Jak Święci z Manistee zebrali się dwa razy w ciągu dwóch dni, aby pozostać przy życiu?

BATTLE CREEK — Dolna część siódmej, dwa auty, w dół przez bieg z dwoma zawodnikami w pozycji punktowanej.

To wymarzony scenariusz dla graczy w 2022 NABF World Series. Ale dla Lucasa Richardsona z Manistee była to rzeczywistość w ostatnim meczu grupowym Saints przeciwko Hackensack w piątek na Bailey Park.

Aż do ostatniego uderzenia Richardson zachował spokój. Kolejne dwa wyciągi nie zwabiły człowieka znanego jako “Iron Man” drużyny do swingu, kończąc na 2-2.

Następny rzut, który zobaczył, spadł na środkowe pole, aby uderzyć w bazę wystarczająco głęboko, by strzelić Jake’owi Finkbeinerowi i Alexowi Schmittowi, aby dać Świętym wygraną 6-5 walk-off.

„Wykonał świetną robotę, zostawiając kilka bliższych rzutów, które moim zdaniem były tymi, na których (przeciwny miotacz) próbował wyrzucić (Richardson)” – powiedział gracz/menadżer Saints, Roddy MacNeil. „Mieliśmy dobre dni biegania, w których ukradliśmy drugą i trzecią bazę, a potem Lucas wymyślił ogromne uderzenie w prawy środek i, mam na myśli, zmiażdżył je. Świetny w bat.

“Dokładnie to, czego potrzebowaliśmy od Iron Mana.”

Święci kończą grę w puli bezbłędnym wynikiem 3:0 i będą jedną z ośmiu drużyn turnieju, które będą walczyć o tytuł World Series w ten weekend.

„Wyjście 3-0 to dobre osiągnięcie, ale wszyscy tutaj są na tej samej stronie. Jeszcze nie skończyliśmy” – powiedział MacNeil. Przybyliśmy tutaj z jakiegoś powodu i nie chodziło tylko o to, aby przejść 3-0 w grze grupowej. W zeszłym roku nie wygraliśmy 3-0 w grze grupowej, ale awansowaliśmy w grze grupowej i zostaliśmy odrzuceni w ćwierćfinale. „Jesteśmy naprawdę podekscytowani odrobiną odkupienia i mamy nadzieję, że będziemy mogli trochę odwrócić sytuację”.

Po cichych trzech rundach obu drużyn Troastowie wykonali pięć rund w czwartym, aby zdobyć impet. Tak było do końca piątej rundy.

Tommy Reid szedł dwa i tyłem do siebie z Dom Palamary i Finkbeiner ładował bazy, Danny Passinault musiał zobaczyć tylko jedno boisko, aby dać świętym życie. Uderzył boisko nad prawą ścianą boiska, aby wykonać wielkiego szlema i obniżył przewagę Hackensack do 5-4.

Todd Schmitt zezwolił na cztery niezasłużone przejazdy, dwa trafienia, dwa spacery i dwa strajki w 3 2/3 rundach pracy. Dylan Bates pozwolił, aby jeden zarobiony odbił cztery ciosy, jednocześnie zdobywając jedno uderzenie w 3 rundach ulgi 1/3.

Richardson, Finkbeiner i Alex Strickland zdobyli sześć z dziewięciu przebojów Manistee.

Powrót w czwartek wieczorem

Piątkowe zwycięstwo w powrocie nie było jedynym momentem, w którym Święci musieli się zmobilizować. Po zdobyciu pierwszych dwóch rund w pierwszej połowie pierwszego meczu, Manistee przegrał 5-2 po dwóch inningach przeciwko Lombard Orioles w czwartkowy wieczór.

Momentum zmieniło się nieznacznie dla Świętych w połowie piątego meczu, dodając dwa podbiegi po podaniu piłki i uderzenie RBI przez Stephena Weinerta, aby zmniejszyć deficyt do 5-4. Po tym, jak MacNeil zdobył trzykrotne wypady z rzędu w dolnej części rundy, Manistee w pełni odkrył swoje moco w szóstym.

Strickland, Alex Schmitt, Weinert, Reid, Finkbeiner i Passinault wszyscy zdobyli uderzenia RBI w wybuchowej ośmiobiegowej inningu, uzyskując przekonującą przewagę 12-5. The Orioles zdobyli jednego base runnera w szóstym miejscu po stępie i jednego w siódmym po błędzie Manistee, ale MacNeil zdobył dwa ze swoich trzech ciosów w grze w ostatnich dwóch klatkach, co dało Saints zdecydowane zwycięstwo.

Passinault zakończył 3 na 5 z trzema RBI. Strickland, Weinert i Reid zdobyli po sześć trafień i łącznie zarobili pięć RBI.

MacNeil zezwolił na pięć przebiegów, cztery zarobione, pięć odbić, cztery stępy i trzy skreślenia. Nie pozwolił na trafienie w ostatnich trzech rundach gry.

„(Chicago Lombard to) naprawdę dobry program, przez wiele lat był naprawdę dobrym zespołem” – powiedział MacNeil. Myślę, że zdecydowanie są drużyną do pokonania tutaj. Zawsze są drużyną typu finałowej czwórki. Myślę, że to jest duży moment. To duży rodzaj budowania pewności siebie. To były naprawdę dobre ramiona, z którymi się zmierzyliśmy i Byliśmy naprawdę dobrzy w nietoperzach”.

Leave a Comment