Jak wynika z badania, objawy PTSD są powszechne w rodzinie pacjentów oddziału intensywnej terapii Covid-19

W obozie bazowym jest spokojny dzień, kiedy nagle wróg przypuścił atak. Główny bohater stara się zareagować na nadchodzący ogień, podejmując szybkie decyzje, jak zareagować na niebezpieczeństwo, które w dużej mierze jest poza jego kontrolą.

„Kiedy umieścisz to w szpitalu, nagła zmiana stanu zdrowia oznacza, że ​​mama lub tata byli wczoraj zdrowi, a teraz są na oddziale intensywnej terapii w ramach resuscytacji” – powiedział Amass, pierwszy autor badania.

Przyjęcie ukochanej osoby na OIOM zawsze było z natury stresującym – i często traumatycznym – procesem, ale pandemia Covid-19 zmusiła naukowców do jeszcze bliższego przyjrzenia się skutkom, powiedział.

Amass i jego zespół przeprowadzili ankietę wśród członków rodziny w miesiącach po przyjęciu na OIOM bliskiej osoby z Covid-19 w 12 szpitalach w całym kraju. Wiele z badanych osób miało ograniczone wizyty i kontakt z pacjentem.

Badanie wykazało, że spośród rodzin, które odpowiedziały na ankietę, 201 z 316 (około 63%) miało znaczące objawy PTSD.

Jest szansa, że ​​ci, którzy doświadczyli największych trudności emocjonalnych, reagowali szybciej, a wyniki mogą w rezultacie zawyżać objawy PTSD, powiedział. Dr. Murray Stein, wiceprzewodniczący ds. badań klinicznych na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego School of Medicine. Stein nie był zaangażowany w badania.

„Wszystko to powiedziawszy, nawet jeśli wskaźniki to tylko połowa tego, co stwierdzono w tym badaniu, nadal są alarmująco wysokie i wskazują na potrzebę wsparcia emocjonalnego” – dodał Stein, który jest również wybitnym profesorem psychiatrii i zdrowia publicznego w UC San. Diego.

Szczególnie na początku pandemii wiele rodzin borykało się z brakiem dostępu do wizyt i komunikacji, powiedział dr.  Timothy Amass, adiunkt medycyny na University of Colorado School of Medicine.

Skupienie się na rodzinach

Społeczność opieki zdrowotnej może podjąć dwa ważne kroki, aby poprawić doświadczenia rodzin: Zwróć uwagę na czynniki ryzyka i dołóż większych starań, aby je wzmocnić, powiedział Amass.

„To, co naprawdę sugeruje literatura, to im bardziej można zaangażować kogoś przy łóżku, tym bardziej czuje się on upoważniony do wyrażania swoich potrzeb i potrzeb swoich bliskich” – powiedział.

Oprócz ankiety w badaniu wykorzystano również wywiady narracyjne, aby uzyskać więcej szczegółów na temat tego, co miało wpływ na rodziny.

Dbanie o siebie nie uchroni nas przed wyczerpaniem.  Ta inna strategia może:

Niektórzy byli w stanie doświadczyć, że pracownicy robią wszystko, aby czuli się związani i zaangażowani, nawet gdy nie mogli tam być.

„To, co ułatwiło, to wizyty wideo, rozmowy wideo i codzienne aktualizacje. Codziennie dzwoniłem i rozmawiałem z pielęgniarkami, rozmawiałem z lekarzem” – powiedział jeden z członków rodziny, zgodnie z badaniem.

Ale inni uczestnicy ankiety uważali, że komunikacja, którą otrzymali, była ograniczona i zgłaszali, że czują się bezsilni i przestraszeni.

„Zadzwonili do nas i powiedzieli: „Czy chcesz, żebyśmy wyciągnęli wtyczkę?” … powiedziałem, jak to było od powrotu do domu do wyciągnięcia wtyczki? … Mówią, że poruszała się jej usta i poruszały się jej oczy, ale powiedzieli, że nie żyje … więc poszli dalej i wyciągnęli wtyczkę w każdym razie – powiedział inny członek rodziny.

Pomimo wyzwań zdrowotnych decyduję się leczyć

Szczególnie na początku pandemii szpitale były przeciążone, a członkowie personelu pracowali przez wiele godzin, aby zapewnić najlepszą opiekę, jaką mogli. Amass powiedział, że często są to drobne akty życzliwości, których rodziny potrzebują, aby poczuć zaangażowanie i troskę o swoich bliskich, których potrzebują – na przykład proszenie o zdjęcie, które personel szpitala może powiesić, aby pacjent poczuł się szczęśliwszy.

„Nawet ten mały akt współczucia ze strony zespołu opieki zdrowotnej dla rodziny może naprawdę mieć naprawdę potężny wpływ na tych członków rodziny i ich ryzyko rozwoju tych objawów (PTSD)” – powiedział Amass.

Potrzebne mogą być dalsze badania, aby dowiedzieć się, w jaki sposób pracownicy służby zdrowia mogą kontaktować się z rodzinami po pobycie na OIT, ale to najnowsze badanie sugeruje, że potrzebne są bardziej solidne usługi, powiedział Stein.

„Wyniki w tych ankietach były tak wysokie, że zalecałbym świadczeniodawcom aktywne badanie kliniczne tych członków rodziny pod kątem depresji, lęku i zespołu stresu pourazowego, aby mogli uzyskać terapię” – powiedział Amass.

.

Leave a Comment