Jak ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania?

Justin Duino

Czasami fizyczne przyciski zasilania na telefonach z Androidem i iPhone’ach przestają działać. Im dłużej korzystasz z urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że ruchome części ulegną awarii. Czy możesz ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania? Są opcje.

Jak ponownie uruchomić telefon z Androidem bez przycisku zasilania?

Urządzenia z Androidem mają kilka różnych metod ponownego uruchamiania telefonu bez funkcjonalnego fizycznego przycisku zasilania. Zaczniemy od najłatwiejszego i schodzimy w dół.

Szybkie ustawienia

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem ponownego uruchomienia urządzenia z Androidem bez przycisku zasilania jest Panel szybkich ustawień. To menu zawiera przełączniki dla Wi-Fi, Bluetooth, trybu samolotowego i wielu innych dostosowywanych kafelków.

Po prostu przesuń raz lub dwa razy w dół — w zależności od urządzenia — i dotknij ikony zasilania.

Wybierz „Uruchom ponownie” z menu.

Uzyskiwać

To wszystko!

ZWIĄZANE Z: Jak dostosować i zmienić rozmieszczenie szybkich ustawień systemu Android

Podłącz go

Następna metoda to trochę więcej trafień lub chybień. Niektóre urządzenia uruchomią się po podłączeniu ich do zasilania. To nie zawsze działa, ale istnieją urządzenia, które w końcu się włączą, jeśli zostawisz je podłączone.

Jeśli urządzenie jest już włączone i chcesz tylko obudzić się na ekranie, ta metoda również powinna działać. Prawie wszystkie urządzenia z Androidem obudzą ekran po podłączeniu do zasilania. Stamtąd możesz użyć powyższej metody Szybkich ustawień, aby ponownie uruchomić.

ADB

Najbardziej zaangażowaną metodą ponownego uruchomienia telefonu bez przycisku zasilania jest ADB — Android Debug Bridge. Będzie to działać tylko wtedy, gdy urządzenie jest już włączone.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest podążanie za naszym przewodnikiem dla instalacja i konfiguracja ADB na komputerze. Po zakończeniu możemy wprowadzić polecenie ponownego uruchomienia telefonu lub tabletu.

W oknie wiersza polecenia uruchom następujące polecenie: adb reboot

Biegać

Urządzenie wyłączy się i uruchomi ponownie. Wszystko gotowe!

ZWIĄZANE Z: Jak zainstalować i korzystać z ADB, narzędzia Android Debug Bridge?

Jak ponownie uruchomić iPhone’a bez przycisku zasilania?

Istnieją dwie główne metody ponownego uruchamiania iPhone’a, w zależności od tego, czy jest on włączony, czy wyłączony.

Wspomagający dotyk

Apple zawiera wiele funkcji ułatwień dostępu na iPhonie. “Wspomagający dotyk„Umieszcza na ekranie wirtualny przycisk, który można dostosować do wielu różnych czynności. Użyjemy go do utworzenia skrótu do ponownego uruchomienia telefonu.

Najpierw otwórz „Ustawienia” na swoim iPhonie.

Następnie przejdź do ustawień „Ułatwienia dostępu” i wybierz „Dotyk”.

Iść do

Przejdź do „Wspomagającego dotyku” i włącz go u góry ekranu.

Włącz

Zauważysz pływający przycisk na ekranie. Teraz możemy zdecydować, jak ma działać skrót do ponownego uruchomienia. Możesz dodać go do menu skrótów, wybierając “Dostosuj menu najwyższego poziomu”.

Uzyskiwać

Wybierz jeden ze skrótów i zastąp go „Uruchom ponownie”.

Zastąp skrót

Jeśli chcesz jeszcze łatwiejszy dostęp do skrótu Uruchom ponownie, możesz wybrać go jako opcję pojedynczego dotknięcia, podwójnego dotknięcia lub długiego naciśnięcia dla przycisku pływającego.

Działania niestandardowe.

Aby z niego skorzystać, po prostu dotknij pływającego przycisku i wybierz “Uruchom ponownie” lub użyj innej utworzonej akcji niestandardowej.

Dotknij przycisku i dotknij

iPhone wyłączy się i uruchomi ponownie!

ZWIĄZANE Z: Ułatw korzystanie z iPhone’a dzięki tym ukrytym funkcjom ułatwień dostępu

Podłącz go

Nie masz szczęścia, jeśli iPhone jest już wyłączony. iPhone’y uruchomią się automatycznie po podłączeniu do zasilania — gdy będą miały wystarczającą moc.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go lub umieścić na bezprzewodowej ładowarce i po prostu poczekaj, aż iPhone się włączy. To takie proste.

ZWIĄZANE Z: Jak naprawić iPhone’a, który się nie włącza?


Na szczęście masz kilka opcji, jeśli przycisk zasilania nie działa na Twoim urządzeniu z Androidem lub iPhonie. Czasami nic nie możesz zrobić, ale w niektórych przypadkach nie masz szczęścia. Tak czy inaczej, w końcu będziesz musiał go naprawić.

ZWIĄZANE Z: Czy możesz włączyć telefon z Androidem bez przycisku zasilania?

Leave a Comment