. Agencja klasyfikuje hrabstwa jako mające niski, średni lub wysoki poziom COVID w społeczności.

Duchin przyznał się do pewnych potencjalnych rozbieżności lub opóźnień między danymi CDC i zdrowia publicznego – Seattle i hrabstwa King, ponieważ agencja federalna zgłasza nowe przypadki przed datą przedłożenia raportu laboratoryjnego, podczas gdy lokalny wydział zdrowia śledzi dane według daty pobrania próbki.

Na przykład hrabstwo King jest nadal wymieniane jako mające „niski” poziom społeczności na stronie internetowej CDC, która jest aktualizowana w czwartki.

Chociaż wskaźniki infekcji rosną, nadal są znacznie niższe niż podczas gwałtownego wzrostu liczby przypadków omikronów w regionie, powiedział Duchin. W okresie zimowym hrabstwo zgłosiło siedmiodniowy wskaźnik infekcji wynoszący ponad 2100 nowych przypadków na 100 000 osób.

„Powinniśmy postrzegać tę żółtą sygnalizację świetlną jako„ spowolnienie ”i wykorzystać tę okazję, aby zmniejszyć nasze ryzyko i ryzyko dla osób wokół nas, a także pomyśleć więcej o tym, jak poradzimy sobie z trwającym wyzwaniem związanym z COVID-19 w długoterminowej – powiedział.

Hospitalizacje i zgony pozostają na „stabilnym, niskim poziomie” – powiedział Duchin. Niedawno hrabstwo zgłosiło średnio około dwóch nowych hospitalizacji z powodu COVID na 100 000 – w porównaniu z 19 na 100 000 w lutym.

Ponadto pacjenci z COVID zajmują około 4% łóżek szpitalnych z personelem w hrabstwie King – chociaż Duchin zauważył, że szpitale są nadal „bardzo pełne” z potrzebami niezwiązanymi z COVID, w tym zarządzaniem dużą liczbą opóźnionych procedur i bieżącymi problemami zwalniania pacjentów ze szpitali .

w całym stanie, wskaźniki infekcji odnotowały niewielki wzrostchociaż wzrost ten nie przełożył się jeszcze na wzrost liczby poważnych zachorowań lub zgonów.

CDC również mapuje Poziomy transmisji COVID, które według CDC zapewnia placówkom opieki zdrowotnej. Mapa transmisji przypisuje również różnym hrabstwom poziomy ryzyka (niski, średni, znaczny i wysoki), chociaż jej próg dla każdego poziomu jest niższy niż kryteria mapy na poziomie społeczności.

Na przykład hrabstwo uważane za obarczone wysokim ryzykiem transmisji miałoby ponad 100 nowych przypadków na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni – podczas gdy hrabstwo o wysokim ryzyku na poziomie społeczności miałoby ponad 200 nowych przypadków na 100 000 osób (i również nowych hospitalizacji).

Zgodnie z kryteriami mapy transmisji, King County jest uważane za zagrożone wysokim ryzykiem.

Każda mapa przedstawia nieco inną perspektywę, powiedział Duchin.

„Jeśli jesteś osobą, która naprawdę chce tylko wiedzieć, ile jest tam COVID, ile się rozprzestrzenia, myślę, że poziom transmisji COVID (mapa)… daje ci trochę więcej informacji o tym, ile przypadków COVID jest wykrytych tam – powiedział. „Jeśli bardziej interesuje Cię kwestia „Jaki jest ogólny wpływ hospitalizacji?” a później COVID na poziomie społeczności (mapa) jest prawdopodobnie bardziej pouczający ”.

Szczepienia i dawki przypominające pozostają ważne dla zmniejszenia ryzyka poważnych chorób, powiedział Duchin, oprócz innych środków łagodzących, takich jak noszenie wysokiej jakości maski i poprawa wentylacji powietrza w pomieszczeniach.

„Zagrożenie COVID-19 znacznie spadło, ale nie zniknęło” – powiedział Duchin. „Czy spodziewałbym się ciągłych wzlotów i upadków w nadchodzących miesiącach i latach w oparciu o pojawiające się warianty, odporność populacji i inne czynniki, więc z tego powodu pomyślmy o długoterminowych zrównoważonych strategiach zapobiegania i leczenia COVID-19 jako naszym najwyższym priorytetem ”.

Leave a Comment