Jak pobrać Androida 13 na swój Pixel?

Obraz artykułu zatytułowanego Jak zdobyć Androida 13 na swoim Pixelu

Zdjęcie: IrinaKobrina (Shutterstock)

Nowe aktualizacje są zawsze ekscytujące. Oznaczają nowe funkcje, poprawki błędów, które rozwiązują nieznośne problemy, oraz całkowicie nową, cyfrową warstwę farby w telefonie. W tej chwili Android 13 jest tą warstwą farby, dodając nowe poprawki i zmiany do Twojego Pixela, jeśli zdecydujesz się wypróbować go wcześniej.

Google upuścił pierwszą wersję beta dla Androida 13 we wtorek, 26 kwietnia. Chociaż wiele smartfonów prawdopodobnie będzie w przyszłości kompatybilnych z aktualizacją, teraz jest ona ograniczona tylko do urządzeń Pixel. Co więcej, lista kompatybilnych urządzeń Pixel jest również ograniczona. Oto jedyne piksele kwalifikujące się do tej wersji beta Androida 13:

  • Piksel 4
  • Piksel 4 XL
  • Piksel 4a
  • Piksel 4a (5G)
  • Piksel 5
  • Piksel 5a
  • Piksel 6
  • Pixel 6 Pro

Co nowego w Androidzie 13?

Android 13 nie jest rewolucyjną aktualizacją mobilnego systemu operacyjnego Google. Zamiast tego, gdy zainstalujesz oprogramowanie w telefonie, powita Cię mniejsze funkcje w całym systemie. Należą do nich między innymi nowy pasek postępu odtwarzania multimediów, ikona schowka przypominająca zrzut ekranu, nowe kolory Material You, prawidłowe dane w ikonie Kalendarza Google, dotykowe informacje zwrotne w trybie cichym i inne nowe poprawki.

Możliwe, że Google doda nowe funkcje do Androida 13, kontynuując testy beta, ale na razie pozostaje aktualizacją przyrostową w stosunku do Androida 12.

Poznaj zagrożenia związane z korzystaniem z Androida 13 i całego oprogramowania w wersji beta

Zanim przejdziesz dalej, zapoznaj się z ryzykiem związanym z instalacją oprogramowania w wersji beta na Twoim Pixelu lub dowolnym innym urządzeniu. Oprogramowanie w wersji beta jest z natury niedokończone: jest to szansa dla programisty na przetestowanie oprogramowania na większej puli urządzeń i ustalenie, jakie błędy lub problemy nadal pozostają.

As such, you might experience any bugs or issues Google has yet to iron out. You might even run into a problem that severely impacts your phone, to the point where you need to reset it and remove the beta entirely. Because of this risk, and the risk of data loss that comes with it, make sure you have a back up of everything important on your device before installing Android 13.

The easiest way to install Android 13 on your Pixel phone

By far, the easiest way to get Android 13 on your Pixel is by enrolling the device in Google’s beta program. Rather than flashing the beta manually to your phone, you can simply upgrade from OTA updates in Settings just as you normally would.

To start, go to oficjalna strona Google w wersji beta na Androida, a następnie upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google. Na tej stronie zobaczysz wszystkie odpowiednie urządzenia Pixel połączone z Twoim kontem Google. Aby rozpocząć proces, wybierz „+ Opt In” obok urządzenia, na którym chcesz zainstalować wersję beta Androida 13. Jeśli korzystasz już z innej wersji beta Androida na swoim Pixelu, na przykład Androida 12 beta, musisz zrezygnować z tego programu, zanim zdecydujesz się na Androida 13.

Gdy zdecydujesz się na włączenie urządzenia, zobaczysz wyskakujące okienko z różnymi programami beta dostępnymi przez Google. Wybierz „Android 13”, a następnie „Przejrzyj warunki”. Przejdź przez wszystkie dodatkowe kroki przedstawione tutaj i raz Twój telefon jest oficjalnie zapisany, idź do Ustawienia> System> Aktualizacja systemu aby sprawdzić Android 13 beta 1. Gdy będzie dostępny, po prostu zainstaluj go na swoim urządzeniu i ciesz się. Tutaj znajdziesz przyszłe aktualizacje Androida 13 beta, także.

Możesz też ręcznie zainstalować Androida 13 beta 1 na swoim Pixelu

Rejestracja Pixela w programie beta Google Androida 13 to najprostszy sposób na przejście do wersji beta, ale nie jest to jedyny sposób. Możesz także ręcznie sflashować oprogramowanie do swojego Pixela, jeśli wolisz. Nie jest to szczególnie trudne, ale wiąże się z wieloma etapami.

Pisaliśmy już o flashowaniu wersji beta Androidaoraz Google ma instrukcje specjalnie dla Androida 13ale 9to5Google ma również doskonały przewodnik rozbijając każdy etap tego procesu.

[[9do5Google]

.

Leave a Comment