iPhone 14 może mieć wycięcie, ten sam chip iPhone 13, brak modelu Mini

iPhone 14 może być dostępny w ofercie Pro i No-Pro.

iPhone 14 może być dostępny w ofercie Pro i No-Pro.
Zdjęcie: Caitlin McGarry / Gizmodo

Tak iPhone 13 niedawno przeszedł a miętowo-zielone odświeżenie, ale teraz nie czas na zakup obecnego smartfona Apple, jeśli liczysz na najlepszy sprzęt. Konferencja deweloperów Apple jest tuż za rogiem i pojawiło się więcej plotek o tym, co jest na horyzoncie. Jeśli możesz wytrzymać kolejne sześć miesięcy i stać cię na nowy sprzęt, będziesz chciał poczekać na iPhone’a 14.

Dodatkowo M3 iMac, kocioł plotek bulgocze o większych opcjach rozmiaru wyświetlacza iPhone’a 14, lepszych aparatach i zwiększonej mocy obliczeniowej w modelach Pro. Mark Gurman z Bloomberga, znany z tego, że wielokrotnie był na bieżąco z wyciekami i plotkami dotyczącymi Apple, zwrócił uwagę na iPhone’a 14 w najnowszym wydaniu swojego Zasilanie włączone newsletter, który jest dojrzały z soczystymi informacjami o tym, co wkrótce nadejdzie w całym obozie Apple. Oto, czego można się spodziewać, gdy Apple ujawni szczegóły swojego kolejnego flagowca.

Wycięcie nigdzie się nie wybiera

Podczas gdy modele Google i Samsung przyjęły kadencję co drugi rok przeprojektowywania, Apple przestawił się na rytm co trzy lata. Ponieważ iPhone 14 jest technicznie trzecim wydaniem od czasu iPhone 12, prawdopodobnie będzie to ostatnia przeszkoda przed znaczącą zmianą modelu. Gurman spodziewa się, że iPhone 14 będzie wyglądał jak jego poprzednicy, z płaskimi metalowymi krawędziami i zaokrąglonymi rogami, które stały się podstawą projektowania iPhone’a.

Notch prawdopodobnie również powróci, mówi Bloomberg. To tam możesz się spodziewać Face ID i przedniego aparatu. Jest to podobno rozwiązanie firmy Apple, dopóki nie będzie w stanie „w pełni osadzić Face ID i przednią kamerę w samym wyświetlaczu”. Bloomberg twierdzi, że wciąż dzielą go „trzy lub cztery lata”, by móc to zrobić, chociaż jestem pewien, że są Producenci Androida tam z pomysłami, jak to obejść.

Większe ekrany są w drodze

Firma Apple zaczęła oferować wariant iPhone Mini osobom, które chcą mieć mniejsze telefony w trakcie życia iPhone’a 12, ale iPhone 14 może mieć inną trajektorię. Zamiast zaczynać od 5,4-calowego wariantu iPhone’a Mini i iść w górę listy specyfikacji i ceny, Gurman spekuluje, że Apple zaoferuje iPhone’a 6,1 i 6,7 cala zarówno w konfiguracji Pro, jak i standardowej. Oznacza to, że nie będziesz musiał wydawać wyższej ceny na wariant Pro, aby uzyskać większy ekran.

Bloomberg zauważa, że ​​to dobrze wróży strategicznemu posunięciu ze strony Apple, gdy zmienia swoją działalność w celu lepszego zaspokojenia swoich zagranicznych klientów. Na przykład w Chinach Max jest najlepiej sprzedającą się wersją iPhone’a, a ograniczenie tego rozmiaru ekranu do określonego punktu cenowego utrudnia wzrost potencjału Apple na tym kluczowym rynku. Za granicą wciąż toczy się walka o udział w rynku między Apple i Androidem.

Pro jest więc zawodowiec

Z tego, co źródła powiedziały Gurmanowi, Apple spróbuje w przyszłości wyraźniej odróżnić swoje modele telefonów Pro od telefonów podstawowych, w taki sam sposób, w jaki Google Spis pikseli oferuje znacznie potężniejszą wersję Pro, a Samsung pakuje to wszystko do swoich telefonów Ultra. Wybór między modelami Pro i non-Pro nie tylko wpłynie na aparat lub rozmiar ekranu, ale prawdopodobnie sprowadzi się również do innych specyfikacji.

iPhone 14 Pro prawdopodobnie będzie miał wszystkie inteligentne aparaty premium, które oferuje Apple, w tym 48-megapikselowy czujnik do aparatu szerokokątnego, co oznaczałoby zdjęcia w wyższej rozdzielczości z głównego obiektywu iPhone’a. Zwykły iPhone 14 będzie miał podobno tylko 12-megapikselową strzelankę. Brzmi to podobnie do strategii najnowszych wersji telefonów z Androidem, w tym Galaxy S22 firmy Samsung. W szczególności S22 Ultra oferuje aparat główny o wysokiej rozdzielczości, chociaż robi zdjęcia, łącząc piksele w celu wyodrębnienia danych.

Wersja non-Pro iPhone’a może również pozostać na chipie A15 iPhone’a 13, podczas gdy wersja Pro otrzyma wzrost do nowego procesora A16. Brzmi to jak strategia mająca pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z łańcuchem dostaw, które zalały branżę. Ale można się zastanawiać, co zaoferują wersje iPhone’a 14 inne niż Pro, czego iPhone 13 Pro jeszcze nie oferuje, ponieważ ten telefon ma już A15 i najlepsze specyfikacje tego pokolenia. Dlaczego ktoś nie miałby oszczędzić pieniędzy na zeszłorocznym iPhonie 13 Pro i dostać ulepszonego systemu teleobiektywów? zamiast czegoś, co jest ograniczone?

Kto prosił o łączność satelitarną?

Wreszcie, Gurman pisze, że Apple pracuje nad wprowadzeniem łączności satelitarnej do iPhone’a. Nie miałoby to wpływu na to, czy iPhone’y mogą wykonywać połączenia przez sieci satelitarne, ale pomogłoby to w zgłaszaniu sytuacji awaryjnych lub wysyłaniu krótkiego SMS-a do kontaktu alarmowego, gdy znajdzie się poza zasięgiem. Apple od jakiegoś czasu pracuje nad wprowadzeniem tego do swojego składu.

Apple może również współpracować z Globalstar służyć jako jego dostawca satelitarny. Firma zgodziła się kupić 17 nowych satelitów, aby oferować „ciągłe usługi satelitarne” nienazwanemu klientowi. Wielu zakłada, że ​​tym klientem jest Apple. Ta funkcja brzmi jak to, co Apple robi z AirTags, gdzie tworzy zastrzeżoną sieć typu mesh. Przynajmniej w przypadku ofert satelitarnych Apple może to zrobić jako ofertę bezpieczeństwa.

Większość z tych przecieków i plotek powoli wylewa się w oczekiwaniu na WWDC firmy Apple. Konferencja deweloperów firmy odbędzie się praktycznie w tygodniu 6-10 czerwca. Prawdopodobnie usłyszymy wtedy więcej o nowościach na iPhonie, Macu, iOS 16, watchOS 9 i macOS 13.

.

Leave a Comment